• İstanbul15 °C
  • Ankara3 °C

H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

İKİ RESİM İKİ NOSTALJİ

13 Temmuz 2019 Cumartesi 13:34
Konuştuğum arkadaşlarım epey zamandır nostaljik yazılar yazmıyorsun diye sitem ediyorlar. Bu hafta bu arkadaşlarımın isteğini yerine getirelim. Bizim kuşaktan olanların sayısı bir düzine bile yok. Bir çoğu rahmetli oldu. Diğerleri’de futboldan ilgilerini heveslerini bir kenara bıraktılar. Aşağıda yayınladığımız iki resim de bizim dönemin futbolcularından Ahmet Şahin’in oğlu Kutsi Şahin verdi. Seydişehirde iki tane  Ahmet Şahin var birisi fabrikadan emekli Selim amcamızın oğlu Ahmet Fuat Şahin zira bizim takımda uzun yıllar kaleciliğimizi yaptı. Diğer Ahmet Şahin’de rahmetli Kutsi amcamızın oğlu Ahmet Şahin. Her ikisiylede orta okulda beraber okuduk. Beraber futbol sahalarında  onlar top koşturdu ben hakemliklerini yaptım.
İlk resmimiz o zanki takımımız Seydişehir Gençlerbirliği takımının bir Beyşehir maçı öncesi çekilmiş resmi. Resimde kimler var hatırlayabildiklerimizi yazalım. Rahmetli Mehmet Ulaşan, Berber Kemal lakaplı Futbolcumuz Kemal Işıldak, Ankaradaki  bürokratlarımızdan Rahmetli Osman Yavuz, O zamanki Devlet  hastanemizin Doktorlarından Osman Karabiber ve kardeşi Abdülkadir Karabiber, Zafer Dere, Ali Kılınç, Zeki Basmacı, Ahmet Erdayandı, İsmet Göncü, Ali Köseleci, Ahmet Şahin, Diğerlerinin kim hatırlayamadık.
İkinci resim Seydişehir Torosspor’un bir Bozkır maçı öncesi çekilmiş. O resimde de Kaleci Yaşar Gül, Ali Kılınç, Zafer Dere, Orhan Doğu, Ali Köseleci, İsmet Onar, Mehmet Ulaşan, İsmet Göncü.
Bu vesileyle onları hatırlamış olduk. Kaybettiğimiz bütün futbolcularımıza Allah’tan rahmet dilerim. Hepsinin mekanı cennet olsun.
.nostalji-gulay-1.jpgnostalji-gulay-2.jpg
Bu yazı toplam 2161 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim