• İstanbul29 °C
  • Ankara27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MERKEZ İLKOKULUNDAN HATIRA ORMANI
06 Mayıs 2017 Cumartesi 08:54

MERKEZ İLKOKULUNDAN HATIRA ORMANI

Merkez İlkokulu, İlçemizin güzide piknik alanı olan Kuğulu Park yolunda, kendi adını taşıyan hatıra ormanı oluşturdu. Seydişehir Orman İşletme Şefliği tarafından temin edilen 750 fidan, 4. Sınıflarda okuyan 170 öğrenci ve öğretmenlerinin katılımıyla toprakla buluşturuldu. Fidan dikme törenine, İlçe Kaymakamı Aydın ERDOĞAN, Belediye Başkanı Mehmet TUTAL, Garnizon Komutanı Fırat EKİNCİ, Emniyet Müdürü Kasım ÖZDEMİR, Milli Eğitim Müdürü Tahir KİBAR, Orman İşletme Şefi Halil KABAKÇI ve orman işçileri katıldılar.

    Okul Müdürü Yasin ÖŞEKCİ etkinlikte, “Kıyametin kopacağını bilseniz bile elinizdeki fidanı dikiniz” diyen bir dine mensup olan bu milletin, ağaç sevgisiyle yoğrulmuş olması gerekmektedir. Biz de bu düsturla hareket ederek okulumuza ait bir Hatıra Ormanı projesiyle yola çıktık. Her öğrencimizin bir ağacı olması ve onu sahiplenmesi bizim için çok önemlidir diyerek, Orman alanının temini ve ağaçlandırma çalışmalarında yardımcı olan herkese çok teşekkür etti.

    Fidan dikimi sonunda öğrencilere kek ve meyve suyu dağıtıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CBÜ Bilim Kültür ve Medeniyet Topluluğu tarafından 15 Temmuz şehitleri için hatıra ormanı oluşturuldu. Orman İşletme İl Müdürlüğü tarafından temin edilen 246 fidan, düzenlenen törenle toprakla buluştu. Törene Manisa CBÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Nursel Ustamehmetoğlu, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Dandin, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Önal, Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı. Fidanların dikim töreninde konuşan Rektör Çelebi, 15 Temmuz darbe girişiminin Türk tarihinde karşı karşıya kalınmış en büyük felaketlerden biri olduğunu belirterek, “15 Temmuz sonrası her bakımdan yaşanan travmalar hala etkisini hissettiriyor. Bu süreci tam olarak atlatabilmiş değiliz. Bu mücadele bütün kararlılığıyla bundan sonra da devam edecek. Bu topraklarda, bu coğrafyada biz hep bedel ödüyoruz. Sadece canımızla değil, ilmimizle, malımızla bu bedeli ödemeye devam ederek bu topraklara vatan olarak sahip çıkıyoruz. Tarihimizde yaşamış olduğumuz en önemli belalardan birisi olarak nitelendirdiğim 15 Temmuz, aslında bu ülkenin insanıyla bu ülkenin kaynaklarıyla bu ülkeyi işgal etme girişimi olarak karşımıza çıkıyor. Derenin taşıyla derenin kuşunu vurmaya çalıştı Haçlı Siyonist cephe. 15 Temmuz aslında bizi ‘altın nesil yetiştiriyoruz’ diyerek kandıranların, aslında hain ve ahlaksız bir nesil yetiştirenlerin bize yaşattığı büyük bir felaket” diye konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri ve öğrenciler, 15 Temmuz şehitlerini simgeleyen 246 fidanı toprakla buluşturdu. Öğrencilerin fidanların dikimine gösterdikleri özen dikkat çekti. Aykut Yeniçağ

 

Bu haber toplam 1254 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim