• İstanbul29 °C
  • Ankara25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KIZILAY'IN 2024 YILI VEKALETEN KURBAN KESİM BEDELLERİ BELLİ OLDU
16 Mayıs 2024 Perşembe 08:36

KIZILAY'IN 2024 YILI VEKALETEN KURBAN KESİM BEDELLERİ BELLİ OLDU

 
Kızılay tarafından organize edilerek 2024 yılında, yurtiçi ve yurtdışında vekaletle kestirilecek olan kurban bedelleri, Yurtiçi ve Filistin-Gazze için 11.750.-₺, Yurtdışı için ise 4.300.-₺ olarak belirlendiği açıklandı.
Konuyla ilgili olarak Kızılay Seydişehir Şube Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, bu yıl Filistinli kardeşlerimiz için Gazze'de kesilecek kurbanların kesme ve çiğ et olarak  dağıtma imkan ve ortamı bulunmadığından dolayı, Gazze için kesilecek kurbanlar da, aynı yurtiçinde kesilen kurbanlar gibi, Et ve Süt Kurumu tesislerinde, dini vecibelere uygun olarak kesilip belli bir süre bekletildikten ve soğutulduktan sonra, sıyrılıp kıyma ve kavurma şekline dönüştürülüp konserve haline getirildikten sonra yurtiçinde olduğu gibi Gazze'de de sıcak ve soğuk havalarda bile dolaba konmaksızın 1,5 yıl raf ömrüne kavuşturulduktan dağıtım ı yapılacaktır.
Bunun içinde bu yıl ki vekaketen yurtiçi kurban kesim bedeli fiyatı olarak belirlenen 11.750.-₺ ile Gazze için de aynı fiyattan kesim yapılacaktır.
Yurtdışı vekaketen kurban kestirmek isteyenler ise Türkiye hariç aşağıda belirtilen 20 ülkede kurbanlarını 4.300.-₺'ye kestirebileceklerdir. 
Kurbanlarını Kızılay vasıtasıyla vekaleten kestirmek isteyen vatandaşlarımız Kızılay Seydişehir Şubeden makbuz karşılığı bedelleri ni ödeyerek kesmelerine yardımcı olunacaktır. açıklamasında bulundu.
Yurtdışı kurban kesimi yapılacak ülkeler:
ORTADOĞU VE BALKANLAR
1- BOSNA-HERSEK
2- BULGARİSTAN 
3- KUZEY MAKEDONYA 
4- KOSOVA
5- IRAK 
6- SURİYE 
7- YEMEN 
 
AFRİKA 
1- ÇAD
2- SUDAN 
3- NİJER 
4- SOMALİ 
5- KENYA 
6- TANZANYA 
7- UGANDA 
8- BURKİNA FASO
 
ASYA 
1- AFGANİSTAN 
2- BANGLADEŞ 
3- KIRGIZİSTAN 
4- PAKİSTAN
Bu haber toplam 152 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim