• İstanbul25 °C
  • Ankara21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KONYA-SEYDİŞEHİR-ANTALYA
31 Temmuz 2017 Pazartesi 13:06

KONYA-SEYDİŞEHİR-ANTALYA

Hızlı Tren Projesinde aksama yok

Konya-Seydişehir-Antalya Hızlı tren projesinde aksama olduğu ile ilgili basında haberlerin yer alması üzerine yaptığım girişimler sonucu bahsi geçen Konya-Seydişehir-Antalya Hızlı tren projesinde

Bir aksama olmadığı birinci ağızdan açıklandı.

Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu kısa bir süre önce attığı Twitte iki ayrı hattın da çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.

Bakan Çavuşoğlu Dün attığı Twitte Isparta-Burdur-Antalya hızlı tren projesinden bahsetmişti. Bakan Çavuşoğlu az önce attığı twitte ise her iki hattın da devam ettiğini açıkladı.

Konu ile ilgili Gazeteci Abdullah Leblebici Orman ve Su İşleri Bakan Yardıcısı Harun Tüfekçi ile telefonda görüşerek İlk açıklamanın Seydişehir ve Konya da büyük üzüntü yarattığını konu ie ilgili hattın iptal edilip edilmediğini sordu.

Bakan Yardımcısı Tüfekçi, Kayseri-Aksaray-Konya-Seydişehir-Antalya hızlı tren projesinde aksama olmadığınu konuyu Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüştüğünü, bahsi geçen hattın ikinci bir hat olduğunu, Bakan Çavuşoğlu’ nun Kayseri-Aksaray-Konya-Seydişehir-Antalya hızlı tren projesinde aksaa olmadığı hakkında tvit atacağını kendisine söylediğini ve twiti attığıni söyledi.

Böylece Kayseri-Aksaray-Konya-Seydişehir-Antalya hızlı tren projesi ile ilgili yanlış anlamanın ortadan kalktığını sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 1395 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim