- 14:04 - CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- 14:01 - BAŞKAN ALTAY 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI’NI KUTLADI
- 13:58 - Hasan Ekici’den Vergi Kanunu Değerlendirmesi: Tepkiler Üzerine Kanun Teklifi Daraltılmış
- 13:55 - KONUK; MÜNAVEBE ÜRÜNLER İÇİN ÜRETİCİYE MÜJDE VERDİ
- 13:53 - BAŞKAN ERKOYUNCU BAKAN BAYRAKTAR İLE GÖRÜŞTÜ
- 13:50 - KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
- 13:46 - Genel Müdür Erkılınç’tan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı
- 13:42 - BAŞKAN USTAOĞLU GÖKÇEHÜYÜK VE TARAŞÇI’DA ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
- 13:39 - ÜNİVERSİTE TERCİH DÖNEMİNDE GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ
- 13:35 - Bastırılmış duygularla yaşamak ne kadar doğru?
- 09:01 - MUAYTHAİ SÜPER LİGİ 1. AYAK MÜSABAKALARI, SEYDİŞEHİR’DE TAMAMLANDI
- 10:52 - AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI GÖKTAŞ BAŞKAN ALTAY’I ZİYARET ETTİ
- 10:46 - BAŞKAN ERKOYUNCU’DAN MÜJDE: “ÖNÜMÜZDEKİ YIL SANAYİ ALT YAPISINA BAŞLAYACAĞIZ”
- 10:43 - BAŞKAN ERKOYUNCU, “GERÇEKLER KONUŞULMALI”
- 10:37 - KONUK: SEYDİŞEHİR, DONDURULMUŞ PATATES TESİSLERİNİ İLÇELERİNE KAZANDIRAN RECEP KONUK’U COŞKUYLA KARŞILADI, BAĞRINA BASTI
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL
![12 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-01.gif)
![14 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-02.gif)
![16 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-03.gif)
![18 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-04.gif)
![H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL](http://www.seydisehirpostasi.com/d/author/2_b.jpg)
GEÇEN YILDAN KALANLAR
Acı ve tatlı hatıralarıyla Türk sporu 2017 yılını geride bıraktı. Dünya Olimpiyat efsanemiz Naim Süleymanoğlunu kaybettik.
Bu arada takımlarımız pek çok branşta başarılı sonuçlar aldı. Avrupa şampiyonluklarına ulaştık. Avrupa basketbolunun en büyük kupası olan şampiyonluk kupasını yine Fenerbahçe kazanarak bizleri gururlandırdı. Ampüte Milli Futbol takımımızda İngiltereyi 2-1 yenip Avrupa şampiyonu oldu.
Ata sporumuz güreştede madalyalarımız arka arkaya geldi. 130 kiloda Rıza Kayaalp grokoromenda birinci olurken 125 kiloda güreşen sporcumuz Taha Akgül’de serbest stil dalında madalyaları boynuna taktı. 656. sı yapılan Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde ise İsmail balaban başpehlivan oldu.
Atletizm de ise Ramil Guluyev Dünya şampiyonasında 200 metre finalinde 20.09 luk derecesiyle Türkiyemize iki altın madalya kazandırdı. 16. Dünya Atletizm şampiyonası, Ağustos ayında İngiltere’de düzenlendi. Türkiye bu etkinliğe 27 sporcusuyla katıldı. Ramil Guliyev ile tarihindeki en iyi derecesini elde etti. İki altın madalya kazanan milli takımımız ilk defa bir dünya şampiyonasında birden fazla madalya kazanmış oldu.
Türk futbolunun kanayan yarası geçtiğimiz yılda devam etti. Daha iyi olsun diye üzerine titrediğimiz süper ligimiz futbol bilmez yöneticilerimiz sayesinde bir kıyım makinasına dönüp bir çok teknik adamlarımıza kıyıldı. Hocayı gönderelim zihniyeti devamettiği müddetçe bir yerlere varamayacağımız kesin. Bunun devamı halinde bir arpa boyu kadar bile ilerleyemeyeceğiz. 18 takımlık süper ligde sekiz dokuz tane hoca değiştirirsen hedefe ulaşamazsın. Kendi şehrinin bünyesine uygun teknik direktör ve futbolcu alırsın. Onlardan hemen dakikası dakikasına başarı bekleyemezsin. Zaman her şeyin ilacıdır. Yeni kurulan bir takım harıkalar yaratamaz. Dnun zamanı ve zemini var. Futbolumuz ne yazıkki işini bilmez yöneticiler ve vurdumduymaz futbolcularla dolup taşıyor. Böyle olunca da başarı beklemek hayal olur.
Temenni edelimki 2018 yılı böyle olmasın. Sporu spor ahlakına uygun bir şekilde yapalım. Şehrimizdeki takımlarımızında bu yılı iyi bir şekilde bitirmesini istiyoruz. Önümüzdeki koskoca bir ikinci devre var. İyi hazırlanır iyi oyunlar çıkarırsak başarıyı erken yakalarız. Buda hepimizi mutlu eder.
Yorum Ekle
Arkadaşına Gönder
Yazdır
Yukarı
KONYA BÜYÜKŞEHİR’DEN DÜNYAYA ÖRNEK PROJE
Belediye spor evinde Yıldızeli spora kükredi
CHP kongresine doğru
Barınaktaki köpeklere kuduz aşısı yapıldı
600 yıllık meşe palamudu ağacına tescil çalışması
Seydişehir’de ‘SEYDİ’ markalı kimyasal ürünleri üretiliyor
“UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE EYLEM PLANI’NA YÖNELİK İLETİŞİM STRATEJİSİ UYGULAMA REHBERİ
BAŞKAN TUTAL'DAN 15 TEMMUZ MESAJI
Haber Yazılımı: CM Bilişim