• İstanbul11 °C
  • Ankara9 °C

Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

Konyaspor’ a destek zamanı, AMA

15 Ocak 2018 Pazartesi 09:03

Spor’ un başta sağlıklı bir yaşam, kardeşlik, zararlı alışkanlıklardan uzak tutma ve birleştiriciliği tartışılmayacak özelliklerindendir.

Konyaspor a içinde yaşadığı bu zor günlerde destek olunması gerektiğini bir süre önceki yazımda uzun uzun bahsettim.

Önemli olan kişilerin, kurumların zor günlerinde yanında olmaktır. İyi günlerde zaten herkes herkesin yanındadır.

Konya öteden beri spor ile iç içe yaşamış Anadolu’ nun önde gelen yerleşim birimlerinin başındadır.

Bu özelliği ile de her zaman övgü almış, destek bulmuştur.

Özellikle yeni stadyumun yapılması ile birlikte Ülke gündeminde adından sıkça söz ettirmeye başlamış, bunun sonucu olarak da Milli takımın önemli maçları Konya’ da oynanmış, Milli takım Konya da oynadığı maçlarda başarılı sonuçlar almıştır.

Beraberinde başta spor kamuoyu olmak üzere Ülke gündeminde Konya adından sık sık övgü ile söz ettirmiş, bu övgüyü de sonuna kadar hak etmiştir.

Bu sebeple Konyaspor’a içinde bulunduğu bu günlerde her zamankinden daha fazla destek olmalıyız.

KONYA SPOR’ a DESTEK ZAMANI, AMA!

Konya öteden beri “Hoşgörünün” başkentidir. Bu konuda tüm ülke hemfikirdir.

Mevlana’ nın "Gel, gel, ne olursan ol yine gel” sözü tüm Konya halkının şiarı olmuş bu sebeple dışarıdan gelenlere en iyi misafirperverliği göstermiş ve göstermektedir.

Bilindiği üzere Türkiye’ nin en modern statlarından biri Konya da. Bunun sonucu olarak da spor kamuoyunda en önlerde yer alıyor.

Lig maçlarına ev sahipliği yaparken Anadolu takımlarından deplasman seyircisi Konya’ ya oldukça az sayıda geliyor.

Ama Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzon gibi takımların seyircileri Konya’ daki maçlarına oldukça yoğun ilgi gösteriyor ve stadyumun misafir seyirci bölümünde takımlarına destek oluyorlar.

Maçların sonunda misafir takım seyircilerinin Konya seyircisinden yaklaşık bir saat sonra stadyumdan çıkmasına izin veriliyor.

Bu durum can ve mal güvenliği açısından oldukça önemli ve doğru bir karar.

AMA!

Ligin ilk yarısının son maçında, Konya seyircisi stadyumu terk ettikten sonra sayıları 100 ile 500 arasında bulunan bir seyirci grubu Fenerbahçe taraftarlarının bulunduğu çıkışın karşı bölümünde bekliyor. Neden beklemelerine izin veriliyor bunu da anlamış değilim.

Üzülerek ifade etmek istiyorum, Fenerbahçe taraftarlarına hakaretler ve küfürler ediliyor, güvenlik güçleri de bu duruma seyirci kalıyor.

Bu durum diğer misafir takım seyircilerine de aynı.

Konyaspor taraftarlarına sesleniyorum, misafir takımın seyircilerinin en az yüzde otuzu bayan, bayanların üzerindeki kıyafete, saçının rengine göre adrese teslim hakaretler yapmak, Konya ya asla yakışmaz.

Konya “Hoşgörünün” başkenti değil mi, bizler, "Gel, gel, ne olursan ol yine gel” diyen Mevlana’ nın temsilcileri değil miyiz?

O halde neden misafir takımın taraftarlarına hakaret ediyoruz. Taraftarlara sesleniyorum, Ligin ikinci yarısından itibaren “Hoşgörünün” başkenti olduğumuzu gösterelim.

Konyaspor taraftarları deplasmana gidince aynı hakaretlere maruz kalsa bile bizlerin daha hoşgörülü olmamız gerekmez mi?

Konyaspor’ a destek olmalıyız, AMA “Hoşgörünün” başkentine de yakışır biçimde hareket etmeliyiz.

Bu yazı toplam 689 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim