• İstanbul14 °C
  • Ankara12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Esnaf ve Sanatkârlar Odası 2017 yılı aidatları ve bazı ücretlerle ilgili basın açıklaması.
07 Ocak 2017 Cumartesi 10:12

Esnaf ve Sanatkârlar Odası 2017 yılı aidatları ve bazı ücretlerle ilgili basın açıklaması.

Esnaf ve sanatkârlar odaları üyelerinin yıllık oda aidatları ile diğer ödemelerde geçen yılki ücretlerle ödenmeye devam edecek.

Konu hakkında, Seydişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığından açıklama yapıldı. Açıklamada Oda Başkanı İbrahim Aypar; Bilindiği üzere odaların başlıca geliri üyelerimizin ödemiş olduğu oda aidatları, muhasebe ücreti ve hizmet karşılığı ücretlerdir. Odamızın da içinde yer aldığı Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği ve bağlı bulunduğumuz TESK (Türkiye Esnaf Sanatkârlar Konfederasyonu) nun başvuruları ve gayretleri sonucunda Ülkemizdeki tüm Esnaf camiasının içinde bulunduğu ekonomik sorunları göz önünde bulundurularak 2017 yılında ödenecek olan yıllık aidatlara ve bazı ücretlere zam yapılmamıştır. Dedi.

Geçen yıl ödenen yıllık aidat, muhasebe ve diğer ücretlerine zam yapmadan devam edecek olmamız, Esnaf ve Sanatkârımıza ekonomik manada çok katkı sağlamasa bile moral vereceğini düşünüyoruz. Ayrıca esnafımızın önündeki en büyük engellerden biri olan ve Bakanlığın üzerinde çalıştığı kısa sürede uygulanmasını beklediğimiz SİCİL AFFI, finans temini noktasında rahatlama getirecektir. Dolayısıyla hizmetin en iyisine layık Esnaf ve Sanatkârın bu zor sürecin atlatılmasında finansal desteklere daha kısa yoldan ulaşabilmesi en büyük gayretimiz olacaktır. Dedi.

Başkan Aypar; Kazanan, kazancını ailesi ve ülkesi için harcayan, çalışarak ve çalıştırdığı elemanı ile istihdama çözüm olan, Esnaf ve Sanatkâr, gerek toplum ve gerekse devletimiz tarafından önemsenip desteklenmeli ki, ekonominin belkemiği olan bu kesim, üretkenliği ile Ülkemizin ihtiyacı olan kalkınmaya lokomotif olabilsin. Oda olarak bireysel anlamda bütün üyelerimizin hizmetini rahatlıkla yerine getirebiliyoruz. Temsil anlamında, ilgili Bakanlık ve Kuruluşlarımızla sürekli diyalog içinde bulunarak, tüm Esnaf ve Sanatkârımızın her koşulda, dün olduğu gibi gelecekte de yanında olmaya devam edeceğiz. Uygulamanın Esnaf ve Sanatkârımıza Hayırlı olmasını diliyorum. Dedi.

Bu haber toplam 1009 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim