• İstanbul9 °C
  • Ankara2 °C

H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

MAÇLAR BAŞLADI

17 Ağustos 2019 Cumartesi 16:17
Lig maçları başladı, yeni futbol sezonumuz açıldı. Müsabakalar her sene daha mücadeleci daha çekişmeli geçiyor. Bu sezonda aynı geçecek. Her yıl üstüne koya koya ilerliyoruz. Avrupayla aramızda mesafeler var belki bir gün bu arayı kapatırız.
Kulüpler yasası daha çıkmadı. Sporumuzun kurtuluşu bu yasaya bağlıdır. Yasa yapılırken ince eleyip sık dokunmalı mali disiplini getirecek yönetimler iş başında olmalı. Yöneticiler mutlaka bu işten anlıyan profesyonel kişiler olmalı. Teknik direktörlerimiz günü kurtaracak adamlarla değil gençlere güvenerek işe başlamalı. Avrupanın Afrikanın yaşı başı geçmiş futbolcuları yurdumuza getirilmemeli.
Beynelminel başarılar için Üniversite eğitimine önem verilmeli. Gençlerde Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Doktor öğretim üyesi Orhan Şener gazetelere açıklamalar yaptı. Spor üniversitelerine sahip olan ülkelerin sporcularının olimpiyat ve benzeri uluslararası müsabakalarda başarılı olduklarını ve bu üniversitelerin Türkiyede gerekli olması lazım geldiğinin altı çizildi. Artık kimse ben sporcuyum bana üniversite tahsili gerekmez demesin. İlim bütün spor dalları için geçerlidir. İnsanı donanımlı kılar.
Aylardır dedikodusu yapılan futbolda yayın krizi nihayet çözüldü. Süper lig maçları için Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kulüpler ile yayıncı kuruluş anlaşmaya vardılar. Yayıncı kuruluş yetkilileri ile Futbol Federasyonu yetkilileri düzenlenen anlaşmayı beraber imzaladılar. İki aydır sürdürülen görüşmeler nihayet sonuçlandırıldı. Federasyon yetkilileri emeği geçenlere teşekkür etti. Bu anlaşmayla Türk sporu gelişip büyüyecek denildi. Marka değerimizin artacağı ve her iki tarafında kazanacağı vurgulandı. Süper ligin mali temellerinin güvence altına alındığı iyi bir anlaşma yapıldı. Bu yeni mutabakat ile tarafların tümünün ilerlemesi için finansal bir istikrar ortamı oluşturuldu.
Hem yayıncı kuruluşa ve hemde Futbol Federasyonumuza hayırlı olsun. İnşaallah bizlerde ağzımızın tadıyla maçlar izleriz.
Bu yazı toplam 785 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim