• İstanbul21 °C
  • Ankara17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ESNAF VE SANATKÂRLAR ODASI, HİZMETLERİNE ARA VERMEDEN DEVAM EDİYOR
21 Mart 2020 Cumartesi 09:48

ESNAF VE SANATKÂRLAR ODASI, HİZMETLERİNE ARA VERMEDEN DEVAM EDİYOR

Seydişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odası, sosyal ve ekonomik yönden üyelerinin her türlü özel dâhil, sosyal ve kanunen ticari hayatlarında yaşadıkları ve yaşayabilecekleri sorunlarına karşı çözüm arayış ve uygulamalarını başarıyla gerçekleştirmeye, üyelerinin yararlanabileceği bütün hizmetleri tabiri caiz ise ayağına getirmeye devam ediyor.

Konu hakkında bilgi veren Seydişehir Esnaf ve Sanatkârlar oda Başkanı İbrahim AYPAR;

Sorumluluk projelerimize uygun olarak, üyelerimizin şu sıkıntılı dönemlerinde hem ekonomik ve hem de kültürel anlamda, motive etmek, finansla buluşturmak ve hizmet içi eğitimlerini sağlayarak, uygulamada üyelerimize gerekli her türlü belge ve sertifika teminini şehrimize getirerek, onları sair masraf ve zaman kayıplarının önüne geçmiş oluyoruz.

5544 sayılı kanuna göre “Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerden olup, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından standardı yayımlanan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca çıkarılacak tebliğlerde belirtilen mesleklerde, tebliğlerin yayım tarihinden itibaren on iki ay sonra Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununda düzenlenen esaslara göre Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmayan kişiler çalıştırılamayacaktır.” Bu yüzden daha önce odamızca başlattığımız, Mesleki Yeterlilik Belgesi, sınavlarına devam etmekteyiz.

İkinci grup sınavlarda, Emlakçılık ile Galericilik mesleğinde daha önce belge alamamış esnaflarımız yararlanmıştır. Dünyayı ve yurdumuzu tehdit eden ‘’CORONAVİRÜS’’ salgınından dolayı bir müddet ara verilse bile, ilerleyen tarihlerde, Diğer mesleklere ait yeterlilik belgeleri için, odamızda sınav açmaya ve belge vermeye devam edeceğiz. Sınavlara katılan ve belge alan üyelerimize hayırlı olsun. Dedi.

Bu haber toplam 280 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim