• İstanbul19 °C
  • Ankara15 °C

Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

Karayollarına bir öneri;

12 Şubat 2018 Pazartesi 08:59

Şüphesiz Karayolları, Ülke genelinde olduğu gibi Seydişehir’ de de önemli hizmetlere imza atıyor.

Bunların başında Seydişehir-Konya yolunun bölünmüş olarak yapılması, Seydişehir-Antalya yolu üzerinde ise Alacabel tünelinin ihalesini gerçekleştirmesi.

Aynı güzergahta 6 Eylül 2017 tarihinde Karayolları 3.Bölge müdürlüğü salonunda gerçekleşen ihale ile yapımına başlanacak olan Tınaztepe tüneli 1050 iş gününde bitirilmesi planlanıyordu.

Ancak Karayolları Genel Müdürlüğü sürpriz bir kararla, “Seydişehir-Antalya yolu üzerine yapılması planlanan Tınaztepe Tüneli ihalesini” proje değişikliği nedeniyle iptal etti.

Karayolları 3’üncü Bölge Müdürlüğü İhale Başkanı Mustafa Sirkeci, “Tınaztepe Tüneli ihalesinin proje değişikliği nedeniyle iptal olduğunu,

Mevcut ihale sözleşmesinde bazı eksikliklerin olduğunu, Yeni yapılacak olan ihaleyle tüm eksiklikler giderilmeye çalışılacağını,

Tınaztepe Tünelinin iptal olmadığını, sadece daha güzel ve kullanışlı olması için proje değişikliği yapılacağını,

Tünel ile ilgili detaylı inceleme çalışmaları bittikten sonra yeniden ihale süreci başlayacağını ve tünelin yapımına hızla geçileceğini” açıkladı.

İptal edilen Tınaztepe tüneli ihalesi, “Susuz köyü yakınlarında bulunan Güvercinlik mağarası civarından başlayacak, Tınaztepe Mağaralarına inen yolun sağ tarafında çıkacak, burada bulunan Tınaztepe mağarası ve işletmelere zarar vermeyecekti. Tınaztepe tünelinin uzunluğu 3.300 metre olacaktı”

Şüphesiz Karayolları en Tınaztepe Tüneli ihalesini en uygun şekilde gerçekleştirecektir.

KARAYOLLARINA BİR ÖNERİ

Ankara-Konya-Seydişehir-Antalya birinci sınıf Devlet yolunda Alacabel tüneli gibi, Tınaztepe tünelinin de önemi çok büyük.

Ancak; Seydişehir-Manavgat arasının da bölünmüş yol olarak yapılması en az tüneller kadar önemli.

Karayollarının Seydişehir-Manavgat arasını da kısa sürede bölünmüş yol olarak ulaşıma açacağına eminim.

Tınaztepe Tüneli ile ilgili Karayolları Genel Müdürlüğü yeni bir ihale gerçekleştirecek.

Karayolları Genel Müdürlüğüne bölge kamuoyunun bir talebini iletmek istiyorum.

Tınaztepe tüneli girişinin Susuz köyü yakınlarından değil de İçeri Kışla mevkiini geçince Acil Kaçış rampalarının hemen altından girmesi ile ilgili yoğun bir talep var.

Bu bölgede kapanmak zorunda kalacak işletmeler yeni bir proje ile tünel girişinin Acil Kaçış rampalarının altından geçmesini istiyor.

Böylece uzun yıllardır emek verdikleri ve marka haline gelen işletmelerinin kapanmak zorunda kalmayacağına dikkat çekiyorlar.

Böyle büyük projelerde elbette bu gibi nüanslar düşünülmez, saygımız sonsuz. Ancak Karayolları Genel Müdürlüğüne halkımızı taleplerini de iletmek vazifemiz.

Madem proje yenilenecek, Karayollarının bu öneriyi de değerlendirmesi işletme sahiplerinin talebi.

Yöneticilerin birinci görevi halkın memnuniyetini ön planda tutmak olduğuna göre, Karayolları Genel Müdürlüğü de bu talebi dikkate alırsa bölge halkı ziyadesiyle memnun olacaktır.

Karayollarına bölge halkının talebini ilettim.

Elçiye zeval olmaz.

Bu yazı toplam 763 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim