• İstanbul20 °C
  • Ankara23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KOSGEB, ‘’Yeni ve Yerli Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği’’ programını açıkladı
23 Haziran 2018 Cumartesi 10:30

KOSGEB, ‘’Yeni ve Yerli Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği’’ programını açıkladı

KOSGEB veri tabanına kayıtlı imalat sanayi sektöründe faaliyet gösteren ve KOSGEB desteklerinden yasaklı olamayan işletmeler için KOSGEB tarafından verilecek olan, 'Yerli ve Yeni Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği' programı başladı. KOSGEB Seydişehir Temsilciliğinden yapılan açıklamada başvuruların 1 Ağustos 2018 tarihine kadar devam edeceği açıklandı.

Konu hakkında yazılı bir açıklama yapan Seydişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İbrahim AYPAR, KOSGEB veri tabanına kaydı bulunan, KOSGEB desteklerinden yasaklı olmayan ve imalat sanayi sektöründe faaliyet gösteren tüm işletmelerin KOSGEB tarafından verilecek olan Yeni ve Yerli Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği’nden yararlanabileceğini,söyledi. Yeni kredi faiz desteği programı kapsamında işletmelerin kullanacakları kredilerin 300 bin liraya kadar olan kredi faizinin ya da kar payı giderlerinin KOSGEB tarafından karşılanacağını,belirtti. Açıklamasında, ayrıca kredi koşulları ve ödeme şekli hakkında da bilgi veren başkan İbrahim Aypar; KOSGEB sıfır faizli destek kredisi sağlamış olacak, İşletmeler üçer aylık taksit ödemeleri halinde 36 ayda borçlarını ödeyecek. Kredi kullanan işletme ilk 6 ay kredi borcu ödemesi yapmayacak. KOSGEB kredi faizi desteği için başvuruda bulunmak isteyen işletmeler başvuru işlemlerini KOSGEB resmi internet sitesi üzerinden yapabilecek. Başvurular 1 Ağustos 2018 tarihine kadar kabul edilecek. Kredi Programdan yararlanmak isteyen işletmeler KOSGEB resmi web sayfasında (kosgeb.gov.tr) bulunan KOBİ/Girişimci Giriş menüsünden girerek e-hizmetler sayfasında, ‘2018 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Başvurusu’ şeklinde arama yaparak girecekleri başvuru formunu 1 Ağustos 2018 tarihine kadar doldurarak KOSGEB Müdürlüğüne başvuracak. İnceleme, onay ve revizyon işlemlerinin tamamlanmasının ardından 25 Ağustos 2018 – 3 Eylül 2018 tarihleri arasında KOSGEB Müdürlükleri tarafından nihai onayları verilen başvuru sahipleri destekten yararlanmaya hak kazanacaklar.

2016 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Programından yararlanmış olan işletmeler, 2018 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Programından yararlanamayacak. Yerli ve yeni makine teçhizat alımlarını kapsayacak olan kredi faiz desteği konusunda esnaf ve sanatkârlarımıza, KOBİ'lerimize bu imkânı sağlayan herkese şükranlarımızı sunuyoruz.

Amacı daha üretken bir toplum elde etmeyi hedefleyen Seydişehir Esnaf ve sanatkârlar Odası olarak bünyemizde yer alan KOSGEB temsilciliğimiz marifetiyle tüm işletmelerimize dün olduğu gibi bu günde geniş imkânlar sunmaktayız. KOSGEB destekleri hakkında gerekli yardımı almak için kıymetli üyelerimizi ve işletmelerimizi odamıza bekleriz. Dedi.

Bu haber toplam 953 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim