• İstanbul16 °C
  • Ankara10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MUHTARLAR DERNEĞİNDEN SEYDİŞEHİRLİ ÖĞRENCİLERE BÜYÜK DESTEK
26 Eylül 2023 Salı 11:40

MUHTARLAR DERNEĞİNDEN SEYDİŞEHİRLİ ÖĞRENCİLERE BÜYÜK DESTEK

 

Geçtiğimiz yıl 98 öğrenciye burs imkanı sağlayan Seydişehir Mahalle Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, lisans eğitimi gören Seydişehirli öğrencilere destek olmak amacıyla bu yıl da burs yardımında bulunmaya devam edecek.

Ailesi en az 6 aydır Seydişehir’de ikamet eden, Seydişehir’de eğitim veren liselerden mezun olmuş, lisans eğitimi almaya hak kazanmış öğrenciler bu yıl Seydişehir Muhtarlar Derneği tarafından yapılacak olan burs yardımı başvuruları başladı.

Seydişehir Muhtarlar Derneği Başkanı Levent Karaaslan burs başvurularının 26 Eylül tarihinden itibaren başlayacağını ve 29 Eylül mesai bitimine kadar devam edeceğini kaydetti. 

Burs başvurusunda bulunmak isteyen öğrencilerin Seydişehir Mahalle Muhtarları Derneğinin kurumsal Facebook adresinde yayınlanan https://forms.gle/QSuNaaodBYR1HY147 Formunu doldurup online olarak başvuruda bulunabileceklerini kaydeden Karaaslan; “Başvuruların akabinde oluşturulan burs değerlendirme komisyonu, talepleri değerlendirecek ve Ekim ayından itibaren Mayıs ayına kadar 8 aylık periyot halinde burslar öğrencilere tahsis edilecek” ifadelerini kullandı. 

Seydişehir Mahalle Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak Seydişehirli öğrencileri gurbette de yalnız bırakmadıklarını ifade eden Dernek Başkanı Levent Karaarslan; “Dernek olarak geçtiğimiz yıl 98 öğrencimizi gurbette yalnız bırakmayarak 8 ay boyunca nakdi burs yardımında bulunduk. Yine dernek olarak yardımlaşma ve dayanışma duyguları içerisinde bu yıl üçüncü defa vereceğimiz burs yardımı bizim için büyük önem taşıyor. 

Yayınlanan burs yardım yönetmeliğindeki şartları taşıyan öğrencilerimize Ekim ve Mayıs ayları arasında 8 ay boyunca burs yardımı vereceğiz. 

Burs başvurularını derneğimizin kurumsal Facebook adresi üzerinden yayınladığımız başvuru linkiyle birlikte online olarak toplayacağız. Aldığımız burs talep formlarını, oluşturacağımız burs değerlendirme komisyonu ile birlikte yönetmelik çerçevesinde değerlendireceğiz ve burs almaya hak kazanan öğrencilerimizin burslarını Ekim ayı itibariyle vermeye başlayacağız. Burs başvurusunda bulunmak isteyip detaylı bilgi almak isteyen tüm öğrencilerimiz, 0553 070 53 42 numaralı telefonu arayarak detaylı bilgi alabileceklerdir. 

Bu haber toplam 331 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim