• İstanbul22 °C
  • Ankara16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
PELİN ÇİFT VE TUFAN GÜNDÜZ SEYDİŞEHİRLİLERLE BULUŞTU
09 Mayıs 2022 Pazartesi 08:44

PELİN ÇİFT VE TUFAN GÜNDÜZ SEYDİŞEHİRLİLERLE BULUŞTU

 

Seydişehir Belediyesi tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenen Kitap Günleri kapsamında Pelin Çift ve Tufan Gündüz, Seydişehir’de sevenleriyle buluştu.

 

Şaban Cengiz Kültür Merkezinde gerçekleşen konferansa İlçe Kaymakamı Deniz Pişkin, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe protokolü, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

 

“Aşkı En İyi Tarih Anlatır” konulu konferansıyla sevenleriyle buluşan Yazar Pelin Çift ve Yazar Tufan Gündüz, Osmanlı dönemini sosyal hayatı ile Osmanlı Hanedanlığının aile hayatı konusunda söyleşide bulundu. Osmanlı hanedanlığının şairliğin önemli bir yer edindiğini belirten Yazarlar, Osmanlı döneminde yazılan şiirlerden örnekler vererek şiirleri de derinlemesine incelediler.

 

Seydişehir’e ilk defa geldiklerini ve Seydişehirlilerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Yazarlar Çift ve Gündüz, öğrenci ve vatandaşlarla söyleşi gerçekleştirdi, kitaplarını imzaladı.

 

Seydişehir’in çok güzel bir yer olduğunu, önemli ölçüde okur yazar kitlesine sahip olduğunu da belirten yazarlar, Seydişehir’e sık sık gelmek istediklerini de belirtti.

 

Seydişehir Belediyesi 3. Kitap Günleri kapsamında Yazar Pelin Çift ve Yazar Tufan Gündüz’ü Seydişehir’e ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, konferansa katılan tüm vatandaşlara ve gençlere teşekkür etti.

 

Program sonunda Kaymakam Pişkin ve Başkan Tutal, Yazar Çift ve Gündüz’e “Vefatının 700. Yılında Seyyid Harun Veli ve Makalat-ı Seyyid Harun Veli” kitabı ile Seydişehir’in tarihi ve doğal güzelliklerinin yer aldığı hediye takdim etti.

Bu haber toplam 214 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim