• İstanbul14 °C
  • Ankara14 °C

H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

ONLARI RAHMETLE ANIYORUZ

23 Nisan 2018 Pazartesi 09:13
Bu hafta da biraz nostaljik yazılar yazalım. Yukardaki başlıklı yazıyı her sene aynı başlık altında yayınlıyorum. İnsanlar vefalı olmalı hele hele sporcu camiası daha çok duyarlı olmalı. Kadir kıymet bilmeli. Kaybettiğimiz arkadaşlarımız çabucak unutulmamalı. Onlar hatırlanmalı ve rahmetle anılmalı. Aşağıda yazdığım isimlerle tozlu topraklı sahalarda çok mücadele ettik. Bir çoğu benim okuldan arkadaşım. Bir kısmı dükkandan komşu. Daha yeni kaybettiğimiz kalecimiz rahmetli Kemal Yazıcı ile bizim dükkanlarımız yan yana idi. İkimizin babasıda çarşı içinde han boğazında bakkaldı. Sonra ben Beyşehir Lisesine o da Konya Lisesine kaydoldu. Er öğretmen olarak Isparta’da askerlik yaptığı sırada bende aynı taburdaydım.
Bu rahmetli arkadaşlarım bir kısmı Seydişehir Gençlerbirliğinde bir kısmı da Torosspor takımında futbol oynadılar. İlk kaybettiğimiz Ali Sakarya oldu. Kendisi ilk önceleri santrofor oynardı daha sonra kalecimiz oldu. Diğer arkadaşım da İsmet Göncü idi. Zamanında iyi bir antrenörle çalışsaydı o dönemin en üst seviyedeki takımlarında futbol oynardı. Ahmet Kutsi Şahin, Yaşar Durna, Zafer Durna, Zafer Dere hem okuldan hemde sahalardan arkadaşımdı. Rasih Erkan, kardaşi Reyhan Erkan, Osman Yavuz, Lefter Lakaplı berberimiz Kemal Işıldak, Kaleci Yılmaz ve Kaleci Yusuf ta sahalarda ter döktüler. Son bir ay içindeki kaybımız kalecimiz Kemal Yazıcı ve santroforumuz Tuncay Orhan oldu. Altan Memeç de daha önceleri vefat etmişti.
Futboldan başka voleyboldada kayıplarımız oldu. Türkiyenin en iyi smaçörlerinden biri de Ümit Tekeli abimizdi. Diğer bir ünlü ismimiz de Ankarada voleybol ajanlığı yapan Özdemir Duranoğlu abimizdi. Muammer Sağlam, Mehmet Tükel ve İsmet Güvensoy da iyi berir voleybolcuydu. Ayrıca Seydişehirlilerin bir çoğu tanımaz Kesesanlar sülalesinden İzmirsporda futbol oynayan ve Türk Milli takımına kadar çağrılan Mustafa Türel de öz bö öz Seydişehirli idi.
Yöneticilerimize gelince Avukat Necip Akbaş abimiz kulüp başkanlığımızı yaptı. Şükrü Arıkan da Gençlerbirliği spor kulübünün başkanıydı. Keza Mehmet Ulaşan ve Rafet Altınok da kulüplerimizin başkanlığını yaptı.
Onları rahmetle anıyoruz. Ailelerine senede bir defa da olsu yeniden başsağlığı diliyoruz. Üzerinden seneler de geçse kimse geçmişlerini unutmasın ben bu yazıyı yazarken onların hiçbirini unutmadım. Bu yazıyı okuyanlarda unutmasın. Allah onların hepsine rahmet eylesin. Unutulanlar varsa bir dahaki sefere onlarıda yazarım.
Bu yazı toplam 1194 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim