• İstanbul25 °C
  • Ankara21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KOSKİ’DEN SAĞLIKLI SU HİZMETİ
22 Eylül 2018 Cumartesi 10:23

KOSKİ’DEN SAĞLIKLI SU HİZMETİ

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, su sıkıntısı yaşayan yerleşim yerlerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere 16 ilçe ve 69 farklı noktada gerçekleştirdiği sondaj çalışmalarıyla toplam bin 14 litre/saniye debili su temin etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, bazı mahallelerde yaşanan su problemlerinin tamamını bir plan çerçevesinde çözmek için içme ve kullanma su ihtiyacını karşılamada yetersiz kalan kuyuların yerine yeterli su, bunun yanında parametresi uygun olmayan ve bulanık olduğu için içilebilir özelliği bulunmayan suların yerine sağlıklı, içilebilir ve uzun ömürlü su hizmeti kazandırmak üzere yerleşim yerlerinde su temin çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Bu çalışmalar kapsamında KOSKİ, 16 ilçe ve 69 farklı noktada gerçekleştirdiği sondaj çalışmalarıyla toplam bin 14 litre/saniye debili su temin etti.

HİÇBİR CANLIYI SUSUZ BIRAKMAYACAĞIZ

Konu ile alakalı KOSKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Su, yerine ikame edilemeyecek tek maddedir ve hayati öneme haizdir. Bu yüzden hizmet alanımızda bulunan tüm yerleşim birimlerinde abonelerimizin bu ihtiyacını gidermek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kurak bir kış mevsimi ve beklenilen ölçüde yağmurun yağmadığı bir bahar dönemi geçirdik. Su kaynaklarımız oldukça sınırlı fakat şehrimiz sınırları içerisinde yaşayan hiçbir canlıyı susuz bırakmamak için büyük bir gayret içerisindeyiz. Bu çabalarımız, su hizmeti alamayan tek bir yerleşim yeri kalmayana dek aynı kararlılıkla sürecektir” ifadeleri kullanıldı.

16 İLÇEDE 1014 LİTRE/SANİYE SU TEMİN EDİLDİ

Su temin çalışmaları çerçevesinde Ahırlı’da 2 farklı noktada 18 litre/saniye, Akşehir’de 14 farklı noktada 266 litre/saniye, Beyşehir’de 5 farklı noktada 59 litre/saniye, Bozkır’da 2 farklı noktada 16 litre/saniye, Cihanbeyli’de 10 farklı noktada 144 litre/saniye, Çeltik’te iki farklı noktada 23 litre/saniye, Emirgazi’de 6 farklı noktada 73 litre/saniye, Kadınhanı’nda tek lokasyonda 8 litre/saniye, Karapınar’da 7 farklı noktada 212 litre/saniye Karatay’da tek lokasyonda 12 litre/saniye, Kulu’da 4 farklı noktada 43,5 litre/saniye, Meram’da iki farklı noktada 26 litre/saniye, Sarayönün’nde tek lokasyonda 3 litre/saniye, Selçuklu’da 2 farklı noktada 17 litre/saniye, Seydişehir’de 3 farklı noktada 32 litre saniye ve Yunak’ta tek lokasyonda 8 litre/saniye debili su temin edildi. Toplam 16 ilçe ve 69 lokasyonda gerçekleştirilen su temin çalışmalarında toplam 11 bin 928 metre sondaj yapıldı ve bin 14 litre/saniye debili su şebekelere aktarılarak mahallelerin su özlemi giderildi.

SU ÖZLEMİ GİDERİLEN İLÇE VE MAHALLELER

Sondaj çalışması gerçekleştirilen ilçe ve mahalleler ise şöyle: Ahırlı ilçesi Aliçerçi (Bademli) ve Kayacık mahalleleri, Akşehir ilçesi Merkez Gezi Parkı, Barış Parkı civarları, Değirmen Köy, Karabulut, Yazla, Reis, Altuntaş ve Karahüyük mahalleleri, Beyşehir ilçesi Gökçimen ve Kayabaşı mahalleleri, Bozkır ilçesi Söğüt ve Karayahya mahalleleri, Cihanbeyli İnsuyu, Beyliova ve Tüfekçipınar mahalleleri ve Hatip Yaylası, Çeltik ilçesi Küçükhasan mahallesi ve Merkez Meteoroloji civarları, Çumra ilçesi Avdul Mahallesi, Derbent ilçesi Çiğil ve Arapözü mahalleleri, Doğanhisar Kemer ve Gölören mahalleleri, Kadınhanı ilçesi Osmancık Mahallesi, Karapınar ilçesi Akçayazı, Tozlukuyu ve Merkez mahalleleri, Karatay Uzuncakuyu Mahallesi, Kulu ilçesi Karacadere. Canımana. Kömüşini ve Seyitahmetli mahalleleri, Meram ilçesi Çarıklar Mahallesi ve Ağır Bakım İstasyonu civarları, Sarayönü Ertuğrul Mahallesi, Selçuklu Ulumuhsine ve Meydanköy mahalleleri, Seydişehir Bostandere, Karacaören ve Merkez mahalleleri ve Yunak ilçesi Yiğar Mahallesi.

Bu haber toplam 870 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim