• İstanbul14 °C
  • Ankara10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MHP KONGRESİNDE BAŞKAN DEĞİŞMEDİ
27 Mart 2017 Pazartesi 08:59

MHP KONGRESİNDE BAŞKAN DEĞİŞMEDİ

Milliyetçi Hareket Partisi Seydişehir İlçe kongresinde başkan Abdullah Söğüt güven tazeledi.

Belediye toplantı salonunda tek liste olarak çıkan Abdullah Söğüt, yeniden MHP Seydişehir İlçe Başkanı oldu.

Salonda konuşma yapan Konya Milletvekili Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini, MHP misyonu gereği davranış sergilediklerini söyledi.

Türk Milletinden taviz vermeden duruşunu sürdürdüklerini ifade eden Kalaycı, ‘’Dün PKK ile müzakere yapan AK Parti bugün PKK, DEAŞ, FETÖ gibi örgütlerle mücadele yapıyor. Teröristler bir bir içeri tıkılıyor. Bu gücün arkasında Sn genel başkanımız Devlet Bahçeli vardır. El Bab’a girilmesiyle ABD nin oyununu bozduk. Bugün Avrupa’nın bazı ülkelerinde bakanlarımıza yapılanlara sessiz kalamayız. 7 Düvel üzerimize geliyorlar. Devletimiz tehdit altında ülkücüler bu yapılmak istenen oyunları görmesi gerekir. Türkiye'de yaşanan yönetim sıkıntılarının sona ermesi kaos ve kargaşanın ortadan kalkması için hükümet sisteminin değiştirilmesinde MHP'nin Türk milleti adına taşıdığı bütün hassasiyetleri korunarak bir anayasa metninin hazırlanmasına öncülük etmiştir. Bu anayasa metninde tek vatan, tek millet, tek devlet, tek bayrak vardır. Bu anayasa Türk'ün anayasasıdır ve altında MHP'nin imzası vardır. MHP'nin imzasını taşıyan bir Anayasa'nın Cumhuriyet'e Laiklik, hukukun üstünlüğüne, sosyal devlet anlayışına, üniter yapıya ve Türklüğe aykırı olmasının mümkün atı yoktur. Bunun teminatı da adı gibi kendisi de devlet olan liderimiz Devlet Bahçeli ve milliyetçi harekettir. Yalan söylemlerle partimizi yıpratılmak istenmektedir.’’ şeklinde konuştu.

İlçe Başkanlığına yeniden seçine Abdullah Söğüt, herkese teşekkür ettiği konuşmasında ‘Kongremizin vatanımıza, bayrağımıza ve yüce Türk milletine hayırlı uğurlu olmasını diler, bu kutlu yolda görev alan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ederim." dedi. Kongreye Mustafa Kalyacı, İl başkan yardımcısı Seyit Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer, CHP İlçe Başkanı Yunus Uysal ve partililer katıldı.

Yönetim kurulu; Abdullah Söğüt, Eyyüp Gül, Ali Kabak, Osman Mete, Ercan Koyuncu, Mehmet Hoşaf, Sinan Taştan, Mahmut Çelik, Ali Eser, Durmuş Şakacı, Mustafa Kapıcı, Cihangir Belci, Metin Mernekli, Mustafa Çelik, Ömer Kocabaş, Musa Korkmaz, Hüseyin Değirmenardı, Şaban Kaya, Ali Tosun.

Bu haber toplam 1127 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim