• İstanbul27 °C
  • Ankara22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GAZATECİLİK KUTSAL GÖREV AMA…
14 Temmuz 2018 Cumartesi 13:30

GAZATECİLİK KUTSAL GÖREV AMA…

Gazetecilik halkı aydınlatma haberdar etmek halka devlete ve millete karşı yapılan ve yapılacak yanlışlarda ve eksikliklerde yönlendirici ve bilgilendirici görev yapmaktır. Ancak bunu yaparken gazeteci ister haberci, ister köşe yazarı olsun dürüst AHLAKLI ve tarafsız olmak zorundadır. Bu saydığım sebeplerden dolayı gazetecilik kutsal ve önemli bir kamu görevidir.

Ancak; son yıllarda siyasi görüş ve düşüncelerini, kişisel çıkarlarını ön plana alan bazı kişilerin tüm gazeteci camiasına zarar vermekte ve güvenilirliğini yitirmesine sebep olmaktadır. Yani kısaca kendi mesleğine ve meslektaşlarına leke sürmekte ve ihanet etmektedirler.

Şehrimizde de bir iki kişi tüm gazeteci camiasına, haber ve yorumlarıyla zarar vermektedirler. Bir gazetede bir köşe yazarı son yazısı ile gerçeklerle yakından uzaktan alakası olmayan yorumları ile şahsi kinini kusmuştur.

Bu köşe yazarı yazısında İYİ Partiyi ‘’ selo ve hdp sempatizanı ’’ olarak göstermekle ne kadar bilgi ve dürüstlükten uzak olduğunu göstermiştir. Aynı zamanda kendisini de inkar etmiştir. Çünkü İYİ partinin başkanlık divanı ve genel başkanı yıllarca alkışladığı siyasetçilerdir. (Ta ki MHP de genel başkanlık konusunda çağrılar yapılana kadar. Bu çağrılardan sonra haklının değil güçlünün yanında saf tutana kadar. ) İYİ parti Türk milliyetçilerinin, hukukun üstünlüğüne inanan devletin (gerçek devletin) bekası milletin bölünmezliğini ÜLKÜ edinenlerin ve biat kültürüne başkaldıranların partisidir. Üzerimize atacağınız pkk çamuru ‘’ pkk terörünü bitiren içişleri bakanı olarak hatırlanan ‘’ genel başkanımız Sayın Meral AKŞENER ve partisine karşı tutmayacaktır.

Şahsımla ilgili iddiaları ise daha gülünç ve kendisini inkârın tavan yaptığı yerdir. 1989 yılında DYP belediye Başkan adayı oldum. Sadece şehir merkezinden 4987 oy aldım. 152 oy ile rakibim CHP seçimlerin galibi oldu. İlçemizi yakından ilgilendiren 1994 yılındaki meşhur Ankara yürüyüşü başkanlığını üstlendikten sonraki yerel seçimlerde CHP hariç tüm partilerden adaylık teklifi almama rağmen Seydişehir halkına verdiğim bir söz gereği adaylık tekliflerini kabul etmedim. Yani 22-23 senedir siyasetten uzak duruyordum. 2014 yılında bu köşe yazarı ile ortak arkadaşımız olan Abdulkadir ÇAT meclis üyesi olarak yanında görev almama ihtiyacı olduğunu bu sebeple yanında yer almamı rica etti. Bende yardımcı olmak ve şehrime hizmet edebilme düşüncesi ile kabul ettim. Yanı aday olmadım aday gösterildim. Sonraki zamanlarda siyaset ile alakam yalnızca dost sohbetleri ile sınırlı kaldı. Ne zaman ki; parlamenter sistemi tehlikede gördüm vatan, millet, devlet ve bayrak kaygısı taşıyan bir vatandaş olarak 2016 referandumu ile siyasete geri dönmek zorunda kaldım.

Belediye başkanlığına adaylığım konusuna gelince biz kendimizi bize verilen görev gereği Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) hazretlerinin Uhud savaşında ‘’ okçular tepesine yerleştirdiği okçulardan görüyoruz’’ ilk hedefimiz bize verilen görevi layığı ile yapmaktır. Ne zaman ki başka bir görev verilir o zaman terk ederiz. İYİ parti kapıları Vatan, Millet sevdalılarına sonuna kadar açıktır. Bu vasıftaki herkes partimize, saflarımıza katılabilir hatta başkan adayı olabilir. Çünkü ilçe başkanlığı görevi şahsıma tevdi edildiği günden beri dile getirdiğimiz üzere Millet, üye ve delege iradesine inanan ve güvenen ve bu iradeye sonuna kadar saygı duyan ve duyacağımızı ifade ettik.

İYİ parti belediye başkanlığını kazanacağımız bir aday ile seçimlere girecektir. Bu aday mutlaka bu görevi en iyi şekilde yapacak liyakat, dürüstlük ve ahlak değerlerini bünyesinde taşıyan yoksulluk ve yolsuzlukla mücadele edecek, parti ayırımı gözetmeksizin Seydişehir de yaşayan herkesin belediye başkanı olacaktır.

Biz bu köşe yazarının yazdıklarını ‘’ kardeşimizdir, ne yazsa yeridir’’ diye geçiştirmek istiyoruz.

Ancak; İYİ parti hiçbir terör örgütü ve vatana-millete ihanet içinde bulunan hiçbir unsur ile ne geçmişte ne bu gün de ne de gelecekte asla yan yana olmamıştır ve olmayacaktır. Vatan sevdalılarının Halka hizmet Hakka hizmettir düşüncesi ile hareket ettiği İYİLER hareketidir.

Seydişehir İYİ Parti ilçe başkanı olarak partim ve diğer siyasi partiler adına da siz değerli basın mensuplarından bu konuda daha hassas davranmanızı rica ediyoruz.

 

İYİ Parti

Seydişehir İlçe Başkanı

M. Yılmaz DÖNDERİCİ

Bu haber toplam 990 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim