• İstanbul12 °C
  • Ankara11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İHH SEYDİŞEHİR’DE FAALİYETLERİNİ YOĞUNLAŞTIRDI
16 Ocak 2017 Pazartesi 09:30

İHH SEYDİŞEHİR’DE FAALİYETLERİNİ YOĞUNLAŞTIRDI

Şiddetli kış nedeniyle İHH(İnsan Hak ve Hürriyetleri Yardım Vakfı) mağdurlara ulaşmada yoğun çaba sarf ediyor.

İHH Seydişehir temsilciliği gerek Seydişehir içerisinde ki muhtaç ve mağdurlara, gerek Seydişehir dışında ki mültecilere yardımlar yoğun bir şekilde devam ediyor.

Reyhanlı-İklip hattında bulunan Halepli mültecilere “Halep’e Yol Açın” programı çerçevesinde bir tır dolusu un ve gıda maddesi gönderen İHH, ikinci tırı tamamlayarak yola çıkarmak üzere

İHH olarak Kadın komisyonu ve genç İHH komisyonunu oluşturan Seydişehir İHH temsilciliği başkanı Harun Camcı temel prensiplerinin “nerde mazlum ve mağdur varsa ona ulaşmak, nerde zalim varsa onun da karşı çıkmaktır. Din, dil, ırk, mezhep gözetmeksizin dünyanın her yerinde ki mağdurlara yardım etmek olduğunu” olduğunu söyledi.

İlçemizde ki ihtiyaç sahibi15 ailenin de evini sıfır eşya ile döşeyen İHH Seydişehir temsilciliği başkanı Harun Camcı şunları söyledi; “Seydişehir hayırseverlerinin göstermiş olduğu yakın ilgi ve teveccüh ile 3.etap olarak 100 koliye yakın sıfır giyim eşyası topladık. Bu arada kullanıma müsait giyim eşyasını toplamaya devam ediyoruz. kış şartlarının ağır geçmesi münasebetiyle kaban, bot, pantolon, etek, bluz gibi eşyalardan oluşan kolilerimizi de mağdur ailelere ulaştırmaya çalışıyoruz. Bu çerçevede un veren un, makarna verenden makarna, para verenden para alarak yardımlarını kabul ediyoruz. İHH olarak 50 kg’lık bir çuval un’un fiyatı 60 TL’den kabut etmekteyiz. Özellikle Necmettin Erbakan Üniversitesi Seydişehir Meslek Yüksek Okulu ve Ahmet Cengiz Fakültesi Mühendislik Fakültesi öğrencileri ile Muhsin Kiremitçi Fen Lisesi öğrencilerinin kendi aralarında öğrenci harçlıklarından oluşturdukları bir kampanya ile bize destek vermiş olmaları bizi son derece mutlu etmiş ve duygulandırmıştır” diyerek tüm hayırseverlere teşekkür etti.

Bu haber toplam 1057 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim