![12 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-01.gif)
![14 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-02.gif)
![16 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-03.gif)
![18 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-04.gif)
![Öğrencilerden engellilere akülü sandalye](http://www.seydisehirpostasi.com/d/news/72.jpg)
Öğrencilerden engellilere akülü sandalye
Necmettin Erbakan Üniversitesi Seydişehir Meslek Yüksek Okulu ve Mühendislik Fakültesi öğrencileri, düzenledikleri kermes ve konser gelirleriyle engelliler için akülü sandalye aldı.
Öğretim Görevlisi Yusuf Uzun, toplanan paralarla alınan akülü sandalyenin Ümit Çocukları Derneğine teslim edildiğini söyledi. Sandalyenin ihtiyaç sahibi engelliye umut olacağını belirten Uzun, 'Üniversite bünyesinde faaliyet gösteren Engelsiz Bilişim ve Girişimcilik Topluluğu öğrencileri aralık ayında düzenledikleri kermes ve konserlerden elde ettiği gelirle satın aldığı akülü sandalyeyi, Ümit Çocukları Derneğine teslim etti. Bugün sapasağlam olan bizlerin yarın engelli olmayacağının garantisi yoktur. Engelli kardeşlerimize hak ettikleri saygıyı göstermek zorundayız.' diye konuştu. Dernek Başkanı Münevver Yalçınkaya da engellilerin hayatını kolaylaştırmak adına üzerilerine düşen görevi yapmaya çalıştıklarını vurguladı.
![](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/1x1.gif)
- ETİ ALÜMİNYUM’DAN ACİL DURUM VE YANGIN TATBİKATI
- BAŞKAN ERKOYUNCU, “PANAGRO TARİHİNDE İLK DEFA 2023 YILINDA KAR ETTİ”
- Hasan Ekiciden Hazine ve Maliye Bakanına Çağrı: “Kamuda Şeffaflık Yasasını Getirin Destekleyelim”
- CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
Haber Yazılımı: CM Bilişim