• İstanbul20 °C
  • Ankara14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KONUK: KARAMAN, DÜNYA PAZARINDA DAHA DA GÜÇLENECEK  KONUK: ZEYTİN DALI HAREKATINA RAĞMEN HİÇBİR ŞEY AKSAMIYOR, BİLAKİS YATIRIMLAR ARTIYOR
04 Şubat 2018 Pazar 08:57

KONUK: KARAMAN, DÜNYA PAZARINDA DAHA DA GÜÇLENECEK KONUK: ZEYTİN DALI HAREKATINA RAĞMEN HİÇBİR ŞEY AKSAMIYOR, BİLAKİS YATIRIMLAR ARTIYOR

Vatandaşların sorunlarını dinlemek amacıyla köy ve kasabaları dolaşan AK Parti Karaman İl Teşkilatı, yoğun mesaisine hafta sonunda da devam etti. AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, İl Başkanı Mehmet Er ile birlikte Ala

MİLLETVEKİLİ KONUK, VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ

AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, İl Başkanı Mehmet Er ile birlikte Alaçatı (Canhasan), Akçaşehir, Burunoba, Çoğlu, Kameni (Boyalıtepe), Dinek ve Madenşehri’ni ziyaret etti, Karaman’da hayata geçirilen projeleri ve devam eden yatırımları anlattı, gündeki konular hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Karaman'ın, sanayi ve ticarette daha da gelişmesi için 'Serbest Bölge' ilan edildiğini hatırlatarak ''Serbest Bölge, Karaman'ı dünya pazarında güçlü hale getirecek'' diyen Milletvekili Konuk, Anadolu'nun küçük bir kenti olan Karaman'dan 142 ülkeye ihracat yapıldığını ve kentin hızla geliştiğini kaydetti ve ''Karaman, Türkiye’nin gıda sektöründeki en önemli sanayi yapılanmasına sahip illerinden biri. Karaman, küresel bir ticaret networküne sahiptir. Karaman’ın 30-40 yılda kurduğu küresel ticaret ağı, gıpta edilecek düzeydedir. Bu proje ile yatırımcıların önünü açılacak, çeşitli teşvikler sağlanacak ve yeni yatırımcılar da kente gelecek” diye konuştu.

 

KARAMAN, MARKA KENT OLMA YOLUNDA ÖNEMLİ ADIMLAR ATTI

Karaman tarihinin en önemli yatırımlarından olan Havaalanı ve Lojistik Merkezi Projelerine de değinen Milletvekili Konuk, Karaman'a sosyal ve ekonomik anlamda değer katacak olan dev projelerin tamamlanması ile Karaman’ın Türkiye’de adından söz edilir marka bir kent olma yolunda önemli bir adım daha atacağını belirtti. Konuk, “Havaalanı, Lojistik Merkezi, Serbest Bölge, Hızlı Tren gibi yatırımlar ile Karaman’ın dünya pazarlarına daha kolay, daha ekonomik ve daha hızlı erişimini sağlamayı hedefliyoruz. Karaman’ı büyüterek ülkemizin büyümesine katkı vermesini sağlayacağız. Karaman, altyapı yatırımlarıyla ve bu projelerle geleceğe koşuyor. Bu projelerin hayata geçirilmesi için çok çalıştık. Bu çerçevede desteğini hiç esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, ilgili bakanlarımıza, bürokratlarımız çok teşekkür ediyorum. Elbette birlik ve beraberlik içinde bu yatırım seferberliğini yürüttüğümüz AK Parti Karaman Milletvekilimiz Recep Şeker’e, Karaman Belediye Başkanımız Ertuğrul Çalışkan’a, AK Parti teşkilatlarımıza ve emeği geçen herkese de Karaman halkı adına teşekkür ederim” dedi.

 

KARAMAN’IN DAHA DA ZENGİNLEŞMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Bağlantı yollarının tamamlanmasıyla ticaretin gelişeceğini ve Karaman ekonomisinin daha da büyüyeceğini dile getiren Milletvekili Recep Konuk, böylece refah seviyesinin yükseleceğini, Karaman halkının daha müreffeh bir yaşam süreceğini kaydetti. Karaman’ın kalkınması için

gerekli tüm adımların atıldığını ve atılmaya da devam edildiğini aktaran Konuk, tarım sektörünün yakından takip ettiği pancar ve mısır fiyatlarının çiftçiyi memnun ettiğini söyledi.

 

“REJİM CUMHURİYET REJİM, HÜKÜMET ETME SİSTEMİ DEĞİŞTİ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a saldıranların asıl hedefinin Türkiye olduğunu ifade eden Başkan Konuk, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Rejim Cumhuriyet rejimi, biz hükümet etme sistemini değiştirdik. Bürokrasinin hâkim olduğu sistemi değiştirdik. Anadolu’nun çocuklarının halkımızın oyları ile seçilerek bulundukları yerlerde ayağındaki prangaları kıracak, onların önünü açacak, millet adına milleti yönetmelerini sağlayacak, devleti babacan, şefkat kucağı bir devlet haline getirecek sistemi getirdik. Bu sistem sizlerin desteği ve kararı ile geldi, bu sistemi getirmemizde Allah Razı olsun, çok yardımcı oldunuz, bunu çıkardık. Şimdi sıra bunun mukim haline gelmesidir. Endişemiz şu, Allah saklasın bir kaza olur, hasbelkader, farklı birileri iktidar olursa, gelenler bu sistemi yıkabilir. Biliyorsunuz bu sistemi yıkmak istiyorlar. Başlamadan bu sistemi bitirmek istiyorlar. Ama bir başlatabilirsek, millet bunu tadını alırsa işte o zaman kim isterse istesin yıkamaz. Tabi onun tadını milletin alması lazım. Onun için bir dönem daha sıkı durmamız lazım, bir dönem daha Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ülkenin başında olması lazım. Bir dönem daha Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olacak ve bu sistemi işler hale getirecek. Onu getirdikten sonra işler kolay.

Şöyle düşünün, Norveç’te bir çocuk hayata geldi, aynı zamanda Türkiye’de de bir çocuk doğdu, ikisinin aklı melekeleri aynı, boyları, kiloları aynı, her şeyleri aynı, eşit şartlarda doğdular. Ama doğdukları yerlerin şartları aynı değil. Norveç’te doğan yıllık 50 bin dolar kişi başı gelirle doğdu, Türkiye’de doğan 10 bin dolar yıllık kişi başına düşen gelirle doğdu. Norveçli, Türkiyeliye göre 5 kat daha iyi bir hayat yaşayacak. İşte bunu bir şekilde değiştirmemiz lazım. Bunun için mücadele ediyoruz.”

 

AFRİN OPERASYONUNA RAĞMEN BÜTÜN YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR

Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Özgür Suriye Ordusu ile birlikte yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatına da değinen AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, Türkiye’nin güvenliğini tehdit eden terör örgütlerinin ortadan kaldırılması için sonuna kadar mücadele edileceğini söyledi. Karaman Milletvekili Recep Konuk, “Askerlerimiz mücadele veriyor, Peygamber Ocağının askeri onlar, onun gereğini yapıyorlar. Bizim desteğimiz sonsuz. Hükümet olarak da süreci doğru yönettiğimizi düşünüyorum. Amerika’ya, Rusya’ya, Çine, başka birçok ülkeye rağmen çok şükür oraya girebildik. Oraya girmek çok kolay değildi. Orada çok farklı hesaplar var ve biz bütün bunlara rağmen iyi de gidiyoruz. İnşallah o hattı sağlama aldığımız zaman ülkemiz çok daha güvende olacak. Biliyorsunuz bir mücadele veriyoruz, askerimiz sınır ötesi operasyon yapıyor ve buna rağmen ekonomimiz de gayet iyi gidiyor. Dolar çakıldı kaldı. Bunun başka dönemlerde olduğunu düşünün, bir ihtilal kalkışması oluyor, arkasından belki ölçeği dar ama bir harekata giriyorsunuz, ekonomi maşallah hiç bunlar olmamış gibi seyrinde dört dörtlük devam ediyor, ülkenin bütün yatırımları devam ediyor.

Yatırımlar yapıyoruz, yollar yapılıyor, karayollarında, demiryollarında, havayollarında büyük atılımlar yapıyoruz. Dünya ile olan entegrasyonumuzda, teknik altyapıda, ulaştırmada, bilişimde bütün çalışmalar, yatırımlar dört dörtlük devam ediyor. Bu süreçte hiçbir şey aksamıyor, bilakis artırıyoruz, yatırımlar artıyor, üretim artıyor. İşte biliyorsunuz İstanbul’a yeni bir boğaz yapıyoruz. Burada şunun bilinmesi gerekiyor, farklı sözleşmelerle bizi boğazlarda devre dışı bırakmışlar, boğazlarımızdan geçen gemilerin kontrolü neticesinde

geçiş ücreti alamıyoruz. Sözleşme böyle yapılmış. Ama inşallah yeni yapacağımız Kanal İstanbul’la Karadeniz ile Akdeniz’in bütün irtibatını, ülkemizin geliri şekline dönüştüreceğiz.

Ülkemizin devasa projeleri, İstanbul 3. Havaalanı Projesi gibi bütün devasa projeler devam ediyor. Burada bize ne İstanbul’dan, denebilir. Ama öyle değil, Güney ve Kuzey Amerika hattı ile Uzak Asya hattı bugüne kadar Frankfurt’tan yönetiliyordu. İşte bu Uzak Asya hattı artık İstanbul’dan yönetilecek. Dolayısıyla onların gelirleri bize gelecek, bu ülkeye gelecek, biz kazanacağız.

Burada önemli olan bu istikrarı sürdürmek, hele hele yeni başkanlık sistemi ile birlikte bu yatırımlar, bu kalkınma hamleleri daha da artacak ve ülkemiz, insanımız kazanacak” dedi.

Bu haber toplam 988 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim