• İstanbul20 °C
  • Ankara14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İLÇEMİZ KARDELEN ANAOKULU’NUN MİNİK ÖĞRENCİLERİ KODLAMA EĞİTİMİ ALIYOR
25 Kasım 2017 Cumartesi 10:54

İLÇEMİZ KARDELEN ANAOKULU’NUN MİNİK ÖĞRENCİLERİ KODLAMA EĞİTİMİ ALIYOR

İlçemiz Kardelen Anaokulu “Tekno Minikler Sınıfı” Öğrencileri “First Step İs Coding” adlı E- Twinning Projesi kapsamında kodlama çalışmalarını yürütmeye devam ediyor.

Projeyi yürüten Tekno Minikler sınıfı öğretmeni Leyla YAMAN; “Kodlama dijital çağın temel dilidir. Bir bilgisayar programının çalışabilmesi için ihtiyaç duyduğu talimatlar kodlama ile adım adım oluşturulmaktadır. Kodlama çocukların iletişim kurma, eleştirel düşünme ve problem çözme becerilerini birleştiren deneyimler sunar. Bu beceriler, dijital çağda çocukların gelecekteki başarısı için değerli olan 21. yy becerileridir. Ayrıca kodlama çocuklar için eğlenceli ve heyecan vericidir. Kodlamanın temellerinin erken yaşlarda keşfedilmesi çocukların daha sonraki hayatlarında kodlamayı uygulayabilmelerini sağlayacaktır.” açıklamasında bulundu.

Okul Müdürü Dilek KARA ise; “E- Twinning etkinlikleri ve kodlama çalışmalarını birleştiren bu proje sayesinde öğrenciler kodlama konusundaki bilgi ve becerilerini ve tasarım yeteneklerini geliştiriyorlar. Teknolojiyi de eğitime entegre ederek problem çözme, algoritmik düşünme, ürün geliştirme vb. dijital okur yazarlık becerilerini de arttırmış oluyorlar. Aynı zamanda işbirliği ve yardımlaşma gibi olumlu davranışlar da kazanıyorlar.

Seydişehir de Okul Öncesi’ nde ilk olma niteliği taşıyan bu projemiz için öğretmenimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Bu haber toplam 937 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim