• İstanbul27 °C
  • Ankara25 °C

SÜLEYMAN SAYAN / SPOR AKTÜEL

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SÜLEYMAN SAYAN / SPOR AKTÜEL

KİMYAMIZ BOZULUYOR

17 Şubat 2020 Pazartesi 08:56

Nereden başlasam nasıl söylesem bilemiyorum. Çok ihtiyacımız olan bir dönemde puan ya da puanlar almamız gereken maçta yenilmek hepimizi gerçekten üzdü.

Ligin ilk yarısında ve önceki senelerde İzmir’de oynanan her maç gibi yobaz Konya olarak karşılanmıştık. Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü kendilerine kalkan edip etmedikleri hakaret kalmamıştı. Çok önceden bir kişinin yaptığı hatayı tüm şehre izafe edip sanki burası Yunanistan toprağı gibi her gelen tarafından hakarete uğramakta buna neden olanların ayıbı olsun diyelim.

Yönetimimize yapılan ayıplar, taraftarımızın çektiği çileler için ne demişlerdi? Konya’da oynanacak maçta karşılık bulacağı açıklamaları gelmiş gazı alınmış şehrimiz, insanımız yine sineye çekmişti. Geldik gördük ki istedikleri gibi Konya’da gezmeleri şöyle dursun, bizden önce stadyuma girmişlerdi. Ee benim 40 dakika hakkı yenen taraftarımın suçu neydi? Maç bitiminde ise pankartımızın yerinin değişmesi icap etti ve değiştirirken emniyet güçleri neredeyse ona müsaade etmeyeceklerdi. Tepemize dikildiler haydi çıkın diye kendi şehrimizde de deplasmanda da eziyet çekmek bize düştü.

Bülent Korkmaz bir hafta önce geldi. Kadro kurarken oyuncu değişikliklerinde bazı hatalar yaptı ki bu ilk haftadan son derece normaldi. Selim’in cezalı oluşu Anicic’in son gün sakatlanmasıyla hoca, birbiriyle hiç oynamayan uzun zamandır kadroda olmayan iki adamı yan yana koymak zorunda kaldı. Hücum hattında Miya’nın sakatlığı, Thuram ve Mak’ın rahatsızlığı hocanın elini dara soktu.

Taraftar hem hoca değişikliği hem de yaptıkları kampanyalar ile hatırı sayılır bir topluluk olmayı başardı. Güzel tezahüratlarda yapıldı. Destek verildi. Fakat sonu yine hüsran oldu. Kaç kişi eksik oynadık ? Bülent hocanın yerinde olsam altyapının sağ bekini bugünden itibaren takıma dahil ederim Skubic’i kadro dışı bırakırım. Ömer Ali’yi sağbekte değerlendirir alternatif olarak alt yapıdan gelenlerin önünü açarım. Ali Turan’a çiçekli bir uğurlama töreni ve yaptığı hizmetler için teşekkür etmeli. Bajic zaten kiralık kenarda beklet sorun değil. Gelelim Serkan efendiye bu sezon başlayana kadar kaşımızdan gözümüzden sakındığımız Serkan’a ne oldu? Taraftar ile çekişiyor, hareket yapıyor, münakaşaya giriyor hatta tanımasak canı isterse toplara atlıyor diyeceğim. Sezon sonu o ve diğer iki kaleci ile yollar ayrılmalı. Bana kalırsa kalan maçlarda Ozan Can kaleye geçmeli.

Peki Aykut istifa diyen sessizliğin sesleri, bu hafta yönetimi istifaya çağırdı. Belki yönetim gitse taraftar gruplarına sataşacaklar. İnsanların artık kimyası bozulmaya başladı. Neden?

Benim yöneticimde aradığım özelliklerin başında hakkımızı savunması gelir. Konuşmasını bilen yeri geldiğinde masaya yumruğunu vuran bir anlayış. Kuru gürültü gibi her şeyden gündem oluşturan da değil konuştuğunda sözünün üzerine söz söylenmeyecek bir anlayış! Federasyon bir hakem atıyor. Hakem ataması olmadan birçok takım onu istemem bu gelmesin bunu sevmedim deyip istedikleri hakemi alıyorlar ya biz ne alıyoruz? Sen Anadolu’da en fazla taraftara sahip takımsın hakemler bırak baskıyı bize deplasman muamelesi çekiyorlar. Biz nereye kadar hoş görü şehri olacağız. Sonra oyuncuların alacağını vereceğini hesaplarsın o bizi ilgilendiren kısmı değil. Yoksa bu tepkiler sadece sonuçla alakalı değil insanların kimyası bozuluyor tıpkı takım gibi. Önümüzde 2 tane maç var bu maçlardan 6 puan çıkartırsak takım havaya girebilir. Aksini düşünmek dahi istemiyorum.

Maçın sözü; Ağlamayı bırak, ayağa kalk ve etrafına bak. Hayatta her zaman bir çıkış yolu vardır!

Bu yazı toplam 1563 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim