• İstanbul2 °C
  • Ankara-1 °C

Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

İlk sırada Seydişehir yer aldı

17 Eylül 2018 Pazartesi 08:40

 

Sürekli ifade ediyorum, Seydişehir, Tarihi, Kültürel yapısı, Sosyoekonomik ve doğal güzellikleri ile Konya ilinin en önde gelen yerleşim birimlerinden biridir.

Havası, suyu, belediye hizmetleri, caddeleri, sokakları ama en önemlisi temizliği ile dikkat çeken ve ziyaret edenlerin beğenilerini açıkça ifade ettikleri, Seydişehir de yaşayıp da ayrılmak zorunda kalanların, her karşılaştığımızda tekrar yaşamak istediklerini ifade ettikleri ve “memleketinizin kıymetini bilin” dedikleri güzel bir ilçe.

Geniş ve modern caddeleri, büyük kent havası veren yapıları son yıllarda yeniden düzenlenen Atatürk caddesi, Okullar yolu olarak bilinen Prof. Dr. Sadi Irmak Caddesi, Milli Egemenlik Caddesi, Seyit Harun Bulvarı modern ve yaşanabilir bir kentin tüm güzelliklerini sunuyor.

Alt Yapı çalışmaları geçen yıl ve bu yılın ilk aylarında tamamlanan ve üst yapı düzenleme çalışmaları devam eden Hürriyet ve Necati Kalaycıoğlu Caddeleri uzun yıllar Seydişehir' e hizmet verecek.

Diğer yandan mahalle statüsüne kavuşan köylerde Belediye hizmetleri konusunda önemli bir şikâyet yok, belediye bu yerleşim birimlerinin alt ve üst yapı çalışmalarını ihtiyaçlara göre karşılıyor, spor sahaları ve çocuklar için oyun parkları bir bir hizmete sunuluyor.

Bu önemli hizmetlerin yanısıra sosyal ve kültürel faaliyetlerle de adından övgü ile sıkça söz ettiriyor.

Son olarak Kalkınma Festivalinde özellikle dışarıdan gelenlerin organizasyon ve halkın misafirperverliği konusunda büyük beğenisini ve övgüsünü alan Seydişehir geçtiğimiz günlerde yine Konya nın lideri olan bir projeye ev sahipliği yaptı.

SEYDİŞEHİR İLK SIRADA

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Güle Oynaya Camiye Gel projesinde 40 gün sabah namazına camiye giderek bisiklet almaya hak kazanan çocukların bisikletleri Milli İrade Meydanında katılımı çok yüksek bir organizasyon ile dağıtıldı.

Merkezde 902 kırsal' da 442 toplamda ise 1.344 çocuk 40 gün sabah namazlarında camiye giderek bisiklet almaya hak kazandı.

Burada dikkat çeKen nokta, nüfusa oranla Konya Merkez da dahil olmak üzere tüm Konya ilçeleri arasında en fazla katılımın Seydişehir de olması bu tür etkinliklerde Seydişehir’ in farkını ortaya koydu.

Katılımın yüksek olması sadece çocukların katılımı ile sınırlı tutulmamalı. Anne, babalar, Belediye, müftülük, imam ve müezzinlerin gayretlerinin yanısıra organizasyona duyulan güvenin işareti olarak algılanmalı.

Üzülerek ifade ediyorum, bazı kesimler “bu masrafa yazık” diye eleştiride bulundular. Bu eleştiriye asla katılmıyorum, 1.344 çocuk, aileleri ile birlikte güven ortamında organizasyona katıldı, aileler çocuklarının dini eğitim almasından oldukça memnun ve içleri rahat bir şekilde sabah namazlarında çocukları ile birlikte saf tuttu.

Bunun yanısıra Belediye Başkanı Mehmet Tutal ekibi ile birlikte her sabah farklı bir camide çocuklar ile birlikte namaz kıldı, onlara çeşitli hediyeler kitaplar, hadis kartelaları dağıttı, kahvaltı yaptı.

Belediye başkanı ile birlikte namaz kılmanın mutluluğunu yaşayan çocuklar inanın bu olayı torunlarına bile anlatacak.

Unutmayalım, geleceğimizin teminatı çocuklarımız için her tür fedakârlığı yapmalıyız ve bunu asla israf ve masraf olarak görmemeliyiz.

Bu güzel organizasyon için Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ a özellikle teşekkür etmek istiyorum, göreve başladığı andan itibaren çok güzel hizmetlere imza atıyor.

Güle Oynaya Camiye Gel projesinde Konya nın lideri olan Seydişehir halkına söylenecek tek söz var.

HARİKASIN SEYDİŞEHİR…

Bu yazı toplam 653 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim