- 09:19 - Hasan Ekiciden Hazine ve Maliye Bakanına Çağrı: “Kamuda Şeffaflık Yasasını Getirin Destekleyelim”
- 09:15 - BAŞKAN ERKOYUNCU, “PANAGRO TARİHİNDE İLK DEFA 2023 YILINDA KAR ETTİ”
- 09:11 - ETİ ALÜMİNYUM’DAN ACİL DURUM VE YANGIN TATBİKATI
- 14:04 - CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- 14:01 - BAŞKAN ALTAY 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI’NI KUTLADI
- 13:58 - Hasan Ekici’den Vergi Kanunu Değerlendirmesi: Tepkiler Üzerine Kanun Teklifi Daraltılmış
- 13:55 - KONUK; MÜNAVEBE ÜRÜNLER İÇİN ÜRETİCİYE MÜJDE VERDİ
- 13:53 - BAŞKAN ERKOYUNCU BAKAN BAYRAKTAR İLE GÖRÜŞTÜ
- 13:50 - KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
- 13:46 - Genel Müdür Erkılınç’tan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı
- 13:42 - BAŞKAN USTAOĞLU GÖKÇEHÜYÜK VE TARAŞÇI’DA ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
- 13:39 - ÜNİVERSİTE TERCİH DÖNEMİNDE GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ
- 13:35 - Bastırılmış duygularla yaşamak ne kadar doğru?
- 09:01 - MUAYTHAİ SÜPER LİGİ 1. AYAK MÜSABAKALARI, SEYDİŞEHİR’DE TAMAMLANDI
- 10:52 - AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI GÖKTAŞ BAŞKAN ALTAY’I ZİYARET ETTİ
SÜLEYMAN SAYAN / SPOR AKTÜEL
![12 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-01.gif)
![14 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-02.gif)
![16 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-03.gif)
![18 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-04.gif)
![SÜLEYMAN SAYAN / SPOR AKTÜEL](http://www.seydisehirpostasi.com/d/author/4_b.jpg)
İLKLER GÜZELDİ
Ekim 1857'de kurulan ve FIFA tarafından dünyada halen futbol oynayan en eski kulüp olarak tanınmaktadır. Ayrıca Her hangi bir kuruma bağlı olmadan kurulan ilk spor kulübüdür. Haliyle ilk profesyonel stadyum olan, Bramall Lane stadyumu da onlarındı. Dünyanın ilk yerel derbisi de Hallam FC’ye karşı ilklerde onlarındı. Tabi ki bahsettiğim kulüp Sheffield United! Daha birçok ilkleri olan kulübün ilk gece maçını oynaması, radyodan ilk maçı anlatılan takım olması ve ilk kırmızı beyaz çubuklu formanın kendilerine ait olması bunlardan sadece bir kaçı diyebilirim. Yani ilkler her zaman güzeldir…
Konyaspor’un kazandığı, ilk Türkiye kupası da, o anı yaşayanlar için en özel kupadır. Rakip yine Başakşehir futbol kulübüdür. Normal süre alışılagelmiş bir şekilde berabere biter ve sonrasında tarih yazılır. İşte o Başakşehir takımı karşısında bugüne kadar İstanbul’da alınmış ilk galibiyette kupa kadar olmasa da unutulmaz özel bir andır. 1988’de Galatasaray’a karşı alınan ilk galibiyet kadar özeldir. Sonradan Galatasaray’ın efsaneleri arasına girecek Suat Kaya’nın golüyle devirmesi bambaşka bir anlamdır. İlk UEFA Avrupa ligi maçının atmosferi unutulamaz, Konya’da oynanan ilk milli maç, Yeni stadyumda Torje’nin attığı ilk gol… Kısacası ilkler unutulmaz, ilkler özel ve güzeldir…
Konyaspor İstanbul’da şeytanın bacağını kırmak için Başakşehir’in karşısına çıkmıştı. Başakşehir sezonun en kötü başlangıçlarından birini yaparak sezona merhaba demişti. Konyaspor sonuca dayalı bir oyun oynasa da, ideal on birini henüz bulamamıştı. Kırmızı karta kadar olan bölümde tatsız tutsuz mücadele gücü yüksek, seyir zevkinden uzak bir maç izlemiştik. Rakip on kişi kaldıktan sonra topa daha çok hakim olduk. Fakat bunu pozisyona çevirmede zorlandık. İmdadımıza sezon başından beri olduğu gibi Sokol yetişmiş aldığımız tüm puanlarda etkini göstermeye devam etmişti. Skoru aldıktan sonra rölantide bir oyunla bunu koruyarak 3 puanı hanemize yazdırmış ve Başakşehir deplasmanından ilk galibiyetimizi alarak dönmüştük.
Karşılaşmanın hakemi etliye sütlüye karışmadan, yere düşen neredeyse her oyuncunun lehine düdük çalarak, seyir zevki zaten düşük olan maçı, iyice keyifsiz hale getirdi. Oldukça vasat bir yönetim sergiledi.
Ahmet Oğuz’un performans düşüklüğü devam ediyor. Sanki, ben artık kesik yemek istiyorum. Buraya transfer yapın der gibi bir oyun anlayışına sahip, tek avantajı yerli olması onun dışında onbirde oynamayı hak eden bir oyuna sahip değil.
Konyaspor aldığı puanın karşılığında oyun oynamıyor. Takımın biran önce oyununu oturtması ve göze daha hoş gelen bir oyunla sahada olması gerekiyor. Yine de kötü oyunlara karşı alınan puanlar sevindirici, büyük takımlar kötü oynarken de puan almasını bilen takımlardır. Bunu adet haline getirmezsek kötü bir durum değil diye düşünüyorum. Milli arada hücum bölgesine yapılacak transferle birlikte, takım olgusunu da oturmak gerekiyor.
Şuan ligde iyi top oynayan takım sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Sezon açılışı sendromu diyelim. Bu süreçte ne kadar puan toplarsak, sezon devamı ve rotamızı belirlemeye de yardımcı olacaktır.
Maçın sözü; İstediğin kadar değil, çalıştığın kadar alırsın!
Yorum Ekle
Arkadaşına Gönder
Yazdır
Yukarı
KONYA BÜYÜKŞEHİR’DEN DÜNYAYA ÖRNEK PROJE
Belediye spor evinde Yıldızeli spora kükredi
CHP kongresine doğru
Barınaktaki köpeklere kuduz aşısı yapıldı
600 yıllık meşe palamudu ağacına tescil çalışması
Seydişehir’de ‘SEYDİ’ markalı kimyasal ürünleri üretiliyor
“UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE EYLEM PLANI’NA YÖNELİK İLETİŞİM STRATEJİSİ UYGULAMA REHBERİ
BAŞKAN TUTAL'DAN 15 TEMMUZ MESAJI
![](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/1x1.gif)
- ETİ ALÜMİNYUM’DAN ACİL DURUM VE YANGIN TATBİKATI
- BAŞKAN ERKOYUNCU, “PANAGRO TARİHİNDE İLK DEFA 2023 YILINDA KAR ETTİ”
- Hasan Ekiciden Hazine ve Maliye Bakanına Çağrı: “Kamuda Şeffaflık Yasasını Getirin Destekleyelim”
- CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
Haber Yazılımı: CM Bilişim