• İstanbul14 °C
  • Ankara10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KONYA EĞİTİM-BİR-SEN'DEN "VEFA BULUŞMASI"GECESİ
18 Şubat 2017 Cumartesi 13:42

KONYA EĞİTİM-BİR-SEN'DEN "VEFA BULUŞMASI"GECESİ

Eğitim-Bir-Sen Konya Şubesi tarafından "Vefa Buluşması" etkinliği düzenlendi.

Konya Bera Otel Kubbealtı Salonu'nda düzenlenen program, Kur´an tilavetiyle başladı. Programa Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Konya Memur-Sen İl Başkanı Nazif Karlıer, Ak Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Eğitim Bir-Sen 'in kuruluşundan bu yana görev alan Şube Başkanları ,İlçe Başkanları, öğretmenler ve çok sayıda davetli katıldı.

Selamlama konuşmalarının ardından Gecede bir konuşma yapan Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal; "Seydişehir Eğitim-Bir Sen kuruluş hareketini başlatarak uzun yıllar başkanlığını yaptım. Eğitim-Bir-Sen ilçemizde değil, ülkemizde bayrağı en yükseklerde dalgalandıran memur kardeşlerimiz, eğitimci kardeşlerimizin birlikteliğiyle bu günlere geldi. Gençliğimizin milli ve manevi değerlerine sahip çıkması ve yetişmesi konusunda sendikalarımızla , sivil toplum kuruluşlarımızla, vakıflarımızla, derneklerimizle, idarecilerimizle verdiğimiz mücadele kararlılığında birlikte hareket etmemiz gerekir. Gençlerimizi aydınlık yarınlara hazırlamak için, büyük hedefler belirlediysek bu ancak toplumsal barışla mümkündür." diye konuştu.

Milleti Millet yapan temel değerlerin var olduğunu, tarih bilinci ve şuurunun temel değerlerden birisi olduğunu ifade eden Başkan Tutal:’’Temel değerlerdeki bu iz düşümlerini unutmamak ,iyi hatırlamak gerekir ki O Millet, Millet olarak devam edebilsin. Milletin iradesine ,Milletin Reisine ,Milletin meclisine ,Milletin kendisine yapılan bu operasyona yine Milletin kendisi cevap vermiştir.İslamın son kalesi, Ümmetin temsilcisi bu Millettir.Bunun için kahraman bir Milletiz kahraman bir toplumuz.Tankın önüne yatabilen bir Milletin evladı çıkmamıştır çıkmaz da.Ama o Milleti Millet yapan o Milletin inancıdır.Yapılış şekliyle de önleniş şekliyle de tarihin üzerinde duracağı bir olaydır.Bunu unutmamak gerek ,bunu unutturmamak gerek.Seydişehir olarak Seydişehirliler olarak biz üzerimize düşen görevi yaptık yapmaya da devam edeceğiz""dedi.

Programın onur konuğu olan Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi yaptığı konuşmada, "Eğer bir hareket başarıya ulaşacaksa onun üç temel esasının sağlam olması gerekir. Bunlardan birincisi bir fikir temelinde ortaya çıkmalı ve o fikir devam edip tevarüs edebilmelidir. İkinci önemli ayağı örgütlülük ve organizasyon kabiliyetidir. Öyle bir örgütlü yapıya sahip olabilmeliyiz ki hizmet ettiğimiz bütün alanlarda temsilcilerimiz bir teşkilat bilinciyle, genel başkanının duyarlılığıyla faaliyetlerini sürdürebilmelidir. Ama üçüncü ayak olmadan hiçbir şey olmaz. O da teşkilatlanma çalışmalarına katılanlar bilinçli bir birey olarak katkı vermeli ve teşkilat bilincine sahip olmalıdır" dedi.

Program plaket takdimi ile son buldu.

Bu haber toplam 969 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim