- 09:19 - Hasan Ekiciden Hazine ve Maliye Bakanına Çağrı: “Kamuda Şeffaflık Yasasını Getirin Destekleyelim”
- 09:15 - BAŞKAN ERKOYUNCU, “PANAGRO TARİHİNDE İLK DEFA 2023 YILINDA KAR ETTİ”
- 09:11 - ETİ ALÜMİNYUM’DAN ACİL DURUM VE YANGIN TATBİKATI
- 14:04 - CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- 14:01 - BAŞKAN ALTAY 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI’NI KUTLADI
- 13:58 - Hasan Ekici’den Vergi Kanunu Değerlendirmesi: Tepkiler Üzerine Kanun Teklifi Daraltılmış
- 13:55 - KONUK; MÜNAVEBE ÜRÜNLER İÇİN ÜRETİCİYE MÜJDE VERDİ
- 13:53 - BAŞKAN ERKOYUNCU BAKAN BAYRAKTAR İLE GÖRÜŞTÜ
- 13:50 - KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
- 13:46 - Genel Müdür Erkılınç’tan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı
- 13:42 - BAŞKAN USTAOĞLU GÖKÇEHÜYÜK VE TARAŞÇI’DA ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
- 13:39 - ÜNİVERSİTE TERCİH DÖNEMİNDE GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ
- 13:35 - Bastırılmış duygularla yaşamak ne kadar doğru?
- 09:01 - MUAYTHAİ SÜPER LİGİ 1. AYAK MÜSABAKALARI, SEYDİŞEHİR’DE TAMAMLANDI
- 10:52 - AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI GÖKTAŞ BAŞKAN ALTAY’I ZİYARET ETTİ
SÜLEYMAN SAYAN / SPOR AKTÜEL
![12 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-01.gif)
![14 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-02.gif)
![16 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-03.gif)
![18 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-04.gif)
![SÜLEYMAN SAYAN / SPOR AKTÜEL](http://www.seydisehirpostasi.com/d/author/4_b.jpg)
O OLMAYINCA OLMUYOR
Futbol…
Şüphesiz dünyanın en çok izlenen ve en fazla oynanan spor dallarının başında geliyor. Yüzbinlerce çocuk, kendi serüvenine; çim sahanın ve kalabalık tribünlerin önünde oynama hayalini kurarak başlıyor. Hemen hemen hepsi yıldız olmayı ve takımını sırtlamayı hayal ediyor. Peki bunlardan kaç tanesi başarılı oluyor? İstisnaları saymazsak hemen hemen hepimiz golcü olmak istedik. Kendi jenerasyonumuzdan bir futbolcuyu rol model seçip onun yaptığı şeyleri yapmaya çalışarak başladık bu güzel oyuna! Fakat reklamlara konu olan ben şu futbolcuyum ben bu futbolcuyum derken en çok seçilen mevkiler hep hücum bölgesinin oyuncuları olmuştur. Bugün, günümüzde bir çok kaleci bile futbola ilk başladığında forvet hayali kurmuştur. Peki bu kadar çok hayal ve bu kadar oyuncu varken sayıları neden bu kadar azlar? Şimdi size santrafor ve forvet arasında ki klişelerden bahsetmeyeceğim direkt golcü diyeceğim yani o topu çerçeveye sokan adam! Gerçekten bu kadar önemli mi bu oyuncu ? Onlar, gol attıklarında zirvede olurlar ve çok konuşurlar fakat atamadıklarında yine ilk onlar eleştirilirler. Gelgelelim kıymetleri olmadıklarında ortaya çıkar… Yani kısaca golcü olmayınca olmuyor…
Konyaspor futbol takımını sezona 3 golcü ile başladı. Kiralık yıldızımız Ahmet Hassan, Emeğin ve öz verinin sembolü Cikalleshi birde gözden çıkarılıp çıkarılmadığı belli olmayan takımda varlığı ile yokluğu belli olmayan Artem Kravets.
Galatasaray karşılaması öncesinde verilen milli arada 2 golcümüzü kaybetmenin moralsizliği şöyle dursun, bu sezon ilk kez hücum hattında takımımız olursa Artem, olmazsa golcüsüz sahada olacaktı. Kadrolar açıklandığında Oğulcan sürprizi vardı belki ama daha da sürpriz olanı Amar’ın hücuma en yakın oyuncu olmasıydı. Amar estetik bir adam değil Tırnak içinde futbolcular kendi aralarında bu tarz oyunculara kalas kütük gibi yakıştırmalar yaparlar . Kısaca Amar oranın adamı değil ve oyun konsolunda bile mevki dışında bir oyuncu oynattığınızda hüsrana uğrarsınız. Zira en kötü golcü, forvet olmayan adamın orada olmasından fazla iş yapacaktır. Maçın hemen başında entresan goller serimize bir yenisini daha ekleyerek başladık. Skubic’in topu dışarı atmaması Sehic’in geç kalması ile gelen talihsiz bir gol daha diyelim. Golde faul var mı sorusuna girmeye bile gerek yok. Bunun cevabını ilerleyen dakikalarda gördük. Taylan’ı ikinci sarıdan atamayan zihniyet, o kadarcık temasa faul çalmaması tartışmaya kapalıdır. Konyaspor maçın ilk yarısında aslında mehter takımı gibi iki ileri bir geri durumu idare etti. İkinci yarı ise sahanın, tek hâkimi olmasına, %71 topa sahip olmasına ve tüm olumlu istatistiklerine karşın çerçeveden içeriye topu sokamadı. Üstelik 36 kez, ceza sahasına girmişken, 34 orta yapmışken, Artem bunların en az bir tanesini içeriye sokamaz mıydı? Öte yandan oynanan oyun ümit verici, kendi sahasına rakibi gömen ve skor için gol dışında her şeyi yapan takım namağlup serisine bir yenisini ekleyememişti. İstanbul’da bu ligin en fazla şampiyon olmuş takıma sahayı dar edip, mağlup olsa da alnı açık bir şekilde dönmek kat edilen yolun doğru yol olduğunu gösteriyor. Bugün Konyaspor belki kaybetti ama çok daha önemli bir şey kazandığını düşünüyorum. Oğulcan Çağlayan gerçekten gelecek için takımımız adına ümit verdi. Bundan sonraki süreçte daha fazla süre alacağını düşünüyorum. Ülkemizde artık yabancı hakemliğinde ciddi ciddi gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Milli takımımız bile yabancı antrenöre emanet edilebiliyorken, bu hakemler konusunda ki tutuculuk nedir? Anlamak mümkün değil, işlerini bu kadar kötü yapıp bu kadar çok iş yapabilen bir başka meslek grubu var mı gerçekten merak ediyorum. Bu mağlubiyet hatalarımızı görme ve silkelenme adına bize gerekli olan dersi verdiğini düşünüyorum. Mağlup olmama rehavetini de geride bırakmış olduk.
Maçın sözü; Kuvvetli bir takım yenilmeye başladığında, bu mağlubiyetler , onun için yeni hamlelere yol açan bir kapıdır.
Yorum Ekle
Arkadaşına Gönder
Yazdır
Yukarı
KONYA BÜYÜKŞEHİR’DEN DÜNYAYA ÖRNEK PROJE
Belediye spor evinde Yıldızeli spora kükredi
CHP kongresine doğru
Barınaktaki köpeklere kuduz aşısı yapıldı
600 yıllık meşe palamudu ağacına tescil çalışması
Seydişehir’de ‘SEYDİ’ markalı kimyasal ürünleri üretiliyor
“UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE EYLEM PLANI’NA YÖNELİK İLETİŞİM STRATEJİSİ UYGULAMA REHBERİ
BAŞKAN TUTAL'DAN 15 TEMMUZ MESAJI
![](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/1x1.gif)
- Hasan Ekiciden Hazine ve Maliye Bakanına Çağrı: “Kamuda Şeffaflık Yasasını Getirin Destekleyelim”
- ETİ ALÜMİNYUM’DAN ACİL DURUM VE YANGIN TATBİKATI
- BAŞKAN ERKOYUNCU, “PANAGRO TARİHİNDE İLK DEFA 2023 YILINDA KAR ETTİ”
- CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
Haber Yazılımı: CM Bilişim