• İstanbul15 °C
  • Ankara11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
NESİLLER SİZİ OKUYOR PROJESİNİ
16 Nisan 2019 Salı 11:03

NESİLLER SİZİ OKUYOR PROJESİNİ

’’ Adam olmuş çocuklar, Adam olacak çocuklar’’ derken NESİLLER SİZİ OKUYOR PROJESİNİ ülkemize kazandırdık.

Milli ve Manevi değerlerimize bağlı nesiller yetiştirmek; kitap okuma oranını öğrencilerde ve toplumda yükseltmek amacıyla kitap aşkı ile dolu ekibimizle,’’ Adam olmuş çocuklar, Adam olacak çocuklar’’ derken NESİLLER SİZİ OKUYOR PROJESİNİ ülkemize kazandırdık.

 Amacımız; tarihe iz bırakmış ve yaşam tarzıyla toplumda öne çıkan iş, sanat edebiyat, spor, eğitim ve sağlık alanlarında ülkemize katkılar sunmuş başarılı kişilerin sponsorluğunda her biri adına bir okulda koridor kitaplığı oluşturarak, gelecek nesillerimize umut ışığı olma yolunda, Adam olmuş çocuklar ile adam olacak nesillerimizi buluşturmaktır.

 “Nesiller Sizi Okuyor Projesi”  Cumhuriyetimizin 95. Yılına özel 95 koridor kitaplık kazandırmaya yönelik çalışmalarımıza ilk olarak; Meram Niyaz Usta ilkokulu, ikinci olarak açılışını Ak Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem’in gerçekleştirdiği Akşehir Tarık Buğra ilkokulu, üçüncü olarak da Çeltik 100.yıl ilkokuluna koridor kitaplığı kazandırarak başladık.

Koridor Kitaplıklarımızda 52 çeşitten oluşan ve 52 değeri anlatan “adam olmuş çocuklar” kitapları yer almaktadır. Projemize sponsorluk sağlayan hayırseverimizin hayatı; hikâyeleştirilerek Türkçe/İngilizce metin olarak öğrencilere hediye edilmektedir. Çocuklarımız hem adam olmuş bir bireyi örnek alacak hem de Türkçe/İngilizce metin kitap okuyarak İngilizce kitap okuma becerilerini ilkokulda geliştireceklerdir.

Projemizin hedefinde    490 koridor kitaplığı kurarak ; 5 yıl boyunca her yıl kitaplığın içinde yer alan kitaplar yeni 52 değerle  değiştirilecek, Konya genelinde tüm okullardaki öğrencilerimize 1 milyar sayfa kitap okutulacaktır.

Ayrıca sponsorlarımızın hayatını kitaplaştırdığımız özel basım kitaplarımızın önsözünü Konya Valisi Sayın Cüneyit Orhan Toprak son sözlerini İl/ilçe Milli eğitim müdürlükleri, İlçe kaymakamlıkları, ticaret odası yetkilileri ve sponsorlarımız yazacaktır.

Türkiye genelinde gerçekleştirmek istediğimiz projemize ilk olarak Konya şehrinde start vererek ‘’Konya da kitaplıksız okul kalmasın’’ diyerek sponsor arayışlarımıza devam ediyoruz.

2023 eğitim vizyonumuza destek olacak bir eğitim ve kültür projesini Konya’mıza kazandırmış olmaktan çok mutluyuz. Bize katkılarını sunmuş ve sunacak sponsor paydaşlarımıza şimdiden teşekkür ediyoruz.

Şirket ismi: Eğitimevi Organizasyon San. Ve Tic. Ltd. Şti.

Yönetim Kurulu Başkanı: Ahmet Ali Ortadeveci

Web sitesi : https://egitimeviorganizasyon.com.tr/

 Facebook : https://www.facebook.com/Adam-Olmuş-Çocuklar

İnstagram : https://www.instagram.com/nesillersiziokuyor/

İLETİŞİM BİLGİLERİ: 0544 548 27 25

 NİĞMET DEMİR     : 0546 240 09 05

PROJE ONAYI : VALİLİK OLURUMUZ VARDIR

 

KİTAPLIĞIN KURULACAGI İLÇELERİN BELEDİYELERİ VE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ PROJE PAYDAŞLARIMIZ OLMAKTADIR.

Bu haber toplam 1266 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim