• İstanbul26 °C
  • Ankara20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ETİ ALÜMİNYUM’DAN ÇEVRE GÜNÜ ETKİNLİĞİ
08 Haziran 2024 Cumartesi 14:00

ETİ ALÜMİNYUM’DAN ÇEVRE GÜNÜ ETKİNLİĞİ

 
Eti Alüminyum A.Ş. sürdürülebilir bir geleceğe farkındalık yaratmak adına 5 Haziran Dünya Çevre günü kapsamında çalışanları ve anasınıfı öğrencileri ile birlikte Mortaş Boksit Maden Sahasında ağaçlandırma etkinliği düzenledi.  
Maden sahasındaki fidan dikimi etkinliği; ETİ Alüminyum Yöneticileri, Mühendisler ve Genel Müdürlük çalışanlarının katılımlarıyla gerçekleştirildi. Tüm katılımcılar ektiği fidanların diplerine sıfır atık anlayışı kapsamında fabrika bünyesinde meyve sebze atıkları, yaprak, çim, ağaç dalı gibi organik atıklardan üretilen kompost gübre de fidan diplerine eklendi.  
 
ETİ Alüminyum AŞ Koordinatörü Ömer Faruk Kanık etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada; Dünyamızı korumak ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için hem fabrika alanımız içinde hem de maden alanlarımız içerisinde çevresel anlamda büyük özveri gösteriyoruz. Çevre ve iklim krizi farkındalığını yükselterek ve aynı zamanda sıfır atık kültürünü sonuna kadar benimseyerek ortak bir çevre bilinci oluşturmak istiyoruz. Bu kapsamda çalışmalarımız ve etkinliklerimiz devam edecek. Etkinliğe büyük bir ilgiyle katılan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyor, Dünya Çevre Günümüzü Kutluyorum, dedi.
ETİ Alüminyum AŞ Çevre Sorumlusu Ziya Kutanoğlu ise; Çevre Haftası münasebetiyle düzenlenen etkinliğe katılan tüm katılımcılara teşekkür ederek, daha yaşanabilir bir çevre için çevrenin miras olmadığı emanet olduğu bilinciyle hareket etmenin tüm çalışan ve paydaşlarımızda bilinç oluşmasının öneminden bahsetti. Bu kapsamda özellikle günümüzün en büyük problemlerinde biri olan sera gazı emisyonlarını azaltıcı yutak alanları oluşturmaya devam ediyoruz. Bu yüzden Çevre bir miras değil, gelecek nesillerin emaneti olup dikmiş olduğumuz ağaçlarımız gelecek nesillere emanet edilmiştir, Dünya Çevre Günümüz Kutlu Olsun, dedi.
Etkinlik süresi sonunda anasınıfı öğrencilerine katılım sertifikası ve oyuncaklar dağıtılarak, tüm katılımcıların çocukları adına ise dijital sertifika düzenlenerek takdim edildi.
Bu haber toplam 69 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim