• İstanbul12 °C
  • Ankara11 °C

H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

İKİNCİ KEZ ŞAMPİYON

14 Mayıs 2018 Pazartesi 08:59
Futbol ve Voleybol turnuvalarının şehrimizin spor hayatında önemli bir yeri vardır. Bizim zamanımızdaki Kaymakamlık kupası futbol maçlarının tadı hala damağımızda. Şimdi onun yerini Başkanlık kupası maçları aldı. Ve Başkanlık kupası voleybol karşılaşmalarında kupalar yerlerine ulaştı. Seydişehir Belediyesi tarafından düzenlenen Başkanlık kupası voleybol maçları nihayet sona erdi. Birincilik kupasını geçen yıl olduğu gibi yine Kral Ekmek ikinci kez kazandı. Turnuvada dokuz takım mücadele etti. Çeşitli mesleklerden amatör sporcularımızın katıldığı turnuva Atatürk Spor salonunda oynanan final mücadelesiyle son buldu.
Turnuvada Kral Ekmek şampiyon olurken Kürkçü Otomotiv ikinci, Sebeltaş takımıda üçüncü oldu. Maçların centilmenlik ve kardeşlik havasında geçmesi de çok güzel oldu. Jandarma Gücü takımımızda en centilmen takım ünvanını aldı.
Kupalar sahiplerine iletilirken diğer dereceye giren takımlarımıza da çeşitli hediyeler verildi. Dostluk ve centilmenlik ne kadar güzel bir şey. Bu turnuvaları geleneksel hale getirmek te yöneticilerimizin işi olmalı. Siyasi görüşleri ne olursa olsun bütün yöneticiler böyle turnuvaları desteklemeli ve sürekli kazandırmalı.
Aşağıda resimde şampiyon olan ve bunu iki sene üst üste başaran Kral Ekmek takımının voleybolcularını göreceksiniz. Geçen sayımızda küçük bir kısmını verdiğimiz takım elemanlarını sizlere yazıyorum. Ali, Ramazan, Recep, Turgay, Sami, Mustafa, Hasan, Ahmet, Abdurrahman, Tayfun, Turgay, Mustafa.
Sporcularımızla birlikte iki senedir bu takımın bütün eksik gediğini tamamlayan antrönerleri Tayfun Topal kardeşimizide ayrıca kutluyorum. O kadar işin gücün içinde bu takıma vakit ayırdığı için kendisine teşekkür ederiz. Bizim esnafımızda spor sevgisi vardır. Futbol ve voleybol turnuvalarına katılan takımlarımızın bir çoğunun yöneticisi esnaf kardeşlerimizdir. Onlara bu özverilerinden dolayıda teşekkür ederiz.
Turnuvalarda derece almak güzel bir şeydir ama dereceye giremeyen sporcu kardeşlerimizin da payını unutmamak lazım. Her şey sıralamayla ölçülmüz. Mühim olan sahada formasını ıslatmak ve mücadeleyi sonuna kadar sürdürmektir.
Bu yazı toplam 819 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim