- 09:19 - Hasan Ekiciden Hazine ve Maliye Bakanına Çağrı: “Kamuda Şeffaflık Yasasını Getirin Destekleyelim”
- 09:15 - BAŞKAN ERKOYUNCU, “PANAGRO TARİHİNDE İLK DEFA 2023 YILINDA KAR ETTİ”
- 09:11 - ETİ ALÜMİNYUM’DAN ACİL DURUM VE YANGIN TATBİKATI
- 14:04 - CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- 14:01 - BAŞKAN ALTAY 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI’NI KUTLADI
- 13:58 - Hasan Ekici’den Vergi Kanunu Değerlendirmesi: Tepkiler Üzerine Kanun Teklifi Daraltılmış
- 13:55 - KONUK; MÜNAVEBE ÜRÜNLER İÇİN ÜRETİCİYE MÜJDE VERDİ
- 13:53 - BAŞKAN ERKOYUNCU BAKAN BAYRAKTAR İLE GÖRÜŞTÜ
- 13:50 - KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
- 13:46 - Genel Müdür Erkılınç’tan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı
- 13:42 - BAŞKAN USTAOĞLU GÖKÇEHÜYÜK VE TARAŞÇI’DA ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
- 13:39 - ÜNİVERSİTE TERCİH DÖNEMİNDE GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ
- 13:35 - Bastırılmış duygularla yaşamak ne kadar doğru?
- 09:01 - MUAYTHAİ SÜPER LİGİ 1. AYAK MÜSABAKALARI, SEYDİŞEHİR’DE TAMAMLANDI
- 10:52 - AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI GÖKTAŞ BAŞKAN ALTAY’I ZİYARET ETTİ
SÜLEYMAN SAYAN / SPOR AKTÜEL
![12 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-01.gif)
![14 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-02.gif)
![16 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-03.gif)
![18 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-04.gif)
![SÜLEYMAN SAYAN / SPOR AKTÜEL](http://www.seydisehirpostasi.com/d/author/4_b.jpg)
HEVESİMİZ KURSAĞIMIZDA KALDI
Lige verilen uzunca aradan sonra virüs yatıp virüsle kalktığımız günlere sünger çekme adına özlediğimiz hayalini kurduğumuz lig nihayet başlamıştı.
Seyircisiz maçların normal şartlarda zevki olmaz ya hani o bile engel olamamıştı zevkimize sanki ilk düdükle birlikte oradaydık. Fakat hevesimizin kursakta kalmasına sadece 90 dakika vardı.
Verilen aranın ardından Anicic formasına kavuşmuş Selim'de uzun bir aranın ardından kulübeye dönmüştü. Skubic ve Ömer Ali'nin aynı anda olmaması Ali Turan soru işareti ile kafamızı kurcalarken, Lig tatile girmeden iyi sinyaller veren Hurtado'da sahada ki yerini almıştı.
Maçın ilk düdüğünden geçen 6-7 dakikalık bölümün ardından oyuna hakimiyet kuran bir Konyaspor izledik. Ne yaptığını bilen saldıran pozisyonlara giren rakibe nefes aldırmayan bir Konyaspor. Ta ki Hurtado'nun sakatlandığı pozisyona kadar değişiklikten sonra oyun formatında bir kırılma oldu diyebilirim.
İkinci yarı pozisyonlar başaldı bu defa oyunu kontrol altına almasakta bol pozisyona giren taraf olduk fakat nafile golü girdiği ilk ciddi pozisyonda bulan Ankara temsilcisi oldu. Bir sonraki pozisyonda gole hemen cevap verdik fakat saçımızı başımızı yolmaya da devam ettik.
Bülent Korkmaz'ın oyun başladıktan sonra yaptığı tek hata bence Miloseviç'i oyundan almasıydı diyebilirim. Bir dinamo gibi takımı ateşleyen bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi ile rakibi yoran ve hücum yollarını kesen milo seviç yerine sakatlıktan yeni çıkan önündeki adama pas atmaktan aciz bir Miya girince adeta bir kişi fazla oynadığımız oyunda bir kişi eksik konuma düştük. Ali Turan enerjisini ekonomik kullandı ve korkulanın aksine vasatın altına inmedi zaman zaman arkadaşlarının kademesine girip doğru işler yaptı fakat müdahalesi ikinci gole yetmedi. Fark atacağımız bir oyunla boynu bükük mağlup ayrıldık. Fakat bu mağlubiyet bize umut da verdi bu oyunu sürdürüp galibiyetler almamız sürpriz olmaz ya kötü oynayıp rezil bir başlangıç yapsaydık!
Aslın Gençlerbirliğine yenilmek can sıkmadı, canımızı sıkan, kalan 7 haftada 2 maçlık bir avantaj yakalabilirdik. üstelik Rize ekstra bir galibiyet aldı bizim Fenerbahçe'den aldığımız maçı dengeledi bir nevi saflar sıklaştı. İzlediğim maçlarda bir Malatya'nın umudu kırık Kayseri ve Ankaragücü halen can havliyle saldırıyor. Kasımpaşa çok önemli bir galibiyet aldı. Şimdi bizimle hesaplaşmaya gelecek Rıza Çalımbay'ın Sivasspor'una şampiyonluk yolunda bir çelme takmak bu haftayı telafi edebilir. Çünkü bu hafta ekstra puan alan büyük bir nefes alır.
Oyunumuz iyi eleştirmeyeceğim kadro kurulumuna ve oyuncu değişiklilerine dikkat edersek artı 1 puanla başlarız...
Ben umutluyum bu rakipler varken biz düşmeyiz!
Yorum Ekle
Arkadaşına Gönder
Yazdır
Yukarı
KONYA BÜYÜKŞEHİR’DEN DÜNYAYA ÖRNEK PROJE
Belediye spor evinde Yıldızeli spora kükredi
CHP kongresine doğru
Barınaktaki köpeklere kuduz aşısı yapıldı
600 yıllık meşe palamudu ağacına tescil çalışması
Seydişehir’de ‘SEYDİ’ markalı kimyasal ürünleri üretiliyor
“UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE EYLEM PLANI’NA YÖNELİK İLETİŞİM STRATEJİSİ UYGULAMA REHBERİ
BAŞKAN TUTAL'DAN 15 TEMMUZ MESAJI
![](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/1x1.gif)
- ETİ ALÜMİNYUM’DAN ACİL DURUM VE YANGIN TATBİKATI
- Hasan Ekiciden Hazine ve Maliye Bakanına Çağrı: “Kamuda Şeffaflık Yasasını Getirin Destekleyelim”
- BAŞKAN ERKOYUNCU, “PANAGRO TARİHİNDE İLK DEFA 2023 YILINDA KAR ETTİ”
- CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
Haber Yazılımı: CM Bilişim