• İstanbul21 °C
  • Ankara16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KONYA ŞEKER BAYRAM AVANSINI BİR HAFTA ÖNE ALDI, İKİ AVANSI BİRLEŞTİRDİ TEK SEFERDE 44.245.672 MİLYON TL NAKİT AVANS ÖDEDİ
09 Haziran 2018 Cumartesi 11:41

KONYA ŞEKER BAYRAM AVANSINI BİR HAFTA ÖNE ALDI, İKİ AVANSI BİRLEŞTİRDİ TEK SEFERDE 44.245.672 MİLYON TL NAKİT AVANS ÖDEDİ

 

Gerçekleştirdiği tarımsal sanayi yatırımlarıyla üretici ortaklarının hem ürün çeşitliliğini arttıran hem de ürettiği ürünlerin değerinin artmasını sağlayan ve avans destekleriyle üretim aşamasında da üreticinin yanında olan Konya Şeker, nakit avans ile bir hafta erkene aldığı bayram avansını birleştirerek tek seferde yaptığı iki avans ödemesiyle üreticinin yüzünü güldürdü. Kısa aralıklarla üreticilere mazot, gübre ve tohum avansı veren Konya Şeker, şimdi de 08 Haziran 2018 Cuma günü 44.245.672 TL tutarında nakdi avans ve bayram avansı ödemesini de gerçekleştirdi. Böylece 2018-19 kampanya döneminin başlangıcından itibaren 3 Ay gibi kısa bir sürede üreticisine 148.777.854 TL avans ödemesi gerçekleştirmiş oldu.

 

 

2018 – 19 KAMPANYA DÖNEMİNDE ÇİFTÇİYE 148.777.854 TL AKTARILDI

Üreticisinin maddi kaygılar nedeniyle bayramları buruk geçirmemesi için her Dini Bayram öncesi avans ödemesini gelenek haline getiren Konya Şeker, bu sene bayram avansı ödemesini erkene çekerek tarladaki işlerin yoğun olduğu bir dönemde yapacağı nakit avans ile birleştirerek iki avansı tek seferde ödeme kararı alarak 08 Haziran 2018 Cuma tarihi itibariyle 44.245.672 lirayı avans olarak çiftçilerin hesabına aktardı.

Bugün ödemesi gerçekleştirilen nakdi avans ve bayram avansı ile birlikte Konya Şeker, 2018-19 kampanya döneminin başlangıcından itibaren 3 Ay gibi kısa bir sürede üreticisine 148.777.854 TL avans ödemesi gerçekleştirmiş oldu.

Ürün bedeli ödemelerinin yanı sıra periyodik aralıklarla gerçekleştirdiği avans ödemeleriyle de piyasaya sıcak paranın girmesini sağlayan Konya Şeker, bölge ekonomisinin hareketlenmesini ve ticaretin canlanmasını da sağlıyor. Avans ödemeleriyle çiftçi rahat bir nefes alırken esnaf da iş hacmini genişletiyor.

 

KONYA ŞEKER DESTEKSİZ BIRAKMAYACAK, ÜRETİCİ İŞİNİ KAFASI RAHAT YAPACAK Üreticilere sağlanan destekle ilgili açıklama yapan AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, “Konya Şeker bir üretici kuruluşu. Bunun bize yüklediği iki tane sorumluluk var. Birincisi üreticiyi tarlada üretirken desteksiz bırakmamak. İkincisi, üreticinin sosyal hayatını da düşünmek ve üretirken kafasının rahat olmasını sağlamak. Yani hayatın içinde olan bir kurum olarak biz tarlada da tarlanın dışında da üreticimizin yanındayız. Bizim en önemli özelliğimiz halden anlamak ve şu mübarek günlerde çiftçimiz rahat bir şekilde orucunu ifa etsin, bu arada işlerini de aksatmadan yürütsün istiyoruz, bunun için üreticimize desteğimizi halden anlayan bir şirket olarak gereğini

yapmaktır. İdrak ettiğimiz bu mübarek günler hem tarlada işlerin ertelenemeyeceği, çiftçinin üretim için harcama yaptığı günler, hem de bu rahmet ve bereket günlerini bütün üreticilerimizin kafasında maddi kaygılardan uzak huzur içinde geçirmek, bayrama tasasız hazırlanmak istediği günler. Biz de hem tarladaki iş de aksamasın hem üreticilerimiz hem Ramazanı huzur içinde idrak etsin, Bayram’a gönlünce hazırlansın dedik ve bayram avansını öne çekerek bu ay yapacağımız nakdi avans ile birleştirerek tek seferde iki avans ödemesi yapmaya karar verdik, Bayram öncesi yüzler gülsün istedik. Üreticimiz şunu bilsin, Konya Şeker olarak biz buradayız ve üreticiyi desteksiz bırakmayız. Konya Şeker üreticiyi, üretirken de sosyal hayatında da desteksiz bırakmayacak ki, üretici işini kafası rahat yapacak. Bizim üreticiye desteğimiz sözde değil, özde destektir. Tarladaki üretimi önemsediğimiz kadar, üreticilerimizin sosyal hayatını da, evlerindeki ihtiyaçlarını da önemseyen bir kurumuz. Nitekim içinde bulunduğumuz ay ihtiyaçların ertelenemeyeceği bir ay. Hem tarlanın ihtiyaçları hem de iftar ve sahur sofraları ile yaklaşan Bayramın ihtiyaçları var. İçinde bulunduğumuz bu rahmet ve bereket günleri ile Bayramı gönül huzuruyla idrak etmek herkesin hakkı. O nedenle Konya Şeker, nasıl ki tarladaki üretimin maddi kaygılardan uzak yapılması için çiftçinin yanında yer alıyorsa, Ramazan’ın da Bayramın da maddi kaygılardan uzak idrak edilmesi için üstüne düşeni yapıyor ve yapmaya devam edecek” dedi.

 

BİZ BURADAYIZ, ÜRETİCİYİ DESTEKSİZ BIRAKMAYIZ

Konya Şeker’in, 18 yıldır düzenli bir şekilde üretimi, üreticiyi desteklediğini belirten Başkan Recep Konuk, “çiftçi desteklenirse daha çok üretir. Tohum tarlaya düşmeden başlayan desteklerimiz yıl boyunca devam ediyor. Üreticinin ne namerde ne de merde muhtaç olmadan; kaygıdan, tasadan uzak bir şekilde üretmesini istiyoruz. Daha kaliteli ve daha çok üretimi sağlayacak zemini oluşturmaya çalışıyoruz. Katma değeri yüksek ürünlerin elde edilmesiyle üretim artacak, çiftçi kazanacak, en nihayetinde şehrimiz, bölgemiz, ülkemiz kazanacak. Biz üretirken sağlıklı üretimi, güvenli gıda ilkesini hiçbir zaman göz ardı etmiyoruz, hatta birinci öncelik olarak alıyoruz. Tarladan rafa uzanan üretim zinciri ile üretici kazanırken tüketici de sağlıklı besleniyor, nesillerimiz sağlıksız gıdaların etkisinden kurtulup, kendi topraklarımızda, doğal olarak üretilene ulaşıyor. Konya Şeker’in imkânları genişledikçe, bu kurum gücüne güç kattıkça bu kararlı duruş daha da bereketlenecek. Bu destekler daha da artacak. Bu kararlılığımızın ve bu duruşumuzun Konya Şeker’in değişmez ilkesi olduğunu belirtir, bugün dağıtılan nakdi avans ile Bayram avansının hayırlara vesile olmasını temenni eder, bolluk ve bereket temennisiyle, rahmetinden bolca nasiplenebildiğimiz bir Ramazan ile huzur ve sağlık içinde karşılayıp, yine huzur ve bolluk içinde idrak edeceğimiz bir Bayram temenni ederim” diye konuştu.

Bu haber toplam 920 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim