• İstanbul20 °C
  • Ankara23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meslek Eğitim Merkezi Ahilik Haftasında Emektar Ustaları Unutmad
07 Ekim 2017 Cumartesi 10:54

Meslek Eğitim Merkezi Ahilik Haftasında Emektar Ustaları Unutmad

Seydişehir Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Erdem Şirin ve öğrencileri Ahilik haftası içerisin de ilçemizde ki Esnaf Sanatkârlar Odası ve tecrübeli emektar ustalara nezaket ziyaretinde bulunarak çiçek takdim etti.

Ziyarete İlçemiz Esnaf Sanatkârlar odası başkanı İbrahim Aypar ile başlandı. Başkan teşekkür ederek memnuniyetini dile getirdi.

Çırak, Kalfa ve Usta yetiştirmede büyük emekleri olan ustalardan Kuaför Hayriye Koyuncu, Erkek Berberi Ali Yaka ve Haksan Elektrik işyerlerinde ziyaret edildi. Kuaförlük mesleğinde yıllarını vermiş çok sayıda kalfa ve usta yetiştiren ustamız Hayriye Hanım çok duygulandı.” Çalışma hayatımda aldığım en güzel hediye “dedi. Merkez Müdürü ve öğrencilere teşekkür ederek çay ve pasta ikramında bulundu. Daha sonra 54 yıldır berberlik yapan onlarca usta yetiştiren Berberlerin piri Ali Yaka’ ya, işyerinde ziyarette bulunuldu. Emektar Ali Yaka koltukta oturan 52 yıllık müşterisini hem traş etti hem de duygusal anlar yaşadı. Ziyaretten memnun kaldı. Misafirlere çay ikram etti. Müdür ve öğrencilerine teşekkür etti. Son olarak çok sayıda usta yetiştiren Hak-San Elektrik Hasan Bağrıaçık’a, işyerinde ziyarette bulunuldu. Öğrenciler tarafından çiçek takdim edildi. Ustamız Hasan Bağrıaçık’ta memnun kaldı. Öğrencilere teşekkür etti.

Merkez Müdürü Erdem Şirin’de “Emektar ustaları öğrencilerimle ziyaret edip, hal ve hatırını sorduk. Birer buket çiçek takdim ettik. Gönüllerini aldık. Ben de öğrencilerim de çok duygulandık. Hak ile Sabır Dileyip Bize Gelen Bizdendir. Akıl ve Ahlak ile Çalışıp Bizi Geçen Bizdendir. Güzel Ahlakın, Doğruluğun, Kardeşliğin, Yardımseverliğin kısacası bütün güzel meziyetlerin birleştiği Sosyo Ekonomik düzenin kurucuları Ahilerin, Ahilik haftası kutlu olsun “dedi. Ziyaret sona erdi

Bu haber toplam 927 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim