• İstanbul21 °C
  • Ankara16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyalı iş adamları Seydişehir’de buluşt
10 Mart 2018 Cumartesi 09:41

Konyalı iş adamları Seydişehir’de buluşt

KONSİAD’ın İlçelere yatırım hamlesi sürüyor. “İlçeler KONSİAD’la kalkınıyor” projesi çerçevesinde Türkiye genelindeki Konyalı işadamları Seydişehir’de bir araya geldi. KONSİAD Konya Şubesi’nin öncülüğünde ve Seydişehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Ekonomi Zirvesi’ne katılım yoğun oldu. Seydişehir’de kalkınma ve istihdamın masaya yatırıldığı programda, ilçeye yapılacak Çorap Fabrikasını resmiyete kavuşturan protokol, taraflarca imzalandı.

 

 

Seydişehir Şaban Cengiz Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa Orman ve Şu İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekçi, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, KONSİAD Genel Başkanı Kemal Çelik, İlçe Kaymakamı Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, KONSİAD Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Aydın, Seydişehir Ticaret Odası Başkanı Cemal Küçük, KONSİAD Konya Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri,İstanbul, İzmir, Konya ve Seydişehir’den çok sayıda iş adamı katıldı.

Seydişehir Belediyesi’nin hizmetlerini anlatan sinevizyon gösteriminin ardından kürsüye gelen İlçe Ticaret Odası Başkanı Cemal Küçük, memleketin kalkınması adına ellerini taşın altına koymaya her daim hazır olduklarını söyledi. İlçenin ekonomik, sosyal, kültürel, tarihi ve turistlik yerlerinin anlatıldığı sinevizyon gösteriminin ardından kürsüye gelen Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ise, görev geldiklerinde işe ilçenin tanıtımı ile başladıklarını belirterek; “2 yıl önce İstanbul’da KONSİAD Genel Merkezini ziyaret etmiştik. Elhamdülillah bu görüşmelerimizi genişletmek suretiyle Seydişehir’e taşıdık. Bu çalışmalar sonrasında inşallah önümüzdeki günlerde ilçemizde daha güzel şeyler olacak” dedi.

İlçe Kaymakamı Aydın Erdoğan da konuşmasında; “Söz konusu Seydişehir’in kalkınması olunca, farklılıklarımızı bir kenara koyarak, bir araya gelebilme iradesine sahibiz. Bizler ilçede istihdamı artıracak her türlü müspet yatırımı desteklemeye hazırız” ifadelerini kullandı.

KONSİAD’ı anlatın sinevizyon gösterisinin ardından kürsüye gelen KONSİAD Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Aydın’da; “İlçeler KONSİAD’la kalkınıyor’ projemizin ilk resmi yatırımını Seydişehir’de gerçekleştiriyoruz. Burada Belediye Başkanımızın projeye sahiplenmesi, elbette ilçeye yapılacak yatırımın önünü açmıştır. Burada şunun altını özellikle çizmek isterim ki, bugün tüm dünyanın sorunu olan kırsaldan şehre göçü önlemenin tek yolu, ilçelere yapılan ve yapılacak yatırımlarla mümkündür. Devletimiz üzerine düşeni yapıyor. KONSİAD olarak bizde sorumluluğumuzun bilincinde hareket etmeye çalışıyoruz. Umarım çalışmalarımız hayırlara vesile olur” diye konuştu.

İstanbul’daki iş adamlarını bir araya getirmek için kurdukları KONSİAD’ın hedef büyüterek önce Türkiye şimdi de dünya genelindeki Konyalı işadamlarını bir araya getirmek için çalışmalarını yürüttüğünü ifade eden KONSİAD Genel Başkanı Kemal Çelik, “Konyalı iş adamlarımız arasındaki ticaret ve zekatları artırmak istiyoruz. İlçelerimize neler yapabilirizi düşünürken, girişimcilerimiz ile yatırımcılarımızı buluşturuyoruz. Üretmek kolay. Ama biz katma değeri daha fazla üretimi tercih edip, pazarlanması noktasında iş adamlarımızın önünü açmaya çalışıyoruz. Konya lokasyon için önemli ve büyümeye müsait. Hızlı bir şekilde yatırım için altyapıyı oluşturmamız gerekir” dedi.

Siyasi görüşler ne olursa olsun aklın, fikrin ve sermayenin bir havuzda toplanıp ortak hareket edilmesi gerektiğinin altını çizen TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız da, Türkiye’nin bugün küresel baskılara rağmen bağımsız hareket edebilmesinin altında, iktidarın 2002 yılından bugüne kadar üretim odaklı politikalarının yaptığını söyledi ve iş adamlarına daha fazla yatırım yapmaları çağrısında bulundu.

Büyükşehirlerde ticaret yapmanın her geçen gün daha da zorlaştığına dikkat çeken Orman ve Şu İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekçi ise, Büyükşehirlerden Anadolu’ya açılarak kırsalda yatırım yapmak isteyen iş adamları için bu tür programların son derece önemli olduğunu belirterek; “İstihdam odaklı yatırımlar, yatırımın yapıldığı şehirleri değiştiriyor ve dönüştürüyor. Bu program bizlerin gelecekle ilgili umutlarımızı daha da artırıyor. Siyasi görüş ne olursa olsun, Türkiye’nin daha çok yatırıma ihtiyacı var. Tüm iş adamlarımızı yatırıp yapmaya çağırıyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Orman ve Şu İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekçi’nin başkanlığını yaptığı programa geçildi.

Program, ilçeye yapılacak Çorap Fabrikasını resmiyete kavuşturan protokolün imzalanmasının ardından sona erdi. Programa katılan davetlilerin karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Bu haber toplam 1065 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim