• İstanbul20 °C
  • Ankara23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İyi Partiden basın toplantısı
26 Ağustos 2019 Pazartesi 08:34

İyi Partiden basın toplantısı

Seydişehir İyi Parti ilçe başkanlığı kadınlara yönelik şiddeti protesto için basın toplantısı düzenledi.

İlçe yönetim kurulu adına konuşan Şerife Güven şunları söyledi, ‘’Kadınlarımızın meselelerini konuşmak ve kadınlarımıza sosyal ve siyasal alanda katılımcı bir kimlik kazandırıldığını, ekonomik anlamda, erkek egemen bir toplumdan sıyrılarak kadınların ekonomik ve sosyal olarak gözle görülür bir yer edindiğini, üretimin içerisinde ve vazgeçilmez bir unsur olduğunu, evlenen, anne olan kadının iş kaybına uğramadığı, işte iken de aklının çocuğunda kalmadığı, siyasette söz sahibi olduğu, Türkçemize yerleşmiş olan yuvayı dişi kuş yapar sözüne uygun olarak değer bulduğu bir Türkiye hakkında konuşmayı ne çok isterdik.

Yüce peygamberimizin (s.a.v) cennet anaların ayakları altındadır diye buyurmasına rağmen maalesef kadınlarımızı kendi ayakları altına alan, çiğneyen, eksik gören, fiziki ve psikolojik şiddet uygulayan cinsiyetçi bir toplum haline geldik.

Peki bu noktaya nasıl geldik;

Müftülerin ve diyanetin kul hakkı, yolsuzluk, adaletsizlik, haram lokma hakkında fetva vermesi gerekirken, kadın bedeni hakkında ahkam kesmeleri,

8 yaşındaki kız çocuğu evlenebilir, çocuk annesine şöyle yaklaşır böyle yaklaşır gibi sapkın yaklaşımların olduğu

Akp samsun il başkanı; Başı açık kadın perdesiz eve benzer, ya satılıktır ya kiralıktır dediği.

Bir hakimin; kadının sırtından sopayı karnından sıpayı eksik etmeyeceksin dediği ve yerinde kalmaya devam ettiği-ettirildiği uygulamalar sayesinde gelinmiştir.

Bunlar gibi pek çok örnekler sıralanabilir. İşte maalesef bu zihniyet yüzünden toplumumuzun geldiği nokta budur.

Oysa ki Türk Milleti; insanlık tarihi boyunca kadınlara töresi gereği, layık olduğu değeri veren, eş kelimesinin hakkını veren, sosyal hayatta hiçbir ayrıma tabi tutmayan, o kadar ki devlet yönetiminde bile hakanın yanında oturtan, anlaşmalara imza koyma yetkisi veren bir millet idik.

Medeniyetin beşiği diye adlandırılan Avrupa’da bile kadınların yok sayıldığı , hiçbir hakkının olmadığı zamanlarda dahi kadına seçme ve seçilme hakkı tanıyan, ona şahsiyet veren bir millet ve buna imkan veren Atatürk gibi bir yöneticiye sahip tik.

Şu anki gelinen noktada kadınlar, çocuklarının gözleri önünde dayak atılan, sözlü ve fiziki hakarete maruz kalan, birey yerine konmayan, itilip kakılan, hatta katledilen noktaya gelmiştir, getirilmiştir.

Şimdi Sormak lazım; bugünkü toplumumuzda kadınların uğradığı muamelenin cahiliye devrinden ne farkı vardır.

Devleti yönetenler şimdiye kadar bu konuda ne tedbir almıştır, bundan sonra alacak mıdır?

Devleti yönetenler şimdiye kadar gerekli tedbirleri almış olsalardı kadınların ve çocukların uğradığı bu haksız muameleler yaşanır mıydı?

Türk milleti artık boş ve hamasi nutuklar yerine ciddi ve anlamlı icraatlar beklemektedir. Toplum olarak sabredecek takatimiz kalmamıştır.

Tüm ülke gündemine düşmüş olan Emine Bulut hanımın uğradığı vahşet hepimizin yüreğini yakmış, insanlığımızı sorgulatmıştır. Emine bulut hanıma Allahtan rahmet dilerken, bu vahşetin ve benzerlerinin bir daha yaşanmamasını istiyoruz.

Biz iyi parti olarak; iktidarımızda kadınların hak ettikleri yerlere gelebilmeleri için, çocukların rahat, huzurlu ve güvenli bir ortamda büyümeleri için gerekli imkanlar sağlanacaktır. Haklarına göz koyanlara en ağır cezalar verilecektir. Biz biliyoruz ki bizi biz yapan aileye verdiğimiz önemdir. Ailelerin üzerindeki oynanan oyunları görüyoruz ve bozacağız

Seydişehir iyi parti teşkilatı olarak ta, ilçemizde haksızlığa uğrayan kadınlarımızın ve çocuklarımızın çalacakları bir kapıları, kendilerine kucak açacak bir aileleri olduğunu açıkça deklare etmekteyiz.’’

Bu haber toplam 1076 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim