• İstanbul17 °C
  • Ankara15 °C

H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

İNCESU’DAN İSTANBUL’A

11 Kasım 2017 Cumartesi 13:50

        İncesu, şehrimizin köylerinden veya şimdiki mahallelerinden birisi. Küçük bir yer. İşte bu yerden seneler sonra İstanbul takımlarıyla maç yapacak kadar büyüyen bir takım çıktı. İncesi Köyü veya mahallesi voleybol takımı ilk önce Seydişehir’de yapılan turnuva maçlarında adını duyurduktan sonra gözünü yükseklere dikti. Önceleri Konya amatör küme voleybol takımlarının arasına girdi. Daha sonra Üçüncü Türkiye liglerine, oradanda ikinci Türkiye liglerinde ve oradan da Türkiye Birinci liglerinin değişmez takımı oldu.

             Geçenlerde takımımız antrenörü Süleyman Kılınç’la takım hakkında uzun uzun konuştuk. Ziraat Bankası voleybol takımının gençleriyle takviyeli takımımız bu yılda aldığı sonuçlarla hepimizin yüzünü güldürüyor. Süleyman Kılınç Türkiyede bir çok yerlere maç yapmaya gittiklerini ama bizim seyircimiz kadar takımını seven ve tutkulu olmadıklarını söyledi. Seydişehir’deki tüm maçlarda trübünlerde boş yer bulmak çoğu zaman zorlaşıyor. Neredeyse ortalama altıyüz kişilik seyircinin önünde maç yaptıklarını söyleyen Kılınç bu durumdan diğer şehirlerdeki voleybol takımlarınında kendilerine ders çıkarmasını istedi. Bu yıl geçen yıldan beri takıma katılamayan Enes ve Ümit Tekrar takımlarına döndüler. Kadro oniki kişilik. Hak eden formayı kapıyor. Yenilerden Kadir, Ali, Ahmet takımdalar. Her üçüde yerli voleybolcularımızdan geçen yıldan Fırat, Selçuk, Ali Verbay, Hasan da takıma iyice ısındılar.

             Seydişehir Belediyesi Voleybol takımımızın bundan böyle altı maçı kaldı. İstanbul’da İstanbul  BŞBS oynadıktan sonra Ziraat Bankası, Eser Spor (D) TFL Altekma, Anadolu Üniversitesi (D) Bornova Belediye Spor ve Eğirdir Elmasporla oynayıp ilk devreyi kapatacağız.

             Allah insana yürü ya kulum desin bu yeter. İşte İncesu’dan İstanbul’a kadar uzanan bir yolun yarısına geldik. Üç büyüklerden Beşiktaş Voleybol takımıyla Seydişehir’de maç oynadık. Bu bir başarının başka bir ölçüsü. Üç büyüklerden bir takımı Seydişehir’e özel maç yapmak için davet edin acaba kaç lira ödersiniz bunu bir düşünün. İşte bu takım Beşiktaş’ı beş kuruş para vermeden Seydişehir’de ağırladı.

             Bu takımın var olmasında emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Menejerimiz Kudret Ekinci’yle yapılan söyleyişiyi sizlere ilerdeki günlerde ileteceğim.

                Alınan sonuçlar ne olursa olsun, liglerde kaçıncı olursanız olun sizler övgüyü hak ettiniz.

Bu yazı toplam 860 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim