• İstanbul21 °C
  • Ankara16 °C

H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

KARDEŞ SPORCULARIMIZ

11 Eylül 2017 Pazartesi 09:41

Hepimizin kan kardeşi, üvey kardeşi öz kardeşi ve süt kardeşi vardı. Aşağıdaki yazıda yazacağım kişilirde hem öz kardeşler ve hemde spor sahalarından kardeşler. Bunların bir çoğu aynı sahada aynı kulüpte oynadılar. Bir çoğu hakkın rahmetine kavuştu. Bir kısmı şehrimizde yaşarken diğerleri İstanbulda, Konyada, Elazığda yaşamlarını sürdürüyorlar.

             Orhan Doğu ve abisi Erdoğan Doğu aynı takımda aynı sahada oynadılar. Orhan Doğu Seydişehir’de yaşarken abisi Erdoğan Doğu İstanbulda ikamet ediyor. Keza yine Alpay Orhan ve Tuncay Orhan ikiside şehrimizde yoklar. Ne gelir ne giderler. Ahmet Şahin ve Yusuf Şahin ikiside merhum oldular. Ahmet Şahinle Orta okuldu aynı sırada beraber öğrencilik yaptık. Reyhan Erkan ve Abisi Rasih Erkan da hem futbol oynadılar hemde iyi voleybolcuydular. Ümit Tekeli ve Müfit Tekeli ağabeylerimizin ikisinide kaybettik. Her ikiside Seydişehir’in efsane öğretmeni Süleyman Tekeli’nin çocuklarıyda. Müfit abi vasat bir voleybolcuyken Ümit abimiz Türk Milli takımında oynayacak düzeydeydi çok iyi bir smcördü.

             Altan Memeç futbol oynarken Mustafa Memeç’te Eti SAS dönemlerinde yöneticik yaptı. Altan abimizide kaybettik.

             Okul arkadaşım Faik Göçülü futbol oynarken kardeşi Zeki Göçülü iyi voleybol oynardı. Onların da ömrü uzun olsun.

             Seydişehir’Deki kardeş futbolcu ve voleybolcuları sayarken birde Türkiyede’ki kardeş futbolcuları yazalım. İsmail ve Metin Kurt öz kardeştiler. Yeni Fenerbahçeli Mehmet Ali Has ve kardeşi Şeref Hasta şöhretli futbolcularımızdandı. Allah diğerlerine olduğu gibi onlara da rahmet eylesin.

                Ne demiş şair “Baki kalan bu kubbede noş bir seda imiş”

Bu yazı toplam 1124 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim