• İstanbul24 °C
  • Ankara20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İyi parti adayı Muammer Urhan Projelerini tanıttı
02 Şubat 2019 Cumartesi 10:38

İyi parti adayı Muammer Urhan Projelerini tanıttı

Seydişehir İyi Parti teşkilatının düzenlediği basın toplantısında Belediye Başkan adayı Muammer Urhan, geçmişte yaptıklarını, yapacakları projeleri anlattı. İlçe başkanı Yılmaz Dönderici, açış konuşmasında halkın gündeminin işsizlik ve ekonomik kriz olduğunu söyledi.

Dönderici konuşmasını şöyle sürdürdü;

‘’31 Mart yerel seçimlerine giderken halk ile oturup hasbihal ediyoruz, vatandaşı dinliyoruz. Gördüğüm o ki vatandaşın gündeminde seçimden önce ödediği doğal gaz ve elektrik faturaları var. Pazara gittiği zaman her sebze ve meyvenin fiyatının 10 TL olması var. Esnafımızda siftah edemeden dükkânını açıp kapatmanın dayanılmaz sıkıntısı var. İşçilerimizde enflasyona rağmen zam almaktan ümidini kesmiş, işinde çalışmaya devam ederse şükredecek noktaya gelmiş. Genç nüfustaki işsizlik % 23 'lere çıkmış, askerliğini yapıp gelmiş gencimiz utancından gündüzleri dışarıya çıkamayacak hale gelmiş.

Ekonomik kriz, enflasyon işsizliğin üzerine çok büyük boyutlara varan nüfus kaybı ve göç sıkıntıyı Seydişehir'de katlamış durumda.16-17 yıl önce 87.000 olan nüfusumuz 64.000 bine düşmüş. Nüfusumuz yeni doğum artışlarına rağmen 23.000 azalmış. Bir başka deyişle % 27 nüfus kaybetmiş. Nüfusla beraber bu nüfusun ekonomik gücünün getirisini de kaybetmiş.

Seydişehir'in bu duruma düşmesinin sorumluları hem yerelde hem de genelde iktidar olanlardır. Bir başka deyişle son üç dönemin belediye başkanları baş sorumludur.

Belediye Başkanı ne yapabilir bu Hükümet meselesi dediklerini duyar gibiyim. Ama durum öyle değil. Belediye Başkanları can siperane çalışsalardı, Belediyenin parasını Beyt-Ül Mal gözüyle kullansalardı, ufukları açık olsaydı bu hallere düşmezdik.

Size yaşadığım bir anımı paylaşayım. Muammer Urhan Belediye Başkanı seçildiği ilk dönemde 500 işçi çalıştıracak bir iş yeri sözü verdi. Başkan seçildikten yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık bir yıl sonra Belediyeye bir asfalt makinası alacağını benimde mesleki yatkınlığımdan dolayı kendisiyle İstanbul'a gelmemi istedi. İstanbul'a vardık Eti Alüminyum'un misafir hanesine yerleştik. Sohbet ederken Hemşerilerimiz işverenleri ziyaret edip Seydişehir'e davet etme kararı aldık. Bacanağım, Şahinler Holding'e yakın olan Dr. M.Demir'i aradım bize Kemal Şahin ve Ali Akkanat'tan randevu alabir mi diye sordum. Yarım saat sonra bana dönerek ertesi günü için randevu saatlerini bildirdi. Ertesi günü Kemal Şahin ve Ali Akkanat'ı ziyaret ettik. Muammer başkan Seydişehir'e yatırım yapmalarını talep etti. Belediye olarak her türlü yardımı yapacağının

taahhüdünü verdi. Netice de Allah razı olsun Ali Akkanat gelip yatırım yaptı ve 500 kişi çalıştıran fabrikayı kurdu.

Şimdi soruyorum Muammer Başkan'dan sonra gelenler, Seydişehir’e sermaye çekebildiler mi? Seydişehir'de özel sektöre o boyutta fabrika kurdurabildiler mi? Gençlerimizin istihdamı için herhangi bir adım atabildiler mi?

Başkanımız Muammer Urhan'ın yaptıkları yapacaklarının teminatıdır.

Belediye Başkan adayı Muammer Urhan ise İnşallah belediye Başkanı olursak öyle güze çalışmalara imza atacağız ki belediye devletten bir kuruş almadan da kendi ayakları üstünde durabileceklerini söyledi.

Urhan sözlerine;’’ Belediye başkanlığı döneminde de Kavak suyunu biz bulduk. Makina parkı Türkiye’nin belediyelerde en fazla aracı olan bir makin parkı oldu.130 KM alt yapı yaptık. Elli civarında sondaj yaptık. Yol yapacağız park yapacağız ama insan evine ekmek götüremezse olmaz diye düşünerek hafif sanayi bölgesini kurduk. O zamanlar 500 kişiye iş kurduk. Şuan bin kişi çalışıyor. Buna benzer bütün güzel işlerimizi belediye meclis üyelerimizin % 95 kararı ile aldık. Kuğlunun bugünkü Kuğlu olmasında dönemimizde yapılan dolgu çalışmaları gölet, ağaçlandırma ,çalışmaları gibi alanlarda büyük payımız var.’’ dedi.

Daha sonra Başkan adayı Urhan projelerinde de bahsederek başta içme suyu sorununu çözeceklerini çöp atık istasyonu kurcaklarını, iyi bir öğretmen evi ve huzur evi kazandıracaklarını ve yüzlerce kişiye iş imkânı yaratacaklarını belitti.

Urhan’ın projelerinden bazıları;

500 işçi çalıştıracak fabrika sözü veriyoruz.

Et, Süt entegre tesisi kurup çiftçiyi üreticiyi ezdirmeyeceğiz.

Organik yöresel ürünler pazarı kurup ilçe ekonomisini güçlendireceğiz.

Mücavir alanlardaki boş arazilere endüstriyel değeri olan bitkiler ekonomiye kazandıracağız.

Sebeltaşı kaplama parke doğaltaş mermer üretecek seviyeye getireceğiz.

Termal su tesisleri inşe ederek halkın hizmetine sunacağız.

Gençleri uyuşturucu alışkanlıklarından kurtaracak tedbirler alacağız.

Tiyatro ve konferanslarla halka eğitim hizmeti vereceğiz.

Öğretmen evi, memur lokali gibi sosyal tesisler inşa edeceğiz.

İlçeyi spor alanlarıyla donatıp gençliğe sahip çıkacağız.

Hobi bahçeleri oluşturarak vatandaşı strese sokmayacağız.

Yaşlı bakıma muhtaç insanlara bakım evi kuracağız.

Rüzgâr ve Güneş enerjisiyle elektrik üretip halka dağıtımı yapılacak.

Yayla turizmini geliştireceğiz.

Tüm musluklardan içilebilir su akıtacağız.

Eski tamirciler ve marangozlar sitesine sahip çıkıp problemleri çözeceğiz.

Atık çöp değerlendirme istasyonu kuracağız.

Otopark sıkıntısını çözeceğiz.

Engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracağız.

Muammer Urhan, Belediyede görev yaparken hiçbir zaman ihanet etmediğini sadece sanayi kurulması için arsa sattığını kendi çocuğunu bile işe almadığını belirterek 120 personelle bütün ilçeye hizmet ettiğini vurguladı.

Bu haber toplam 1165 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim