• İstanbul27 °C
  • Ankara27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MHP’DEN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI
20 Mayıs 2019 Pazartesi 08:58

MHP’DEN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

 

Milliyetçi Hareket Partisi Seydişehir İlçe Başkanı Sayın Eyyup GÜL, 19 Mayıs 2019 Pazar günü 100. yılı kutlanacak olan “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” münasebetiyle ilgili bir kutlama mesajı yayınladı.

 

Başkan GÜL mesajında şu ifadelere yer verdi: "19 Mayıs, Millet egemenliğine dayanan, tam bağımsız yeni bir Türk devleti kurmak, Türk Milletinin onurlu ve şerefli bir millet olarak yaşamasını sağlamak amacıyla başlatılan milli hareketin ilk adımıdır.

 

Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyet ve gerçekleştirdikleri ilke ve inkılaplar; toplumu, devleti ve kurumları çağdaş bir yapıya kavuşturmuşlardır. Cumhuriyet yönetimi, halkı vatanının ve devletinin gerçek sahibi ilan etmiştir. Laik ve demokratik Cumhuriyetin kurulması, halkımıza önemli kazanımlar sağlamış, milletimize çağdaş dünyanın kapılarını sonuna kadar açmıştır. Bugün, Türk insanının yaşamını rahat, huzur ve güven içinde sürdürmesini, Cumhuriyetimizin kazanımlarına, tek devlet, tek millet, tek din, tek bayrak ülküsüne bağlılığımıza, borçlu olduğumuzu unutmamalıyız ve unutturmamalıyız.

 

Bizler; Türk Milletinin bir evladı olarak, inanıyor ve güveniyoruz ki, Cumhuriyetin yılmaz bekçisi olan ülkü ve ideal sahibi gençlerimiz, Atatürk’ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyetine karşı, yüksek sorumluluklarının bilinciyle hareket ederek, şartlar ne olursa olsun, çağdaş ve inanç değerlerimizden asla ödün vermemelidir.

 

Türkiye Cumhuriyetinin doğmasına sebep böyle bir günde, Türk Milletinin bağımsız ve özgür yaşama kararlılığının bir göstergesi olan Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını onurla ve gururla kutluyor, Mustafa Kemal Atatürk'ü, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anarak, Yüce Mevla’dan rahmet dileyip, saygılarımı sunuyorum.”

 

Eyyup GÜL

Milliyetçi Hareket Partisi

Seydişehir İlçe Başkanı

Bu haber toplam 926 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim