• İstanbul20 °C
  • Ankara23 °C

Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

Postane Çile Kapısı

02 Aralık 2019 Pazartesi 09:10

PTT bank hizmete girecek, postane daha hızlı ve kaliteli hizmet verecek diye yazılar kaleme aldık, vatandaşlarımızı bilgilendirdik, emeği geçenlere de teşekkür etmekten geri kalmadık.

PTT bir süre önce de banka gibi hizmet vermeye başladı. Zamanın siyasileri de PTT’nin rutin hizmeti olan PTT Bankın hizmete girdiğini kamuoyu ile paylaştı.

Böylece, şu hizmetlerin verilmeye başlandığı açıklandı;

“Elektrik, sabit hatlar ve cep telefonları faturaları, havale yapma ve ödeme, Bağ-Kur, Emekli Sandığı, SSK emekli maaşları, Sosyal güvenlik ödemeleri, havalelerin adrese teslimi,

Başbakanlığın yardımları, İş-Kur ödemeleri, 65 yaş maaşlarının ödenmesi, Özürlülerin ödemeleri, Posta Çeki ödemeleri, İlksan ödemeleri, Çek aktarma, Anlaşmalı Belediyelerin su faturalarının tahsilatı, Kargo kabulleri ve göndermeleri, APS kabul ve göndermeleri, Mektup Kabul, Telgraf ve faks hizmetleri, Kontörlü telefon hizmetleri,

Yurt Dışı emekli havaleleri, Ziraat bankası hariç tüm bankaların Kredi kartlarının tahsilatı ve Internet hizmetlerinin tahsilatı.”

Seydişehir PTT’si, de yukarıda bahsettiğim tüm bu hizmetleri toplamda dört memur ile vermeye başladı, ya da verme gayreti içinde oldu diyebiliriz.

PTT Bank şubeleri, ekonomik ücret tarifesi uyguladığı için vatandaş haklı olarak faturalarını ödeme de yoğun ilgi göstermeye başladı.

ÇİLE KAPISINA DÖNDÜ

Üzülerek ifade ediyorum ki, bu günlerde Seydişehir PTT si hizmet kapısı olmaktan çıktı, tam bir çile kapısı haline geldi.

PTT nin kapısından içeri girdiğin andan itibaren, sizi insan seli karşılıyor. Özellikle belli günlerde sıramatikten alınan sıra 80-90 kişi sonrası ödeme imkanı veriyor.

Seydişehir halkı bu konuda oldukça şikâyetçi. Bir fatura için saatlerce sıra beklemek zorunda kalan vatandaşlar, memur eksikliğinden yakınıyor.

Vatandaşların bu konuda şikâyetleri artınca yolumu kesmeye başladılar. Şikâyetleri yerinde tespit etmek için PTT nin yolunu tuttum.

Üç gün üst üste sıramatikten sıra aldım, ödeme yapabilmem için ilk gün 76, ikinci gün, 65, üçüncü gün ise 98 kişi vardı.

Gişe de bulunan memurun canla başla çalışmasına rağmen sıra bana tam 1 saat 40 dakika sonra geldi.

PTT hizmetlerinden genelde esnaflar faydalanıyor, emekliler maaş alıyor.

Önce Seydişehir PTT müdürüne, sonra da PTT Konya Baş Müdürlüğüne soruyorum bir esnafın 2 saat süre ile işyerini kapatması mümkün mü?

Yaşlı bir emeklinin emekli maaşını alabilmesi için saatlerce sıra beklemesini içinize sindirebiliyor musunuz?

Sanırım PTT’nin diğer hizmetlerinden faydalanmak için sıra bekleyen vatandaşların durumlarından tek tek bahsetmeme gerek kalmadı.

En az sekiz memurun hizmet vermesi gereken yerde bir iki memurun üzerine yük binerse Postane de çile kapısı haline gelir.

Daha önce de bu konuda serzenişlerimi dile getirdim.

Ancak ne Seydişehir ne de Konya müdürlüğü bu konuya çare bulamadı.

İkili ilişkilerimi kullanarak, konuyu bakanlığa iletmekten başka çarem kalmadı.

Bu yazı toplam 402 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim