• İstanbul29 °C
  • Ankara27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EYLÜL BADEM BELEDİYE BAŞKANI OLDU
21 Nisan 2018 Cumartesi 10:26

EYLÜL BADEM BELEDİYE BAŞKANI OLDU

23 Nisan etkinlikleri kapsamında Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Başkanlık Makamını Eylül Badem'e bıraktı.

Başkan Tutal, temsili Başkan Eylül Badem'i makam aracı ile eğitim gördüğü Selçuklu İlkokulu'ndan aldırtarak makama getirtti.

Her yıl 23 Nisan’da kamu kurum ve kuruluşlarında mülki ve idari amirler makamlarını minik öğrencilere bırakırken, geleceğin idarecisi, yöneticisi çocuklar temsili olarak bir günlüğüne makamları emanet alarak yönetime iştirak etti.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, makamını 23 Nisan etkinlikleri kapsamında Selçuklu İlkokulu 4 A sınıf öğrencisi Eylül Badem'e teslim etti.

Okul Müdür Yardımcısı Salih Yaman ve Sınıf Öğretmeni Gülay Anıl'ın da bulunduğu programda Belediye Başkanı Mehmet Tutal, bugünün gençleri, çocukları, yarının yöneticisi,bilimcisi, idarecisi belki doktor ve belediye başkanı olacağını dile getirerek, Eylül Badem'in başarılı bir geleceği olacağını kaydetti.

Seydişehir'e yapmış olduğu çalışmalardan dolayı Belediye Başkanı Mehmet Tutal'a teşekkür eden Eylül Badem; bana bir günlükte olsa bu duyguları yaşattığınız için size teşekkür ederim" dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal," Eğitim küçük yaşlarda ailede başlayıp okullarda devam ediyor. Kızımızın hedefi yüksek. Hedefi yüksek tutmak sadece başkanlıkta değil, hayatın her alanında gerekli. Çocuklara şefkat ve merhametle yaklaşılması ve onların görüşlerine değer verilmesi gerekli.Ben inanıyorum ki gençlerimizin Yeni çağdaş ülkemizin ışığı olacak. " dedi.

Başkanlık makamına temsili olarak geçen Eylül Badem başkanlık mesleğinin çok yoğun mesai gerektiren zor bir meslek olduğunu kaydetti.

Seydişehir Belediyesi Başkanlık makamını devralan,temsili başkan Badem birim müdürlerini arayarak okullarındaki bazı istek ve taleplerini yerine getirilmesi talimatı verdi.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Eylül Badem'e eğitim öğretim hayatında başarılar dileyerek kendisine günün anısına hediyeler takdim etti.

Bu haber toplam 973 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim