- 14:04 - CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- 14:01 - BAŞKAN ALTAY 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI’NI KUTLADI
- 13:58 - Hasan Ekici’den Vergi Kanunu Değerlendirmesi: Tepkiler Üzerine Kanun Teklifi Daraltılmış
- 13:55 - KONUK; MÜNAVEBE ÜRÜNLER İÇİN ÜRETİCİYE MÜJDE VERDİ
- 13:53 - BAŞKAN ERKOYUNCU BAKAN BAYRAKTAR İLE GÖRÜŞTÜ
- 13:50 - KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
- 13:46 - Genel Müdür Erkılınç’tan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı
- 13:42 - BAŞKAN USTAOĞLU GÖKÇEHÜYÜK VE TARAŞÇI’DA ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
- 13:39 - ÜNİVERSİTE TERCİH DÖNEMİNDE GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ
- 13:35 - Bastırılmış duygularla yaşamak ne kadar doğru?
- 09:01 - MUAYTHAİ SÜPER LİGİ 1. AYAK MÜSABAKALARI, SEYDİŞEHİR’DE TAMAMLANDI
- 10:52 - AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI GÖKTAŞ BAŞKAN ALTAY’I ZİYARET ETTİ
- 10:46 - BAŞKAN ERKOYUNCU’DAN MÜJDE: “ÖNÜMÜZDEKİ YIL SANAYİ ALT YAPISINA BAŞLAYACAĞIZ”
- 10:43 - BAŞKAN ERKOYUNCU, “GERÇEKLER KONUŞULMALI”
- 10:37 - KONUK: SEYDİŞEHİR, DONDURULMUŞ PATATES TESİSLERİNİ İLÇELERİNE KAZANDIRAN RECEP KONUK’U COŞKUYLA KARŞILADI, BAĞRINA BASTI
27 Temmuz 2024 Cumartesi
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL
![12 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-01.gif)
![14 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-02.gif)
![16 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-03.gif)
![18 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-04.gif)
![H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL](http://www.seydisehirpostasi.com/d/author/2_b.jpg)
KARDEŞ SPORCULARIMIZ
24 Kasım 2018 Cumartesi 15:20
Bu haftaki yazımda bir nostalji yapalım. Sizleri gerilere bizim dönemlere götüreyim. Geri dönem dediysem öyle elli yüz sene lik dönemler değil. Seydişehir leblebiciler kentinden çıkıp sanayi kenti olmadan önceki seneler. Yani Alüminyum Fabrikası kurulmadan önceki yıllar.
Daha önceleri yazdığım Termiyelik ve Samanpazarı hatıraları çok ses getirdi. O dönemleri yaşayanlardan büyük övgüler alıyorum. Halada almaya devam ediyorum. Demekki fabrika öncesinde de şehrimizde futbol ve voleybol maçları yapılıyormuş, şehrimizin bilge insanlarını bir bir kaybetmeseydik onların ağzından daha da gerilere gidip Seydişehir’de ilk futbol ve voleybol maçlarının nerelerde ve ne zaman oynandığını onlardan dinleyebilseydik. Ama kimseler kalmadı. Şu zamanda şu yapıldı diyecek insanlarımızın sayısı azaldı. Adeta bir avuç insan kaldık.
Şimdi yazacağım kardeş sporcularımız işte o dönemler de futbol ve voleybol oynayan kişiler. Kardeş olmayan arkadaşlarımızdan da bahsedeceğim. Her yıl “Onları rahmetle anıyoruz” başlığı altında bir sefercik de olsa yazılar yazıp onları sizlere unutturmamaya çalışıyorum.
Kardeş sporculardan aklımda kalanları sizlere aktarıyorum. Bunların çoğu not defterimde mevcut. Birilerinin dediği gibi uydurma ve hayali yazılar yazmıyorum. Yazdıklarımın bir çoğu günü gününe yazılan defterimde mevcut. O beyefendiler eğer kendilerinin tuttukları notlar varsa açsınlar defterlerini karşılaştırsınlar.
Aklımıza gelen ilk kardeş futbolcularımızdan biri rahmetli Ali Orhan’ın çocukları yani Alpay Orhan ve diğeri geçen günlerde vefat eden Tuncay Orhandı. Her ikiside bizim dönemin çok iyi futbol cularıyda.O zamanki takımımız Gençlerbirliğinin vazgeçilmez ikilisiydi. Diğeri Orhan Doğu ve abisi Erdoğan Doğu kardeşler. Her ikiside orta saha oyuncularıydı. Her ikisinin de sağlık ve sıhhatleri yerinde. Üçüncüsü Taşkentli İbrahim amcanın çocukları Emin Atalar ve Ferit Atalardı. Onların nere de olduklarını maalesef bilmiyorum. Ahmet Kutsi Şahin ve kardeşi de Yusuf Şahin iyi futbolculardı. Ahmet Şahin benim hem okul arkadaşım ve hemde sahalardan arkadaşımdı. Her ikiside merhum oldu. Allah rahmet eylesin. Şimdi isimlerini yazacağım üç kerdeş de iyi futbolculardı. Yılmaz Recepağalar Recej Recepağalar ve Yalçın Recepağalarda iyi futbolculardı bizim takımımızda oynadılar. Her üçünede buradan selamlarımı iletiyorum. Mehmet Akçokrak ta ele avuca sığmayan bir futbolculdu. Abisi de iyi bir futbolcuymuş Bana kendisi anlattı.
Voleybolcularımıza gelince Süleyman Tekeli öğretmenizin oğulları Ümit ve Müfit Abilerde voleybolcuydu. Ümit abimiz şimdiki Voleybol Milli takımımızda oynayacak kalitede üstün bir voleybolcuydu.
Her ikiside rahmetli oldulur. Bir diğer voleybolcu ağabeyimizde rahmetli Özdemir Duranoğlu idi. Onun şöhreti Ankadadışma kadar ulaşmıştı. Ankarada subaylık yaptığı gençlik yıllarında Ankaranın voleybol ajanıydı. Her zaman üstüne vura vura söylüyorum her ikiside Türk Milli Voleybol takımında gözü kapalı oynardı.
Nerelerden nerelere geldik. Bunları yazarken o günler gözlerimin önüne geliyor. Kaybettiklerimize Allahtan rahmetler dilerken sağ kalanlarımıza da sağlık sıhaat ve afiyetler diliyorum.
Bu yazı toplam 787 defa okunmuştur.
Yorum Ekle
Arkadaşına Gönder
Yazdır
Yukarı
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
KONYA BÜYÜKŞEHİR’DEN DÜNYAYA ÖRNEK PROJE
Belediye spor evinde Yıldızeli spora kükredi
CHP kongresine doğru
Barınaktaki köpeklere kuduz aşısı yapıldı
600 yıllık meşe palamudu ağacına tescil çalışması
Seydişehir’de ‘SEYDİ’ markalı kimyasal ürünleri üretiliyor
“UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE EYLEM PLANI’NA YÖNELİK İLETİŞİM STRATEJİSİ UYGULAMA REHBERİ
BAŞKAN TUTAL'DAN 15 TEMMUZ MESAJI
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim
Haber Yazılımı: CM Bilişim