- 14:04 - CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- 14:01 - BAŞKAN ALTAY 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI’NI KUTLADI
- 13:58 - Hasan Ekici’den Vergi Kanunu Değerlendirmesi: Tepkiler Üzerine Kanun Teklifi Daraltılmış
- 13:55 - KONUK; MÜNAVEBE ÜRÜNLER İÇİN ÜRETİCİYE MÜJDE VERDİ
- 13:53 - BAŞKAN ERKOYUNCU BAKAN BAYRAKTAR İLE GÖRÜŞTÜ
- 13:50 - KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
- 13:46 - Genel Müdür Erkılınç’tan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı
- 13:42 - BAŞKAN USTAOĞLU GÖKÇEHÜYÜK VE TARAŞÇI’DA ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
- 13:39 - ÜNİVERSİTE TERCİH DÖNEMİNDE GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ
- 13:35 - Bastırılmış duygularla yaşamak ne kadar doğru?
- 09:01 - MUAYTHAİ SÜPER LİGİ 1. AYAK MÜSABAKALARI, SEYDİŞEHİR’DE TAMAMLANDI
- 10:52 - AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI GÖKTAŞ BAŞKAN ALTAY’I ZİYARET ETTİ
- 10:46 - BAŞKAN ERKOYUNCU’DAN MÜJDE: “ÖNÜMÜZDEKİ YIL SANAYİ ALT YAPISINA BAŞLAYACAĞIZ”
- 10:43 - BAŞKAN ERKOYUNCU, “GERÇEKLER KONUŞULMALI”
- 10:37 - KONUK: SEYDİŞEHİR, DONDURULMUŞ PATATES TESİSLERİNİ İLÇELERİNE KAZANDIRAN RECEP KONUK’U COŞKUYLA KARŞILADI, BAĞRINA BASTI
SÜLEYMAN SAYAN / SPOR AKTÜEL
![12 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-01.gif)
![14 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-02.gif)
![16 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-03.gif)
![18 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-04.gif)
![SÜLEYMAN SAYAN / SPOR AKTÜEL](http://www.seydisehirpostasi.com/d/author/4_b.jpg)
HASRET BİTİYOR
Hasret bitiyor ve süper lig yeniden başlıyor. Hakem hatalarının, kaosların, her yıl tamamen değişen kadroların ve iflasın eşiğine gelmiş kulüplerimizin çırpınışları bir yana özlediğimiz başlaması için adeta can çekiştiğimiz lig nihayet başlıyor.
Transferde sessiz kalan Konyaspor transfer tahtasının açılmasıyla 45 dakika 5 oyuncuyu birden açıklamıştı. Sezon başlamadan ilk fesih gerçekleşti ve maç yapmadan Morgan Schneiderlin ile yollar ayrıldı. Gerçekten Konya’da izleyeceğimiz için heyecanlanmıştık.
Konyaspor’da yeni sezonda en büyük eksiğini kalede hissediyordu ki, Paul Bernardoni transferi imdada yetişti. Bernardoni ve Sehic birbirinden farklı tarzda kaleciler. O yüzden onları kıyaslamak yanlış olur. Bernardoni iyi bir başlangıç yaparsa devamı kendiliğinden gelecektir. Oyun sistemi ile alakalı olarak kendisinin tercih edildiğini düşünüyorum. Bu yıl çok daha hızlı hücuma çıkacak bir takım olacak gibiyiz. Bununda artıları eksileri var. Sezon başlayınca bu konuyu ele alırız. Genel olarak çok fazla sırıtmayacak bir takımız. Ancak Yunus ikinci baharını yaşayacağını, Muric’in de artık kendini gösterip patlama yapacağına inanıyorum. Alexandru Cicaldau’da küllerinden doğacaktır. Genel olarak ligin ilk 8’ini zorlayacak bir takım olduğumuzu düşünüyorum. En büyük endişem ise Hücum bölgesinde, Muhammet Sakat, İkpeazu kocaman bir soru işareti , bir Cikalleshi var onunda Khaleej’den ne durumda geldi bilmiyoruz. Takımın forvet transferine kesinlikle ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bytyqi’nin boşluğunu Marlos ile doldurduk. Merkez orta sahada Pazuelo ve Cekici’nin yeri de boş kalmadı. Cekici onbiri zaman zaman zorlayıp klas işler yapsa da süreklilik konusunda sıkıntılar yaşadı. Bu bölümü Yunus mallı ve Cicâldău ile doldurduğumuzu düşünüyorum. Defans hattı zaten geçen yılla aynı diyebilirim. Hali hazırda elimizde Paz, Soner, Oğulcan’da transfer olmaması durumunda bölgelerini idare edeceklerdir. Yaz tatilini özel antrenmanlarla geçiren Mehmet Ali’den büyük patlama bekliyorum. Şans verilmesi halinde bu şansı kullanacaktır. En azından skor alınan maçlar ve Türkiye kupasında kesinlikle kullanılmalı.
Birde Niko Rak’ımız var. Gerçekten daha fazla süre alıp, Konyaspor’a gelir getirebilecek bir kumaşı olduğunu düşünüyorum. Bu sezon İstanbul takımları ile diğer takımların makası yapılan transferler ile biraz açılacak gibi görünüyor. Sezona renk katacak birkaç takımdan birinin Konyaspor olduğunu düşünüyorum. Ancak tribün konusunda en azından sezon başında bir hayal kırıklığı olabilir. Çünkü tribün dediğimiz olay, bir transferle birde sonuçla çoşar. Birde bilet fiyatları taraftarın beklediğinin üzerinde! sürümden kazanma politikasına geçmedikçe o stadyumun bu senede birkaç maç dışında dolması zor görünüyor.
Nalçacılılar grubunu yeniden kuzeyde görmek güzel olacak! Umarım yeni koreografilerle ve yeni bestelerle her zaman olduğu gibi bu senede tribünün lokomatifi olacaklar. Pandemi başlangıcından beri maalesef tüm ülkede taraftar konusunda problemler yaşanıyor. Onları yeniden tribüne çekmek için çalışmalar yapılmalı diye düşünüyorum.
Yeni sezon ülkemize hayırlı olsun! Hakem hatalarının en aza indiği, VAR’ın saçmalamadığı, sakatlıkların olmadığı ve keyif verecek bir Konyaspor izlemek ümidiyle…
Yorum Ekle
Arkadaşına Gönder
Yazdır
Yukarı
KONYA BÜYÜKŞEHİR’DEN DÜNYAYA ÖRNEK PROJE
Belediye spor evinde Yıldızeli spora kükredi
CHP kongresine doğru
Barınaktaki köpeklere kuduz aşısı yapıldı
600 yıllık meşe palamudu ağacına tescil çalışması
Seydişehir’de ‘SEYDİ’ markalı kimyasal ürünleri üretiliyor
“UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE EYLEM PLANI’NA YÖNELİK İLETİŞİM STRATEJİSİ UYGULAMA REHBERİ
BAŞKAN TUTAL'DAN 15 TEMMUZ MESAJI
Haber Yazılımı: CM Bilişim