• İstanbul15 °C
  • Ankara3 °C

H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

ESKİ ANILAR

11 Mayıs 2019 Cumartesi 15:33
Bizim dönemimizin spor meraklıları ne zaman önüme gelse  yolda sosakta karşılaşsak hep eskilere ait hatıralar yaz okuyalım diyorlar. Şimdiki nesil tabikii bizim yaşadıklarımızı bilmezler. Onlara böyle yazılar itici gelebilir. Ama yeni nesil demek eskileri hatırlamayan unutan nesil demek değildir.
Samanpazarı ve termiyelik sahalarımızın tadı damağında olanlar var. Bizimle beraber sahada top kovalayan o maçları yaşayanlar var. Şimdi ne zaman pınarbaşına gitsem o termiyelik sahasını anımsadımmı içime bir burukluk geliyor. O güzel  maçları yeniden oynarmışcasına bir duyguya kapılıyorum. Sadece futbol maçları değil Termiyelik sahasında güreş müsabakalarınıda izlerdik. Hele iki yıl üst üste Seydişehir Yaşatma ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen yağlı pehlivan güreşlerini unutan varsa sakın unutmasın hafızasını yoklasın ve biraz geriye gitsin. Oralarda ne hatıralar gizli. O cazgırın sesi hala kulaklarımda. Rahmetli Yaşar Doğu’nun o mayoyla çıkıp halkı selamlaması hala gözlerimin önünde duruyor. Öyle bir pehlivan öyle nur yüzlü bir insan daha güreş camiasında boy gösteremedi.
Hep aynı şeyleri yazıyorsun demeyin. O günleri yazmamı isteyenler daha çok insanın hayatta unutamağı anıları olur işte bunları servis yapa yapa önlerinize koyuyoruz. “Gençler ümitle ihtiyarlar hatıralarla yaşar” diye bir deyim var. Ne güzel söylenmiş. Söyleyenin ve yazanın ellerine sağlık.
Sadece güreş müsabakaları değil bu adı geçen Samanpazarı ve Termiyelik sahalarında de futbol maçları oynardık. O arkadaşlardan top koşturanlarımız bir elin parmakları kadar azaldılar. Bir çoğu rahmetli oldu. O kaybettiklerimizi hemen her yıl sizlere duyurur onların adını futbol lakaplarını yazarım. Futbolcuların nüfus kağıdındaki adından başka birde futbolcu lakapları var. Misal verecek olursak rahmetli Kemal Işıldak ona herkes “Berber Kemal” der. Etem Karaduman abimizin de lakabı “Arap Etem” onun maçlarını izlemek için Bozkırdan bir minübüs dolusu futbolsever şehrimize gelirdi. Şimdi Allah kendisine sağlık ve sıhhat versin. Ortalıkta pek görünmüyor. Nasip olursa onun döneminde futbol oynayan ve halen sağ salim aramızda olan arkadaşlarla kendisini ziyaret edeceğiz.
Vefalı olmak ve insan kıymetini  bilmek bizim görevimizdir. Ben bütün devre arkadaşlarımı onlar beni aramasalar bile ben onları ararım. Dostluk ebedidir ölünceye kadardır. Beşikten mezara kadardır.
O günleri beraber yaşadığım bütün arkadaşlarıma selam ve sevgilerimi iletiyorum. Onlardan benim hatırlayamadığım olaylar için yazılarını bana göndermelerini temenni ediyorum. Unutulmak istemezsen sende kimseyi unutmayacaksın.
Bu yazı toplam 913 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim