• İstanbul11 °C
  • Ankara10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Necmettin Erbakan Seydişehir'de anıldı
04 Mart 2017 Cumartesi 15:40

Necmettin Erbakan Seydişehir'de anıldı

Eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın vefatının 6. yılı dolayısıyla anma programı düzenlendi.

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, Belediye Düğün Salonu'nda düzenlenen programda, Türkiye'nin kritik dönemlerinde Erbakan'ı gıpta ile andıklarını ve anlamaya çalıştıklarını belirtti, 'O ümmet için bir duruştu, bir bakış açısıydı ve bir okuldu.' diyen Doğan, 'Bütün ümmete Müslümanca düşünmeyi, bakmayı ve Müslümanca yaşama şartlarını öğretti. Doğru istikamet ve doğru duruş kazandırdı. Erbakan hoca, hala değeri anlaşılmamış bir liderdi. Bize Erbakan hocayı anlatanlar değil, anlayanlar lazım.' dedi. Anayasa değişiklik çalışmaları başlamadan Saadet Partisi olarak önerilerini sunduklarını aktaran Doğan, '18 maddelik değişiklikle ilgili gerekli düzenlemeler yapılırsa, endişelerimiz ortadan kaldırılırsa 'evet' diyebileceğimizi ilettik. Anayasa değişikliği önerisinde istediğimiz değişiklik yapılmadı.' ifadelerini kullandı.

 

 

 

Saadet Partisi Seydişehir İlçe Başkanlığı, Milli Görüşün lideri Prof.Dr. Necmettin Erbakan’ı anma ve anlama programı düzenledi.

Belediye düğün salonunda konuşan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, Genel Başkan Necmettin Erbakan'ın kendilerine Milli Görüşün temel esaslarını öğretirken dünyada büyük oyun kurucusu olan Siyonizmi de öğrettiğini söyledi.

Bu toplantıların memleketin birliğine, bütünlüğüne vesile olasını isteyen Doğan,“Ülkemizin bu kritik dönemlerinde Erbakan Hocamızı gıpta ile anıyoruz ve anlamaya çalışıyoruz. O ümmet için bir duruştu, bir bakış açısıydı, bir okuldu. Bütün ümmete Müslüman’ca düşünmeyi, bakmayı ve Müslüman’ca yaşama şartlarını öğretti. Doğru istikamet ve doğru duruş kazandırdı. Erbakan hoca, hala değeri anlaşılmamış bir liderdi. Bize Erbakan hocayı anlatanlar değil, anlayanlar lazım. Böyle olmazsa bir mana ifade etmez. Bu gün bu değerleri yanlış anladıkları için bu sıkıntıları çekiyoruz. Erbakan’ı anlamak için İslami öğrenmek lazım. O zaman onun kullandığı cümleleri kavramış oluruz. Hocamız hayatının en zor şartlarında bile mücadeleyi etmesini öğretti. Hayatımızın her safhasında asla ve asla sıkıntı ne boyutta olursa olsun pes etmemeyi öğretti. Hangi dünyalık nimetler konulsa konulsun, istikametimizden taviz vermemeyi öğretti. Ülkemizi partimizden daha çok sevmeyi öğretti." dedi.

Anayasa değişiklik çalışmaları başlamadan Saadet Partisi olarak önerilerini sunduklarını kaydeden Doğan, ‘’18 maddelik değişiklikle ilgili gerekli düzenlemeler yapılırsa, endişelerimiz ortadan kaldırılırsa evet diyebileceğimizi ilettik. Anayasa değişikliği önerisinde İstediğimiz değişiklik yapılmadı. Bu referandum sonucu ülkemize hayır olsun.” diye konuştu.

Bu haber toplam 1026 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim