• İstanbul29 °C
  • Ankara27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kanserle Mücadelede Erken Tanı Öneml
07 Nisan 2018 Cumartesi 10:05

Kanserle Mücadelede Erken Tanı Öneml

Ak Parti Seydisehir Gençlik Kolları 1-7 Nisan Kanser Haftası münasebetiyle bilgilendirme standı açarak halkı kanser hastalığı ile ilgili erken tanı ve mücadele konularında bilgilendirdiler.

 

Hükümet Konağı önüne Ak Parti Genç Bayan Komisyonu üyeleri tarafından kurulan standı Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer, İlçe Sağlık Grup Başkanı Dr.Hakan Özdemir, İlçe Sağlık Grup Başkanlığı çalışanlarından Münire Özkan, Şenol Yayla, Çiğdem Boztepe, Kamile Gümüşbaş ziyaret ederek gençlere bu duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ettiler.

 

Kanserin zamanında tedavisi ile önlenebileceğinin altını çizen Ak Parti Seydisehir Genclik Kolları Başkanı Mevlüt Polat,” Yurdumuzda en çok meme kanseri, akciğer kanseri, prostat kanseri, mide kanseri, kalın barsak kanseri ve rahim ağzı kanseri gibi kanser tipleri görülmektedir. Yalnız Türkiye’de değil dünyada da kanser konusunda toplumda farkındalık sağlanması ve toplum bilincinin geliştirilmesi kanserle mücadelede en etkili yöntemlerdir. Günümüzde tütün kontrolü, dengeli beslenme, fiziksel aktivite ve korunma odaklı çalışmalar yapılmaktadır. Bizlerde bu amaçla gençlik kolları üyelerimiz ile birlikte ilçe halkımızı bilgilendirme ve bilinçlendirme standımızı açtık.” dedi.

 

Başkan Polat, kanser ile etkin mücadele konusunda tüm ilçe halkını bilgilendirme standına davet etti.

Bu haber toplam 992 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim