- 14:04 - CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- 14:01 - BAŞKAN ALTAY 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI’NI KUTLADI
- 13:58 - Hasan Ekici’den Vergi Kanunu Değerlendirmesi: Tepkiler Üzerine Kanun Teklifi Daraltılmış
- 13:55 - KONUK; MÜNAVEBE ÜRÜNLER İÇİN ÜRETİCİYE MÜJDE VERDİ
- 13:53 - BAŞKAN ERKOYUNCU BAKAN BAYRAKTAR İLE GÖRÜŞTÜ
- 13:50 - KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
- 13:46 - Genel Müdür Erkılınç’tan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı
- 13:42 - BAŞKAN USTAOĞLU GÖKÇEHÜYÜK VE TARAŞÇI’DA ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
- 13:39 - ÜNİVERSİTE TERCİH DÖNEMİNDE GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ
- 13:35 - Bastırılmış duygularla yaşamak ne kadar doğru?
- 09:01 - MUAYTHAİ SÜPER LİGİ 1. AYAK MÜSABAKALARI, SEYDİŞEHİR’DE TAMAMLANDI
- 10:52 - AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI GÖKTAŞ BAŞKAN ALTAY’I ZİYARET ETTİ
- 10:46 - BAŞKAN ERKOYUNCU’DAN MÜJDE: “ÖNÜMÜZDEKİ YIL SANAYİ ALT YAPISINA BAŞLAYACAĞIZ”
- 10:43 - BAŞKAN ERKOYUNCU, “GERÇEKLER KONUŞULMALI”
- 10:37 - KONUK: SEYDİŞEHİR, DONDURULMUŞ PATATES TESİSLERİNİ İLÇELERİNE KAZANDIRAN RECEP KONUK’U COŞKUYLA KARŞILADI, BAĞRINA BASTI
27 Temmuz 2024 Cumartesi
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL
![12 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-01.gif)
![14 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-02.gif)
![16 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-03.gif)
![18 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-04.gif)
![H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL](http://www.seydisehirpostasi.com/d/author/2_b.jpg)
ONLARI RAHMETLE ANIYORUZ
23 Nisan 2018 Pazartesi 09:13
Bu hafta da biraz nostaljik yazılar yazalım. Yukardaki başlıklı yazıyı her sene aynı başlık altında yayınlıyorum. İnsanlar vefalı olmalı hele hele sporcu camiası daha çok duyarlı olmalı. Kadir kıymet bilmeli. Kaybettiğimiz arkadaşlarımız çabucak unutulmamalı. Onlar hatırlanmalı ve rahmetle anılmalı. Aşağıda yazdığım isimlerle tozlu topraklı sahalarda çok mücadele ettik. Bir çoğu benim okuldan arkadaşım. Bir kısmı dükkandan komşu. Daha yeni kaybettiğimiz kalecimiz rahmetli Kemal Yazıcı ile bizim dükkanlarımız yan yana idi. İkimizin babasıda çarşı içinde han boğazında bakkaldı. Sonra ben Beyşehir Lisesine o da Konya Lisesine kaydoldu. Er öğretmen olarak Isparta’da askerlik yaptığı sırada bende aynı taburdaydım.
Bu rahmetli arkadaşlarım bir kısmı Seydişehir Gençlerbirliğinde bir kısmı da Torosspor takımında futbol oynadılar. İlk kaybettiğimiz Ali Sakarya oldu. Kendisi ilk önceleri santrofor oynardı daha sonra kalecimiz oldu. Diğer arkadaşım da İsmet Göncü idi. Zamanında iyi bir antrenörle çalışsaydı o dönemin en üst seviyedeki takımlarında futbol oynardı. Ahmet Kutsi Şahin, Yaşar Durna, Zafer Durna, Zafer Dere hem okuldan hemde sahalardan arkadaşımdı. Rasih Erkan, kardaşi Reyhan Erkan, Osman Yavuz, Lefter Lakaplı berberimiz Kemal Işıldak, Kaleci Yılmaz ve Kaleci Yusuf ta sahalarda ter döktüler. Son bir ay içindeki kaybımız kalecimiz Kemal Yazıcı ve santroforumuz Tuncay Orhan oldu. Altan Memeç de daha önceleri vefat etmişti.
Futboldan başka voleyboldada kayıplarımız oldu. Türkiyenin en iyi smaçörlerinden biri de Ümit Tekeli abimizdi. Diğer bir ünlü ismimiz de Ankarada voleybol ajanlığı yapan Özdemir Duranoğlu abimizdi. Muammer Sağlam, Mehmet Tükel ve İsmet Güvensoy da iyi berir voleybolcuydu. Ayrıca Seydişehirlilerin bir çoğu tanımaz Kesesanlar sülalesinden İzmirsporda futbol oynayan ve Türk Milli takımına kadar çağrılan Mustafa Türel de öz bö öz Seydişehirli idi.
Yöneticilerimize gelince Avukat Necip Akbaş abimiz kulüp başkanlığımızı yaptı. Şükrü Arıkan da Gençlerbirliği spor kulübünün başkanıydı. Keza Mehmet Ulaşan ve Rafet Altınok da kulüplerimizin başkanlığını yaptı.
Onları rahmetle anıyoruz. Ailelerine senede bir defa da olsu yeniden başsağlığı diliyoruz. Üzerinden seneler de geçse kimse geçmişlerini unutmasın ben bu yazıyı yazarken onların hiçbirini unutmadım. Bu yazıyı okuyanlarda unutmasın. Allah onların hepsine rahmet eylesin. Unutulanlar varsa bir dahaki sefere onlarıda yazarım.
Bu yazı toplam 1245 defa okunmuştur.
Yorum Ekle
Arkadaşına Gönder
Yazdır
Yukarı
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
KONYA BÜYÜKŞEHİR’DEN DÜNYAYA ÖRNEK PROJE
Belediye spor evinde Yıldızeli spora kükredi
CHP kongresine doğru
Barınaktaki köpeklere kuduz aşısı yapıldı
600 yıllık meşe palamudu ağacına tescil çalışması
Seydişehir’de ‘SEYDİ’ markalı kimyasal ürünleri üretiliyor
“UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE EYLEM PLANI’NA YÖNELİK İLETİŞİM STRATEJİSİ UYGULAMA REHBERİ
BAŞKAN TUTAL'DAN 15 TEMMUZ MESAJI
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim
Haber Yazılımı: CM Bilişim