- 14:04 - CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- 14:01 - BAŞKAN ALTAY 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI’NI KUTLADI
- 13:58 - Hasan Ekici’den Vergi Kanunu Değerlendirmesi: Tepkiler Üzerine Kanun Teklifi Daraltılmış
- 13:55 - KONUK; MÜNAVEBE ÜRÜNLER İÇİN ÜRETİCİYE MÜJDE VERDİ
- 13:53 - BAŞKAN ERKOYUNCU BAKAN BAYRAKTAR İLE GÖRÜŞTÜ
- 13:50 - KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
- 13:46 - Genel Müdür Erkılınç’tan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı
- 13:42 - BAŞKAN USTAOĞLU GÖKÇEHÜYÜK VE TARAŞÇI’DA ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
- 13:39 - ÜNİVERSİTE TERCİH DÖNEMİNDE GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ
- 13:35 - Bastırılmış duygularla yaşamak ne kadar doğru?
- 09:01 - MUAYTHAİ SÜPER LİGİ 1. AYAK MÜSABAKALARI, SEYDİŞEHİR’DE TAMAMLANDI
- 10:52 - AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI GÖKTAŞ BAŞKAN ALTAY’I ZİYARET ETTİ
- 10:46 - BAŞKAN ERKOYUNCU’DAN MÜJDE: “ÖNÜMÜZDEKİ YIL SANAYİ ALT YAPISINA BAŞLAYACAĞIZ”
- 10:43 - BAŞKAN ERKOYUNCU, “GERÇEKLER KONUŞULMALI”
- 10:37 - KONUK: SEYDİŞEHİR, DONDURULMUŞ PATATES TESİSLERİNİ İLÇELERİNE KAZANDIRAN RECEP KONUK’U COŞKUYLA KARŞILADI, BAĞRINA BASTI
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL
![12 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-01.gif)
![14 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-02.gif)
![16 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-03.gif)
![18 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-04.gif)
![H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL](http://www.seydisehirpostasi.com/d/author/2_b.jpg)
İNCESU’DAN İSTANBUL’A
İncesu, şehrimizin köylerinden veya şimdiki mahallelerinden birisi. Küçük bir yer. İşte bu yerden seneler sonra İstanbul takımlarıyla maç yapacak kadar büyüyen bir takım çıktı. İncesi Köyü veya mahallesi voleybol takımı ilk önce Seydişehir’de yapılan turnuva maçlarında adını duyurduktan sonra gözünü yükseklere dikti. Önceleri Konya amatör küme voleybol takımlarının arasına girdi. Daha sonra Üçüncü Türkiye liglerine, oradanda ikinci Türkiye liglerinde ve oradan da Türkiye Birinci liglerinin değişmez takımı oldu.
Geçenlerde takımımız antrenörü Süleyman Kılınç’la takım hakkında uzun uzun konuştuk. Ziraat Bankası voleybol takımının gençleriyle takviyeli takımımız bu yılda aldığı sonuçlarla hepimizin yüzünü güldürüyor. Süleyman Kılınç Türkiyede bir çok yerlere maç yapmaya gittiklerini ama bizim seyircimiz kadar takımını seven ve tutkulu olmadıklarını söyledi. Seydişehir’deki tüm maçlarda trübünlerde boş yer bulmak çoğu zaman zorlaşıyor. Neredeyse ortalama altıyüz kişilik seyircinin önünde maç yaptıklarını söyleyen Kılınç bu durumdan diğer şehirlerdeki voleybol takımlarınında kendilerine ders çıkarmasını istedi. Bu yıl geçen yıldan beri takıma katılamayan Enes ve Ümit Tekrar takımlarına döndüler. Kadro oniki kişilik. Hak eden formayı kapıyor. Yenilerden Kadir, Ali, Ahmet takımdalar. Her üçüde yerli voleybolcularımızdan geçen yıldan Fırat, Selçuk, Ali Verbay, Hasan da takıma iyice ısındılar.
Seydişehir Belediyesi Voleybol takımımızın bundan böyle altı maçı kaldı. İstanbul’da İstanbul BŞBS oynadıktan sonra Ziraat Bankası, Eser Spor (D) TFL Altekma, Anadolu Üniversitesi (D) Bornova Belediye Spor ve Eğirdir Elmasporla oynayıp ilk devreyi kapatacağız.
Allah insana yürü ya kulum desin bu yeter. İşte İncesu’dan İstanbul’a kadar uzanan bir yolun yarısına geldik. Üç büyüklerden Beşiktaş Voleybol takımıyla Seydişehir’de maç oynadık. Bu bir başarının başka bir ölçüsü. Üç büyüklerden bir takımı Seydişehir’e özel maç yapmak için davet edin acaba kaç lira ödersiniz bunu bir düşünün. İşte bu takım Beşiktaş’ı beş kuruş para vermeden Seydişehir’de ağırladı.
Bu takımın var olmasında emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Menejerimiz Kudret Ekinci’yle yapılan söyleyişiyi sizlere ilerdeki günlerde ileteceğim.
Alınan sonuçlar ne olursa olsun, liglerde kaçıncı olursanız olun sizler övgüyü hak ettiniz.
Yorum Ekle
Arkadaşına Gönder
Yazdır
Yukarı
KONYA BÜYÜKŞEHİR’DEN DÜNYAYA ÖRNEK PROJE
Belediye spor evinde Yıldızeli spora kükredi
CHP kongresine doğru
Barınaktaki köpeklere kuduz aşısı yapıldı
600 yıllık meşe palamudu ağacına tescil çalışması
Seydişehir’de ‘SEYDİ’ markalı kimyasal ürünleri üretiliyor
“UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE EYLEM PLANI’NA YÖNELİK İLETİŞİM STRATEJİSİ UYGULAMA REHBERİ
BAŞKAN TUTAL'DAN 15 TEMMUZ MESAJI
Haber Yazılımı: CM Bilişim