• İstanbul25 °C
  • Ankara20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ESKİ GARAJ TİCARET VE KONUT PROJESİNİN TEMELİ ATILDI  PROJELER HAYAT GEÇİRİLİYO
30 Eylül 2017 Cumartesi 16:42

ESKİ GARAJ TİCARET VE KONUT PROJESİNİN TEMELİ ATILDI PROJELER HAYAT GEÇİRİLİYO

Seydişehir Belediyesi tarafından İhalesi yapılan Eski Garaj T,caret ve Konut Projesi temel atma töreni gerçekleştirildi.

 

 

Seydişehir Eski Garaj Bölgesinde düzenlenen temel atma törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek,

Konya Milletvekili M.Uğur Kaleli, Hüsniye Erdoğan, Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan,Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Beyşehir, Bozkır, Yalıhüyük, Ahır Belediye Başkanları, AK Parti İlçe Başkanları, İhaleyi alan yüklenici firma sahibi Ömer Doğancı, STK Başkanları, Muhtarlar, Belediye Meclis Üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

27 yıl önce başlayan bir hayalin ürünü olan Eski Garaj Projesinin gerçekleştirilmesinden duyduğu mutluluğu dile getiren Belediye Başkanı Mehmet Tutal;” Seçim vaatlerimiz arasında yer alan yaklaşık 10 Bin metrekare alana sahip , 750 metrekaresi özel mülkiyet olan ortak arazimizi yoğun mücadele ve çalışmalarımız sonucu Allah’ın izni ile ifraz yapmak kaydıyla Seydişehir’in 27 yıllık hayaline nokta koyuyoruz..”dedi.

 

Farklı projelerin hazırlandığını ve kamuoyu ile paylaşılan projelerden en uygun olanın projenin yapımına başlandığını kaydeden Başkan Tutal;” kapalı ve açık otoparkı,iş merkezleri, konutlar ve meydanı olan 30 milyon lira bedelinde .3,5 yıl önce biz çalışmalarımızda şunu ifade etmiştik. Seydişehir’de saç ayağını oluşturalım. AK Parti Hükümeti, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Seydişehir Belediyesi diye. Bu güne kadar seçim beyannamemizde vaat etmiş olduğumuz projelerimizin hepsini artı diğer projelerimizde eklemek suretiyle gerçekleştirdik. Bir kısmı tamamladık, bir kısmı devam ediyor. Daha ferah daha huzurlu şehirde yaşamanız için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu projelerimizin bir kısmı Bakanlıklarla yani AK Parti Hükümetiyle yapılan çalışmalar, bazıları Büyükşehir Belediyemizle, bir kısmı ise kendi öz kaynaklarımızla yapmış olduğumuz çalışmalar. 3 büyük projemiz vardı birisi burası, diğeri Kuğulu Vadisi projesi, şu an çalışmaları devam ediyor. Bir diğeri de Seyit Harun Veli Camii ve etrafının açılması idi. Sağ olsunlar Büyükşehir Belediyemiz projeyi üstlendi. İlçemizin önünü açabilecek jeo termal çalışmalarımız vardı. Kuyuları açtık. Projemiz hazır 1 ay içerisinde hep birlikte temelini atacağız. Seydişehir’in ufkunu değiştirecek projeleri şu anda uyguluyoruz. Allahın izni ile eskileri hep yeniye çeviriyoruz. Seçim beyannamemizde 30 civarında projemiz vardı. Bu projelerin tamamına bu gün ya başladık, ya tamamladık, ya da devam etmekte. Bunun yanında eklemiş olduğumuz 40 yakın projeyi Seydişehir’lilerin hizmetine sunduk, sunmaya da

devam edeceğiz. 3,5 yıllık zaman dilimi içerisinde yoğun bir çalışma içerisine girdik. Sizlerin daha ferah, daha huzurlu bir şehirde yaşaması için elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz. Ayrıca destekleri için Kaymakamımıza, Büyükşehir noktasında Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Daire Başkanlarımıza, Milletvekillerimize, Genel Başkanımıza, Bakan Yardımcımıza, beraberce çalıştığımız ilçe belediye başkanlarımıza ve sizlere teşekkür ediyorum. Bu çalışmaların hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

İlçe Kaymakamı Aydın Erdoğan konuşmasında, insanoğlunun önünde duramayacağı tek şeyin değişim olduğunu söyleyerek, eski garaj projesinin ilçenin değişimini etkileyeceğini belirtti.

 

Konya Büyükşehir belediye başkanı Tahir Akyürek ise, Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ın çalışmalarından övgü ile bahsetti. Seydişehir’in Büyükşehir ile ilgili projelerinde takibi ve yoğun işbirliğinden dolayı kendisine teşekkür etti. Kısa bir süre sonra Seyit Harun Projesinin yıkım işlerinin resmi olarak başlayacağını söyleyen Akyürek, “Seydişehir Seyitlerin banisi olan bir şehirdir. İnşallah ilk etapta 25 Bin m2’lik bir alanda kamulaştırmamız gerçekleştirilecektir’’dedi.

 

Konya Büyükşehir belediye başkanı Tahir Akyürek temel atma töreninde ki konuşmasına şöyle devam etti; “Belediye başkanımız yapılan yatırımları söyleye söyleye bitiremedi ben oturduğum yerde sayamadım. Başkanım yapılan yatırımların hem müjdesini verdi hem de değerlendirmeler yaptı. Seydişehir özellikle büyükşehir belediyesi ile birlikte uyumlu bir çalışma yürütüyor. Bu şekliyle de hem Seydişehir karlı çıkıyor hem de Konya’mız olarak şehircilik kalitesi ve seviyesi yükselmiş oluyor. Şuana kadar büyükşehir belediyemiz olarak ilçemiz ile birlikte büyükşehir kaynaklarından 100 milyon liraya yakın bir rakamı bu bölgeye alt yapı üst yapı yatırımı olarak harcamış bulunmaktayız. Gerek resmi caddeler gerek mahalle yolları, alt yapı yatırımları, su ve kanalizasyon yatırımlarıyla Seydişehir’e büyükşehir belediyesi olarak da katkıda bulunmaya gayret gösteriyoruz. 2014 yılında seçim çalışmaları için bu bölgeye geldiğimizde burası ile ilgili de değerlendirmelerin yapıldığını ve belediye başkanımızın bu bölge ile yatırım planlamasını açıkladığını hatırlıyorum. Fakat gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda halkımızın tereddütü olduğunu hatırlıyorum çünkü organize etmesi, realize etmesi zor bir alandı. Şu an bu kompleksin temelini atıyoruz. Sorunlu bir bölgenin temelinin atılması ve sorunun çözülmesi doğrusu bizi de mutlu etti.”

 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994’te İstanbul’da başladığı büyükşehir belediyeciliğini hiç unutmuyoruz hemen aklımıza o geliyor diyerek sözlerine başlayan

AK Parti Konya Milletvekili Dr. Hüsniye Erdoğan “onun izini takip eden çok değerli belediye başkanlarıma teşekkür ediyorum. Görüyoruz ki çok değerli yatırımlara, projelere imza atıyorlar. Tabi merkezi hükümet olarak Ak Parti hükümetlerinin de 14 yıllık hizmetleri de Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde devam ediyor. 84 yılda yapılamayanları biz 14-15 yılda başardık. Bunu da tabi ki sizlerle başardık. Sizlerin

desteği ile milletimizin özverili ve sağduyulu yaklaşımları ile başardık.” şeklinde konuştu.

 

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Konya Milletvekili Ahmet Sorgun açılış konuşmasında şunları söyledi; “2014 yılında belediye seçimleri için geldiğimizde bir sözümüz vardı üçlü olsun, güçlü olsun demiştik o gün için. Niye ilçe belediye başkanımız, büyükşehir belediye başkanımız ve hükümet. Birlik olsun daha güçlü olsun.O gün bunu dedik bugün mahcup olmadığımızı görüyorum. Eksiklerimiz olur, hatalarımız olur insanız kusurlarımız olur ama buraya gelirken Akören Yalıhüyük üzerinden geldik her taraf şantiye gibi. Akören-Akise arası çalışmalar devam ediyor, Bozkır-Seydişehir arası çalışmalar devam ediyor. Ama şuanda Alacabel tüneli yapılıyor. Tınaztepe tüneli, daha yetmedi Hızlı Trenimiz yine inşallah Antalya’dan Konya’ya oradan Aksaray, Nevşehir, Kayseri’ye istikameti yine bu bölgeden Seydişehir’imiz ile Beyşehir arasından geçiyor. ”dedi.

 

İlçe Müftüsü Kemal Demirel’in duasının ardından, yapımına başlanılan Eski Garaj Ticaret ve Konut Merkezinin ilk harcının atılması ise Protokol üyelerinin hep birlikte butona basması ile gerçekleştirildi.

Bu haber toplam 980 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim