• İstanbul15 °C
  • Ankara11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GAZETECİ YAZAR TURGAY GÜLER SEYDİŞEHİR’DE
28 Nisan 2018 Cumartesi 12:45

GAZETECİ YAZAR TURGAY GÜLER SEYDİŞEHİR’DE

Seydişehir Belediyesi 2.Kitap Günlerinin konuğu Gazeteci Yazar Turgay Güler oldu.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ın bu yıl ikincisini düzenlediği Kitap Günleri yoğun ilgi gördü.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal tarafında bu yıl ikincisi hayata geçirilen ve yazarlarının okurlarıyla buluşturulduğu Seydişehir Kitap Günleri Turgay Güler konferansı ve imza günü ile sona erdi.

Şaban Cengiz Kültür Merkezinde düzenlenen konferansta Gazeteci Yazar Güler konuşmasında Türkiye’nin geçirdiği zor süreci anlattı.

 

Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana yaşanan darbeleri, bu darbelerin arkasında hangi güçlerin olduğunu anlatan Yazar Güler; dünya ya 5 büyük güçlü ülke hakim. Bunlar Türkiye ile İslam dünyasına çeşitli oyunlar oynuyorlar. Dünyadaki bütün her şeyi, bütün zenginlikleri bu devletler yönetiyorlar. Bu devletler kendilerini dünyanın ağaları olarak görüyor. Sistemin patronları vardı. Seçilen yöneticileri çağırır. Seni halk seçti ama sen benim için çalışırsan, orada o koltukta oturursun yoksa oturamazsın diyerek tehdit etti ve günümüze kadar bu böyle devam etti. Ama bu tehditleri dinlemeyen yöneticileri ya darağacında, ya da zehirleyerek, ya da post modern darbeyle görevden alındılar” dedi.

 

Bu tartışmalar sırasında ülkenin kasasının boşaltıldığını kaydeden Güler; Millet en sonunda bu defa sağduyusu ile bir araya geldi. İçimizden öyle birini seçelim ki korkusuz olsun, cesur olsun, pes etmesin, teslim olmasın, diz çökmesin. Birini buldular ülke yönetimine geldi. Bu toplumun, bu milletin seçtiği kişiyi de sistemin patronu çağırdı durumu izah etti, fakat sizin seçtiğiniz kişi hasta etmeyin adamı dedi. Dinlemedi. Ama o dinlemediği andan itibaren başına gelmeyen kalmadı. Halen devam ediyor. Pes etmedi, etmeyecekte” dedi.

 

Konferans sonunda 15 Temmuz Milli İrade Meydanına geçerek okurlarına kitaplarını imzalayan Yazar Turgay Güler; Anadolu’da ilçelere kadar uzamış bu faaliyet çok

önemli. Okuyucuyu kitapla, yazarlarla buluşturmak çok kıymetli şüphesiz Başkanımızın emeği çok bu konuda. Gayet güzel tebrik ediyorum “şeklinde konuştu.

 

Seydişehir’de ilk iki yıl saha çalışması çalışmasına yoğunluk verdiklerini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; eğitimci kökenli bir Başkan olarak son iki yılda kültürel ve sosyal faaliyetlere ağırlık verdik. Geçen yıl başlattığımız bu yılda ikincisini devam ettirdiğimiz Kitap Günlerimizin son gününe geldik. Bu yıl biraz daha geniş bir çalışma yaptık. 19 yazarımızı kitapları ve söyleşileri ile hem de imza programlarında vatandaşlarımız ve öğrencilerimizle buluşturduk. Güzel bir çalışma oldu. İlçemizin kültürel seviyesinin gelişmesi noktasında, gençlerimize kitap okumayı sevdirme noktasında bir adım yol alabilmişsek ne mutlu bize. İnşallah bu tür çalışmalarımızı artırarak devam ettireceğiz” dedi.

 

Konferans sonunda Başkan Tutal, tarafından günün anısına Güler’e hediye takdim etti.

Bu haber toplam 1134 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim