• İstanbul14 °C
  • Ankara9 °C

Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

Etkinliklerin iptal edildiği anda bisiklet festivali

13 Temmuz 2020 Pazartesi 09:24

 

Sosyal ve kültürel faaliyetler, yerleşim birimlerinin tanıtılması için çok önemli bir işlevi yerine getirir.

 

Bunun sonucu olarak da başta Belediyeler, Kültür-Turizm ve spor bakanlıkları başta olmak üzere birçok kamu kurum ve kuruluşu da etkinlikler düzenleyerek Ülkemizin tanıtılmasına büyük katkı sağladığı gerçektir.

Türkiye de 2020 yılı Mart ayı itibariyle başlayan Koronaviris salgını tüm Dünya da olduğu gibi ülkemizde de etkisini gösterdi.

Akabinde ise tüm sosyal-kültürel faaliyetler, spor müsabakaları, festivaller, etkinlikler, toplantılar, paneller ve bunun gibi organizasyonların tamamı iptal edildi.

Toplumun tüm kesimlerinin ve Ülke idarecilerinin hem fikir olduğu tek gerçek vardı. “Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”

Her yıl ülkemizde Belediyeler, kamu kurum ve kuruluşları binlerce festival ve etkinlik yaparken, bir anda tamamı iptal edildi.

Seydişehir’ in en önemli etkinlikleri 5 Ağustos festivali, bunun yanında yağlı güreş organizasyonları, ramazan etkinlikleri, konferanslar ve paneller ön plana çıkar, ilçenin tanıtımına katkı sağlardı.

Öteden beri Seydişehir halkı bu tür etkinliklere alışkındır.

Etkinliklerin yapılmadığı bir sırada Seydişehir Belediyesi, çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptı.

35 farklı ilden 150 bisiklet severin katılımı ile gerçekleştirilen festival Seydişehir de gerçekleştirildi.

ÇOK ÖNEMLİ TANITIM

Seydişehir Belediyesi, Seydişehir Doğa Sporları ve Bisiklet Derneğinin birlikte bu yıl ilkini gerçekleştirdikleri Bisiklet Festivali organizasyonu sona erdi.

Festival kapsamında Kuğulu Park Kamplı Bisiklet Turu'na Türkiye'nin 35 farklı ilinden toplamda 150 bisiklet sever katıldı.

Üç gün süren etkinlikte Seydişehir ve sınırları içerisinde yer alan toplam 182 kilometrelik güzergah boyunca pedal çevrildi.

İlk etabı 64 kilometre, ikinci etabı 73 kilometre olan etabın tamamlanmasının ardından Kuğulu Parkta geceyi geçiren bisiklet severler, burada kamp ateşi etkinliğine katıldı.

Kamp ateşi etkinliğine Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Jandarma Komutanı Yahya İsa Koca, İlçe Emniyet Müdürü Kasım Özdemir katılarak sporculara katılım belgesi verdi.

Turun üçüncü etabında ise bisiklet severler 45 kilometrelik Boyacıoğlu Köprüsü, Çar Oluğu, Gökçehüyük Göleti, Taraşçı, Taraşçı 1 Göleti, Seydişifa Termal Tesisleri, Adile Baysal Kültür Sanat evi, Seyitharun Veli Cami ve Kuğulu güzergahında pedal çevirdi.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal’da son gün etabına katılarak bisiklet severlerle pedal çevirdi.

Farklı illerden Seydişehir’ e gelen davetliler, Seydişehir’ in tarihi, kültürel ve turizm bölgelerini ziyaret etme fırsatı buldu.

Bu önemli organizasyon ülkede tüm etkinliklerin iptal edildiği bir zamanda ilçenin tanıtımına büyük katkı sağladı.

Bu yazı toplam 229 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim