• İstanbul30 °C
  • Ankara27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ESKİ SAĞLIK MESLEK LİSESİ BİNASININ TAKAS İŞLEMLERİ BAŞLATILDI.
25 Mart 2017 Cumartesi 11:12

ESKİ SAĞLIK MESLEK LİSESİ BİNASININ TAKAS İŞLEMLERİ BAŞLATILDI.

Seydişehir'in eski bina özelliğini taşıyan ve bir dönem Seydişehir Devlet Hastanesi olarak kullanılan binanın Seydişehir Belediyesi tarafından yıkım işlemleri tamamlandı.

Daha önceleri Devlet Hastanesi olarak kullanılan, sonrasında uzun yıllar eğitim alanında kullanılan bina Saliha- Mehmet Ulaşan Sağlık Meslek Lisesi binasına taşınması ile metruk bir alana dönüşmüştü.

Yıkım işlemleri Seydişehir Belediyesi tarafından yapılan binanın, mülkiyeti Hazine arazisi olması nedeniyle arsa takas işlemleri başlatıldı.

Hazine ile takas çalışmalarının başladığını belirten Başkan Tutal;"İlçenin en merkezi yerinde bulunan bina 4 bin 700 metrekarelik bir alanı kapsıyor. Seydişehir Belediyemize ait olan 18 bin 400 metrekarelik bir alanımızı Hazine ile takas çalışmalarımız başladı.Takas işlemlerimizin tamamlanmasının ardından ilçe nüfus yoğunluğunun fazla olduğu bu bölgemizde çocuk oyun alanları ve yeşil alan düzenlemeleri yapacağız. Vatandaşlarımızın rahat nefes alabileceği bir alana dönüştürerek yaz döneminde hizmete açmayı planlıyoruz" dedi.

Bu haber toplam 1062 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim