• İstanbul13 °C
  • Ankara2 °C

Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

Her nimetin bir külfeti vardır

13 Eylül 2021 Pazartesi 08:58

 

Her nimetin bir külfeti vardır. Sıkıntı çekmeden, bazı özverilerde bulunmadan, yorulmadan hiçbir şey elde edilmenin imkanı yoktur.

Bu konuda toplumun her kesimi ile mutabık olduğumuzu düşünüyorum. Emek sarf etmeden, çalışmadan, gayret göstermeden elde edilen ne varsa değeri yoktur.

Kısaca alın teri ile kazanılan değerlidir, kıymeti bilinir.

Bilindiği üzere Seyit Harun çevre düzenlemesi kapsamında, cami çevresi, bankalar caddesi ve arasta çarşısında bir süredir hummalı bir şekilde altyapı çalışmaları devam ediyor.

Nüfusun ve işyerlerinin yoğun olduğu bölgelerde yapılan altyapı çalışmaları her zaman halkı rahatsız eder, bankalar caddesi, çarşı meydanı ve arasta çarşısında devam eden çalışmalar sırasında da zaman zaman halkın ve esnafların serzenişleri var.

İşte bu sebeple “HER NİMETİN BİR KÜLFETİ VARDIR” başlığını kulandım.

Edindiğim bilgiye göre, İlçenin en eski çarşısının alt yapısını yeniden sağlıklı hale getirmek için gerçekleştirilen alt yapı çalışmaları yakın zamanda tamamlanacak.

Alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının akabinde ise üst yapı çalışmalarının hızlı bir şekilde başlayacağını ve kısa sürede tamamlanarak hizmete gireceği aldığım bilgiler arasında.

ÜÇÜNCÜ ETAP

Arasta çarşısının 3. Etap çalışmalarından kısa bir bilgi vermek istiyorum.

Kanalizasyon çalışmaları ve içme suyu çalışmaları tamamlanmak üzere, bu çalışmalar en az 50 yıllık ihtiyacını karşılayacak şekilde planlanmış.

Bahsettiğim gibi, her nimetin bir külfeti var, bu sebeple esnaflarımızın ve halkımızın kısa bir süre daha sabırlı olmasını istiyorum.

Yine hatırlanacağı üzere Atatürk caddesi yapılırken de esnaflarımız ve vatandaşlarımız şikayetlerde bulunmuş, ancak tamamlanınca toplumun her kesimi tarafından beğeni almıştı.

Bankalar caddesi, çarşı meydanı ve arasta çarşısında devam eden çalışmalar tamamlandığın da eminim toplumun her kesiminden beğeni alacak.

Şu sıralarda yaşanan sıkıntılar kısa sürede unutulacaktır.

ZİYARET ÖNEMLİ

Belediye Başkanı Mehmet Tutal devam eden alt yapı çalışmalarının ortaya çıkardığı serzeniş sebebi ile zaman zaman bu bölgedeki esnafları ve vatandaşları ziyaret ederek hem çalışmalar hakkında bilgi veriyor hem de halkın gönlünü alıyor. Bu ziyaretlerin önemli olduğunu düşünüyorum.

Burada dikkat çekmek istediğim bir nokta var, Bankalar caddesi, çarşı meydanı ve arasta çarşısı ilçenin en eski alt yapısına sahip yerler.

Seyit Harun projesi olmasa bile bu yerlerin altyapısının yenilenmesi zaruri idi. Zira kısa bir süre sonra zaten zamanını doldurduğu için kullanılamaz hale gelecekti.

İşin özü buradaki vatandaşlarımız her hâlükârda bu sıkıntıları çekecekti.

Bu sebeple halkımızın biraz daha sabır etmesi gerekiyor.

Diğer yandan, Arasta çarşının üst yapı çalışmaları için ihale yapıldı. Su ve kanalizasyon çalışmaları tamamlandığı andan itibaren hızlıca üst yapı çalışmalarına başlanacak.

Yine aldığım bilgiye göre, üst yapı çalışmaları da kısa sürede tamamlanarak kaldırımlarıyla, yollarıyla, alt yapısıyla, cephe giydirmeleriyle Arasta Çarşısı çok daha cazibeli ve kullanışlı hale gelecek.

Bütün bu çalışmalar tamamlandığında, ilçenin marka değerine de önemli katkı sağlayacak.

Biraz daha sabır diyorum.

Unutmayalım. “HER NİMETİN BİR KÜLFETİ VARDIR”

Bu yazı toplam 111 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim